Žilinskí vlci si pod Urpínom na baranoch nepochutili, vyhrali sme 3:1 + hlasy, video

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice si poradili v 45. kole extraligy so Žilinou a vyhrali 3:1. Súper síce vzdoroval, ale aj s okliešteným kádrom sa našim chlapcom podarilo zápas dotiahnuť do zdarného konca.

Bystričania aj bez viacerých hráčov základnej zostavy (Lunter, Kudrna, White – na tripe so Slovanom a Hudec – natiahnuté slabiny) dokázali vyhrať prvú tretinu. V jej úvode však mohli ísť do vedenia hostia, keď sa pekne dostal pred nášho Košarisťana z ľavej strany Demel, no neprekonal ho. Kapituloval na opačnej strane skúsený Križan, vznikla pred ním neprehľadná situácia, z ktorej ťažil v deviatej minúte Branislav Bendík. Jednou rukou iba ťukol do puku a ten sa následne dopravil do bránky – 1:0. O necelých sto sekúnd sme už išli do dvojgólového vedenia, najprv Kadura neuspel pred žilinským brankárom, ale po ňom sa ocitol pred ním úplne voľný Rastislav Gašpar a nemýlil sa. Súper mohol znížiť v štrnástej minúte Demelom a v osemnástej Drevenákom, ktorý strieľal nebezpečne, avšak šikovne spoza hráča. Dvadsať sekúnd pred prvou prestávkou mohol pridať tretí náš gól Kytnár, sám pred poloprázdnou bránkou neposlal puk do nej.

V druhej tretine sme mali taktiež navrch. Najprv sa zaskvel gólman hostí po strele M. Surpového, ale po práci Handzuša a koncovke Kafku sa dostal k odrazenému puku v 26. minúte ešte Tomáš Matoušek, ktorý z troch metrov poslal nekompromisný pozdrav Križanovi – 3:0. Barani viackrát zovreli žilinských vlkov v ich tretine, ale nedokázali sa presadiť. Šance mal hlavne Handlovský, na opačnej strane bol v úniku nebezpečný Schroner, ale dobre sme ho vytesnili i keď zakončil, no Košarišťan sa nenechal prekvapiť. V 32. minúte sa ocitiol v tutovke Bendík, ale ani z metra brankára neprekonal. Pohoreli na ňom aj Gašpar s Kafkom. Súper mohol kontrovať v poslednej minúte Síkelom, no aj on si vylámal zblízka voľný zuby na našom mladom gólmanovi.

Paradoxom oboch tretín bolo, že rozhodca Lokšík neposlal žiadneho hráča na trestnú lavicu, hoci sa nehralo čisto hlavne hokejkami. Na začiatku tretieho dejstva dokonca neuznal Žilinčanom gól. Už po 55-tich sekundách sa predral dopredu Dresler, ktorý nepochodil pred našim ´Košom´, no vzápätí Jabrocký puk poslal do bránky, ale pre postavenie hráča v bránkovisku jeho zásah nemal žiadnu platnosť. Prvé vylúčenie sa udialo v 43. minúte, fauloval Biro a hoci sa hostia v početnej výhode nepresadili, ťažili z tejto výhody po jej skončení. Od modrej strieľal Ďurkech a po teči Urama skončil puk za našim brankárom – 3:1. Súper hral o pár sekúnd aj ďalšiu presilovku, nevyužil ju a potom sme sa mohli presadiť v hre piatich proti štyrom aj my. Nestalo sa tak. V 52. minúte sa natlačil pred Križana z ľavej strany Matoušek, ale druhý gól nepridal a po ňom neuspel z dorážky ani faulovaný Lamper. Nasledovala teda druhá naša presilová hra, ktorú sme opäť nevyužili. V 55. minúte sa mohol o drámu postarať Jabrocký ak by zo štyroch metrov trafil odkrytý priestor bystrickej svätyne. Zaujímavý moment nastal 110 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. V úniku v oslabení bol faulovaný Krajčí, nasledovalo trestné strieľanie, z ktorého sa Žilinčan pred dobrým Košarišťanom nepresadil. Hosťujúci tréner Mikula si ešte v závere vyžiadal oddychový čas, ale ani v šestici bez brankára jeho tím neskóroval.

HC’05 Banská Bystrica – MsHK Žilina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Bendík (Gachulinec, Zigo), 10. Gašpar (Kadura, Kytnár), 26. Matoušek (Kafka, Handzuš) – 45. Uram (Ďurkech). Rozhodovali: Lokšík – Sčensný, P. Šefčík. Vylúčení na 2.min: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1308.

HC’05: Košarišťan – Čížek, M. Rosandič, Gachulinec, Bambúch, Lunter, Biro – Kafka, Handzuš, Matoušek – Lamper, Preisinger, Handlovský – Gašpar, Kytnár, Kadura – Surový, Zigo, Bendík
MsHK: Križan – Cuník, Dresler, Bajaník, S. Hudec, Bobček, Ďurkech, Krčula – Kanko, Jabrocký, Procházka – Drevenák, Demel, Valášek – Krajčí, Sikela, Uram – Schroner, Drábek, Dolinajec

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Sme spokojní s tromi bodmi, aj preto, že sa v poslednom čase káder obmenili. Prvá tretina nám vyšla, strelili sme dva góly, hrali konsolidovane a disciplinovane. V tretej tretine súper síce znížil, mal šancu pridať aj v našej presilovke gól, keď mal trestné strieľanie, no ustáli sme to. Sme radi hlavne po prehre v Poprade, že sme teraz naplno bodovali. Dúfam, že Michal Hudec nastúpi v piatok proti Zvolenu, i keď tomu veľkú šancu nedávam.“

Tomáš Matoušek, autor druhého gólu Banskej Bystrice: „Som rád, že mi to tam padlo, teda nielen v Poprade ale i teraz proti Žiline. Hlavne sme radi za tri body, lebo to nebol jednoduchý zápas proti Žiline. Som rád, že som mohol byť v prvom útoku pri Mišovi Handzušovi. To človek nezažije každý deň, veď som ho sledoval v telke keď som bol ešte malý a čože malý, aj pred dvoma rokmi v podstate. Je to super si s ním zahrať, poradí človeku, aj z jeho práce som ťažil pri mojom góle. Mal som dnes väčšiu porciu času na ľade, čo pomôže každému hráčovi. Aj chlapci z juniorky si zahrali do sýtosti. Mrzí ma však moja chyba pri inkasovanom góle, kedy som zbrklo zahodil puk. Výkon bol z našej strany slušný, ale na Zvolen určite nebude stačiť. Musíme pridať, nemôžeme mať hluché momenty, tie musíme eliminovať a nerobiť triviálne chyby v obrannom pásme.“

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Snažili sme sa nastúpiť s pozornou defenzívnou obranou, aj sa nám to darilo až do prvej chyby. Súper skóroval, potom aj druhý a to nás trošku rozhodilo. V druhej tretine sme chceli súpera pribrzdiť dôrazom, bohužiaľ, opäť sme inkasovali. Potom sme pridali, zlepšili pohyb, vypracovali si šance, ale sme ich nepremieňali. Podobne tak tomu bolo v tretej tretine, v ktorej sme dali síce gól, no ku koncu sa nám už zápas nepodarilo zdramatizovať. Chýbala nám efektivita v zakončení.“

Autor: (bal), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk