Dobrá zostava pre kraj: prečo kandidujeme?

SPRÁVY
1 /

_MG_7393_copy

Vážení obyvatelia Banskobystrického kraja,

určite sami vnímate, že situácia v Banskobystrickom samosprávnom kraji je komplikovaná. Náš kraj prišiel v posledných štyroch rokoch o množstvo peňazí. Zatiaľ čo v iných krajoch financujú opravy ciest, škôl a sociálnych domovov z eurofondov, my to musíme platiť z vlastného. Aj preto nezostáva dosť financií na základné funkcie samosprávneho kraja. Situáciu ako-tak zachraňuje dobrý vývoj ekonomiky Slovenska, vďaka ktorému dostáva Banskobystrický kraj od štátu z roka na rok výrazne viac peňazí z podielových daní.

Ako poslanci sme zachraňovali, čo sa dalo

Aj napriek aktuálnemu vedeniu kraja sa nám ako poslancom BBSK podarilo presadiť niekoľko pozitívnych zmien pre okres Banská Bystrica. V rozpočte kraja sme vyčlenili financie na rekonštrukcie ciest II. a III. triedy, čo určite ocenia najmä obyvatelia  42 obcí v našom okrese.  Schválili sme takmer 3 milióny eur na kompletnú rekonštrukciu Domova sociálnych služieb na Jilemnického ulici, kde žijú naši seniori z celého regiónu. Poslaneckým návrhom sme zachránili eurofondy pre stredné školy, vďaka čomu len v našom okrese budú môcť získať viac ako 4 mil. eur.

Sme radi, že sa nám napriek útokom a invektívam na niektoré kultúrne inštitúcie zo strany župana podarilo zachovať tvorbu v Bábkovom divadle na Rázcestí a v Divadle Štúdio tanca. Novú tvár dostáva v týchto dňoch Stredoslovenské múzeum – Thurzov dom a rad ďalších kultúrnych inštitúcií. V neposlednom rade sa práve vďaka našej poslaneckej dotačnej politike môžu v celom okrese konať obľúbené obecné aktivity, ako napríklad dni obcí, folklórne a iné festivaly, Spomienka na Kališti  či vydávanie kníh o jednotlivých obciach.

Ako meníme Bystricu, chceme zmeniť aj kraj

Väčšina z nás je aj poslancami mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, kde sa nám  už tretí rok darí  spolu s primátorom Jánom Noskom riešiť tie najväčšie problémy nášho mesta.  Príkladom je nová autobusová stanica, ktorá bude najmodernejšou na Slovensku. V meste pribúdajú nové materské školy a rekonštruujú sa tie staré. Opravujú sa cesty, chodníky, detské ihriská a pripravuje sa výstavba športovísk a cyklotrás.

Povedali sme si, že ak to ide na meste, musí sa to podariť aj v našom kraji. Preto sme sa my ôsmi rozhodli, že spojíme sily a vytvoríme zo skúsených osobností spoločnú kandidátku na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica. Myslíme si, že rôzne politické experimenty nášmu kraju v minulosti nielenže nepomohli, ale skôr uškodili. Chceme preto ponúknuť naše skúsenosti a veríme, že tak ako sa dnes píše úspešný príbeh mesta Banská Bystrica, môže byť už onedlho rovnako úspešný aj celý náš kraj.

naseNovinky_spodnagrafika

Autor: PR