FOTO: Nová autobusová stanica je vo finále, doťahujú sa posledné detaily

SPRÁVY
15 /

Untitled_Panorama1

Krátko pred dokončením Terminal Vlak – Bus – Shopping   sme sa boli pozrieť na stavbe, ktorú Bystričania očakávajú s veľkým záujmom. Bude to vskutku najmodrenejšia autobusová stanica na Slovensku.

Obchodné priestory na hornom podlaží aj s centrálnou komunikačno –  reštauračnou časťou sú takmer dokončené. Vo viacerých obchodoch už majú ich nájomcovia navozený tovar. Veľké parkovisko so zeleňou a príjazdové komunikácie aj s kruhovou križovatkou  sú už hotové.

Posledné práce prebiehajú na fasáde s opláštením. Dnes si už málokto spomenie, ako to tu vyzeralo ešte pred takými dvomi rokmi. Bystrické strašidlo je navždy minulosťou.

Dopravná časť novej autobusovej stanice už má svoju finálnu podobu. Dokončujú sa záverečné úpravy interiérov so zariadením nástupíšť a administratívnych priestorov. Vozovka pre autobusy má betónový povrch, nástupištia zasa dlažbu. Stropné konštrukcie sú natreté na čierno, čo pri bodovom osvetlení zvýrazňuje celý dopravný priestor

Celkom tu bude 19 nástupíšť farebne rozlíšených pre diaľkové a prímestské linky vrátane MHD.  Zastávky sú riešené v modernom dizajne so skleneným prevedením. Budú tu aj kancelárie pre obsluhu a prevádzku s priestormi pre cestujúcich. Nástupištia sú vybavené najmodernejším komunikačným systémom.

Každé nástupište bude vybavené osvetlením a kamerovým systémom, integrovaným do panelu ktorý zaznamenáva pohyb pred displeymi a samozrejmosťou budú aj lavičky s elektrickou zásuvkou a USB. Dopravná časť novej autobusovej stanice bude súčasťou nákupného centra, ktoré sa nachádza nad ňou a bude dostupné eskalátormi.

O tom, že stavba je vo finále, svedčí aj nový portál s nápisom Terminal Vlak – Bus – Shopping. Ešte musí prebehnúť kolaudácia a potom sa dočkáme slávnostného otvorenia. Všetko k tomu smeruje.

 

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová