FOTO: Projekt Rudlovská Residence premení bývalú budovu Stavoprojektu a STV na byty

SPRÁVY
10 /

Zdá sa, že výstavba bytov v Banskej Bystrici je stále v kurze. Aktuálne sa rekonštruuje rohová budova na Rudlovskej ceste 1 (križovatka so Skuteckého ulicou), v ktorej vznikne 26 bytov a niekoľko apartmánov

Investorom stavby je bratislavská spoločnosť M8 Slovakia spol. s r.o. Bystričania si ešte pamätajú, že v tejto budove v minulosti sídlil Stavoprojekt. Neskôr tu bolo banskobystrické štúdio  STV, ktoré sa po vytvorení RTVS presťahovalo do budovy Slovenského rozhlasu na ul. Profesora Sáru.

sucasny stav1

Opustenú budovu kúpila spoločnosť M8 Slovakia spol. s.r.o., ktorá sa rozhodla zrekonštruovať ju a prerobiť na bývanie s 24 bytmi a niekoľkými apartmánmi.  Projekt  Rudlovská Residence počíta s 24 – hodinovou recepciu v objekte. Parkovanie v uzatvorenom parkovacom dome pod dohľadom kamier je v cene bytu.

rudlovska1

V ponuke realitných kancelárií sú jednoizbové, dvojizbové, trojizbové i štvorizbové byty a apartmány s parkovacím miestom v štvorpodlažnej budove.. Ceny bytov a apartmánov sa pohybujú od 68 tisíc eur až po 228 tisíc €. Zrekonštruovaný objekt by sa mal kolaudovať koncom roka 2019.

Z hľadiska mesta je potešiteľné, že opustená budova neďaleko centra dostane nový architektonický výraz a celý priestor sa skultúrni.

rudlovska7

 

Autor: (tom), Foto: redakčné a vizualizácia M8 Slovakia