Z Popradu si vezú ´barani´ iba bod, neuspeli v nájazdoch + HLASY

0 /

V 23. kole Tipsport ligy sa naše HC ´05 iClinic predstavilo v Poprade a žiaľ neuspelo. V riadnom hracom čase dalo iba jeden gól, čo stačilo na remízu 1:1. V predĺžení si brankári udržali čisté konto, takže rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. Tie vyšli lepšie Podtatrancom.

V prvej tretine si naši hokejisti vypracovali viac šancí, ale diváci gól nevideli. Prvú príležitosť však mali domáci. V tretej minúte vyhral buly Paukovček, puk posunul Bartečkovi, ktorý však trafil iba Corbeila. V ôsmej minúte hrali Bystričania presilovku piatich proti trom až 27 sekúnd, ale nepresadili sa. Prvú vážnejšiu príležitosť mal až v sedemnástej minúte Handlovský. Získal puk v ľavom kruhu, priblížil sa k bránke a prudko zakončil, no Kostúr zasiahol betónom. O pár sekúnd neskôr mal prácu opäť, pretože Tománek šikovne našiel Galamboša v medzikruží, ktorý pálil z prvej, ale ani tečovaný puk gólmana Popradu, ktorý vyrastal pod Urpínom, neprekvapil. Barani mali tlak a dostavila sa aj tretia vyložená šanca v poradí v priebehu necelej minúty. Handlovský poslal z pravej strany krížnu prihrávku na Ziga, ale ani jeho bekhend neslávil úspech.

Popradčania nevyužili presilovku na konci prvej tretiny a ďalšie dve ani v polovici druhej. Bartečko totiž trafil len do žŕdky. Kamzíkov to mohlo mrzieť, pretože v polovici zápasu sa rútil sám na bránku Popradu Juraj Majdan, domáci Ťavoda ho fauloval, takže nasledovalo trestné strieľanie, ktoré náš hráč premenil, keď puk poslal šikovne medzi Kostúrove betóny – 0:1. Po inkasovanom góle mali Podtatranci ďalšiu presilovku, ale opäť v nej nedokázali skórovať. Naopak pohrozili sme my, keď Zigo trafil hornú bočnú konštrukciu bránky. Domáci nehrali dobre, avšak i napriek tomu vyrovnali. Od modrej čiary nečakane vystrelil v 38. minúte Paukovček, nášmu gólmanovi dobre clonil Bartečko a puk prekĺzol pomedzi betóny Corbeila – 1:1.

V tretej tretine sme sa najprv ubránili ďalšej presilovke súpera a po nej sme mohli aj prehrávať. Corbeil zaváhal v rozohrávke za bránkou, puk putoval od zadného mantinelu k žrdi, kde stál Rusnák, no ten nedokázal skórovať, keď zasahoval hokejkou obranca ´baranov´ ešte na čiare, čo potvrdil i videorozhodca. Početnú výhodu sme potom hrali my, ale paradoxne gól mohli vsietiť Popradčania. V prvom úniku Paukovček nemieril medzi žrde a v druhom blafák Krotáka bystrický brankár prečítal. V 56. minúte už presilovka z našej strany vyzerala lepšie, ale po Handzušovej prihrávke neuspel pred Kostúrom zblízka pohotový Hudec, puk skončil na maske gólmana ´kamzíkov´.

Duel sa teda dostal do predĺženia, v ktorom sme mali na dosah aspoň dva body. To by sa však museli zo strán presadiť obrancovia Ďatelinka a Sandgren. Nestalo sa, takže nasledovali samostatné nájazdy. V prvej sérii neuspeli Kroták s Majdanom, v druhej už Rapáč s Handzušom áno, no v tretej prišlo rozhodnutie v podobe presného zásahu Bajarunsa. Keďže Tománek následne Kostúra nepokoril, spod Tatier si vezieme iba bod za remízu v riadnom hracom čase.

V tabuľke sme klesli na piate miesto, keď nás predstihli o skóre Košice. Na vedúci Zvolen strácame sedem bodov, na druhý Trenčín štyri a na tretiu Nitru tri body. Najbližšie hráme v nedeľu 22. novembra v Trenčíne o 15.00 hodine.

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 38. Paukovček (Dinda, Paločko), roz. nájazd Bajaruns – 32. Majdan (tr. strieľanie). Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Holienka. Vylúčení na 2.min: 6:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1225.

HK: Kostúr – Suchý, Dinda, Ťavoda, Fabian, Malina, Kasík,  Gáborčík, D. Šterbák – Bartečko, Paukovček, Paločko – Kroták, Rusnák, Hvila – R. Rapáč, Heizer, B. Rapáč – Štrauch, Bajaruns, Števuliak

HC’05 iClinic: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Petran, Rosandič, Gründling, Jankovič, Gašpar – Tománek, Galamboš, Majdan – Handlovský, Kytnár, Gillies – Mikula, Handzuš, M. Hudec – Róth, Zigo, Lamper

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dnes bojovné stretnutie. Na oboch stranách prevládali dobré obrany. Šance prichádzali po chybách na oboch stranách, ale napriek tomu sa to v riadnom hracom čase skončilo iba nerozhodným výsledkom 1:1. Nájazdy sú už lotéria. Pred zápasom sme určite chceli viac než len jeden bod.“

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Bol to vyrovnaný zápas.  Banská Bystrica má veľmi dobre fyzicky pripravené mužstvo. Bodík po riadnom hracom čase je pre obe mužstvá spravodlivý. Videli sme množstvo súbojov, ktoré sa nám darilo odkláňať do rohov, ale aj gólovú mizériu. Čo sa týka nájazdov, môžem iba potvrdiť slová Vlada Országha o tom, že je to lotéria, v ktorej sme boli šťastnejší my.“

Autor: (bk), Zdroj: Video huste.tv, Foto: archívne (web hc05.sk) + facebook