FOTO: Silvester s polnočným ohňostrojom na Námestí SNP

SPRÁVY
1 /

silvester

Mesto Banská Bystrica po dlhej dobe pripravilo pre Bystričanov a návštevníkov metropoly stredného Slovenska okrem Novoročného aj Silvestrovský ohňostroj. Na Námestí SNP o polnoci  oslavovali príchod Nového roka stovky ľudí.

Silvestrovský program s ohňostrojom na Námestí SNP

Banskobystrická samospráva reagovala na pripomienky viacerých Bystričanov, ktorým chýbal polnočný silvestrovský ohňostroj na Námestí SNP, keďže mesto v posledných rokoch uprednostnilo novoročný termín 1. januára podvečer aj pre rodiny s deťmi.

V nedeľu na Silvestra začala  rozlúčka so starým rokom 2017 na Námestí SNP o 22:00 hod. V kultúrnom programe postupne vystúpili kapely Rock ReunionMetalinda a Duchoňovci. Z tribúny pozdravili stovky prítomných návštevníkov viceprimátor Jakub Gajdošík spolu s poslancom mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Michalom Škantárom.

silvester9

 

„Milí Banskobystričania, po rokoch sme opäť obnovili Silvestrovské oslavy na Námestí SNP. Prišlo Vás veľa a to je dôkaz, že to bolo dobré rozhodnutie. Želám Vám, aby ste celý rok 2018 strávili v blízkosti svojich milovaných a tým, ktorí takých okolo seba nemajú, želám, aby v novom roku stretli lásku. Nech sa darí nášmu mestu a všetkým ľuďom v ňom. Šťastný nový rok Banská Bystrica,“

povedal na pódiu prvý zástupca primátora mesta Jakub Gajdošík.

O polnoci s novoročným prípitkom začal silvestrovský ohňostroj. Pridávali sa aj niektorí z návštevníkov, ktorí mali svoje petardy a popíjali šampanské. Doslova kanonáda pyrotechniky pokračovala na sídliskách.

Novoročný pyromuzikálny ohňostroj

V pondelok 1. januára 2018 o 16:30 hod. na Nový rok oslávi Banská Bystrica na Námestí SNP aj 25. Výročie vzniku SR. Kultúrny program začne vystúpením vokálnej skupiny OTTO VOCE s hosťom Martinom Vetrákom. Po príhovore primátora o 17:00 hod. vypukne obľúbený pyromuzikálny ohňostroj.

Malí aj veľkí Bystričania či návštevníci mesta, ktorých chodí o tomto čase vítať Nový rok tisíce, budú môcť využiť bezplatnú MHD.

Autor: (tom), Foto: Dušan Hein