Bystričania pozor, nezdvíhajte čísla +23190564725 a im podobné!

SPRÁVY
0 /

upozornenie

Ako sme zistili, viacerým Bystričanom sa stalo, že ich prezváňajú čísla z Libérie.  Také číslo volalo aj nám do redakcie. Dávajte si pozor, opäť čelíme hrozbe od zahraničných niekedy až exotických čísiel!

Neznámi telefonickí útočníci v nezrozumiteľnej angličtine prezváňajú nič netušiacich ľudí, ktorých sa snažia nalákať na spätné zavolanie. Buď zdvihnete a po prerušení hovoru zavoláte Vy naspäť alebo si nájdete zmeškaný hovor a zavoláte na neznáme číslo, ako je napr. +23190564725 a podobné. Pozor, tieto čísla  sú spoplatnené! V redakcii sa nám to stalo vo štvrtok popoludní u mobilného operátora Orange.

„Potvrdzujeme, že sme v týchto dňoch opäť zaznamenali podozrivé telefonáty z afrických krajín, ako napríklad Libéria, Burundi, Kongo, Tanzánia, ktoré iba prezváňajú náhodne vygenerované čísla. Orange všetky podozrivé čísla priebežne blokuje, mnohé aj na podnet zákazníkov, za čo im veľmi pekne ďakuje,”

 uviedla Alexandra Piskunová zo spoločnosti Orange.

Orange svojim zákazníkom odporúča, ak si nájdu zmeškaný hovor z podozrivého, alebo neznámeho čísla zo zahraničia, aby tieto čísla ignorovali a v žiadnom prípade nevolali na ne späť. Pokiaľ sa stane, že zákazník dané číslo zdvihne, môže byť bez obáv, za prichádzajúci hovor neplatí.

„Pokiaľ zavolá na číslo naspäť, hovor mu bude spoplatnený ako štandardný medzinárodný hovor, kde sú ceny za minútu pod 1 euro,”

upozorňuje  Piskunová.

 

Zdroj: (tom) a Orange, Foto: ilustračné