Deviatym kandidátom na predsedu BBSK je starosta Mýtnej Pavel Greksa

SPRÁVY
4 /

pavel greksa1

O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa tento týždeň rozhodol uchádzať v poradí už 9. kandidát. Je ním starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa.

Svoju kandidatúru Greksa avizoval už začiatkom tohto roka, ale vo februári si to rozmyslel  Teraz je podľa jeho slov rozhodnutie kandidovať na predsedu BBSK  definitívne.

„Situácia, ktorá nastala okolo výstavby rýchlostnej cesty na Novohrade a Gemeri ma presvedčila v to, že treba ďalej pokračovať a ďalej sa starať o tento región, aby bola infraštruktúra urobená tak, aby sme tento náš kraj mohli ďalej rozvíjať,“

uviedol Pavel Greksa pre TASR.

Ešte vo februári Greksa tvrdil, že chýbajúce prvé kolo pri jednokolovej voľbe by mal nahradiť reprezentatívny prieskum verejnej mienky, z ktorého by vyšiel najsilnejší kandidát:

Ide o to, aby bol nový predseda zvolený čo najväčším počtom obyvateľov. Je to o to podstatnejšie, že jeho volebné obdobie sa predlžuje o jeden rok a predseda VÚC je v kraji akoby premiérom aj prezidentom zároveň, keďže jeho funkcia zahŕňa výkonnú i reprezentačnú prácu.

Z pozície predsedu BBSK by chcel Pavel Greksa  bojovať za to, aby sa v kraji zlepšila cestná infraštruktúra. Práve tá je podľa jeho názoru základným predpokladom na to, aby sa skvalitnila mobilita za prácou či materiálu. Takisto by pomohla príchodu nových investorov a tým pádom aj vzniku nových pracovných pracovných miest.

Starosta Mýtnej pred pár dňami informoval, že sa ku koncu aktuálneho roka vzdá svojej funkcie. Dôvodom je spochybnenie výstavby ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 v smere od Kriváňa na Košice, za ktoré ako aktivista bojuje už vyše desať rokov. Odchod z pozície starostu však podľa jeho slov neznamená, že prestane bojovať za dobudovanie R2.

 

 

Zdroj: (tom), Foto: ilustračné