Vyrovnaný duel v Jakube s Bacúchom, Hrochoť nadelila Selciam trojku

0 /

V dohrávke ôsmeho kola piatej futbalovej ligy skupiny C sa hrali dva zápasy v banskobystrickom okrese. V Jakube privítali Bacúch a duel (zachytený aj v našej fotogalérii) sa tam skončil nerozhodne 1:1, hoci domáci mali o niečo viac navrch. Hrochoťania hostili Selce a poradili si s nimi po výsledku 3:0.

Jakub sa hotoval na Bacúch s cieľom naplno zabodovať, ale plány mu zahatil nevydarený úvod stretnutia. V ňom mali o niečo väčšiu aktivitu hostia a išli do vedenia. Pred bránkou vyrobili v 19. minúte trmu – vrmu a lopta napokon od domáceho Markoviča putovala za vlastného brankára – 0:1. Smolný moment celok z Banskej Bystrice nabudil a už do prestávky mohol vyrovnať. Na brankára Palidera sa rútil Chrenovský, podľa rozhodcu Havrana ho na hranici šestnástky fauloval zozadu Gemzický, takže nasledoval priamy kop a nie penalta, ktorú si viacerí žiadali v domnienke, že faul sa udial už v pokutovom území. Navyše hráč Bacúcha videl za tento zákrok iba žltú kartu. Zo štandardky nezahrmelo, takže na prestávku išli spokojnejší Horehronci.

Po zmene strán domáci celok vyvinul ešte väčšie úsilie o vyrovnanie a po kombinačnej akcie sa z vnútra šestnástky v 66. minúte parádne trafil Chrenovský – 1:1. Potom to bolo vyrovnané v poli, ale väčšie šance mali Jakubčania. Markovič mohol napraviť smolný moment z úvodu stretnutia, zakončoval z uhla a lopta iba tesne minula opačnú žrď. Chrenovský sa dožadoval penalty po kontakte s protihráčom v dobrej príležitosti a v závere mal i ďalšiu šancu, no bez gólového efektu. Vášne divákov z jedného i druhého tábora fanúšikov vyvolával arbiter Havran, ktorý na ihrisku nepôsobil istým dojmom. Duel však napokon skončil zaslúženou deľbou bodov, hoci domáci mali k výhre o niečo bližšie.

TJ ŠK Sokol Jakub FK 09 Bacúch 1:1 (0:1)

Góly: 66. Chrenovský – 19. Markovič (vlastný). Rozhodoval: Havran. ŽK: Gemzický, Kurek, Dekrét. Diváci: 120.

Hrochoť privítala v okresnom derby Selce a duel si rozbehla podľa predstáv. Už v 9. minúte otvoril skóre Dorotovič a po dvadsiatich minútach hry pridal druhý Poničan. To už hrali domáci bez zraneného minulokolového kanoniera Zátrocha (dal päť gólov). Nepekné momenty sa udiali štyri minúty pred prestávkou. Autor druhého gólu videl červenú kartu za udretie hráča súpera do tváre dlaňami v prerušenej hre. Predtým ešte hosťujúci Shushpanov kopol protihráča bez možnosti hrať s loptou, takže za surovú hru išiel tiež predčasne pod sprchy. Oba tímy teda hrali o desiatich. Po zmene strán sa snažili Selce aspoň znížiť, ale to sa im nedarilo. Naopak v 76. minúte mieril presne medzi žrde aj Hrochoťan Maľa a stanovil tak konečný výsledok duelu na 3:0.

ŠK Hrochoť – ŠK Selce 3:0 (2:0)

Góly: 9. Dorotovič, 27. Poničan, 76. Maľa. Rozhodoval: Antalík. ŽK: Hraško, Škamla – Hlinka, Radoš, J. Mesík, M. Mesík. ČK: 41. Poničan (nešport. správanie) – 41. Shushpanov (hrubý faul). Diváci: 100.

Najbližšie je na programe jedenáste kolo cez víkend. V sobotu 14. októbra o 14.30 hodine sa hrá okresné derby, v ktorom si Sásová zmeria sily na svojom ihrisku s Hrochoťanmi. V nedeľu 15. októbra, tiež o 14.30 hodine je naplánovaný výkop v Selciach, kam pricestujú Štiavnické Bane, v tom istom čase sa predstaví Jakub u nováčika v Sáse a posledný Priechod sa pokúsi prvé body vybojovať v Lieskovci.

1. Kováčová 22b, 2. Lovča 22b, 3. Sásová 18b, 4. Hrochoť 17b*, 5. Krupina 17b, 6. Bacúch 16b*, 7. Jakub 16b*, 8. Selce 15b, 9. L. Vieska 14b, 10. Š. Bane 14b, 11. Lieskovec 10b, 12. D. Niva 9b, 13. Sása 5b, 14. Priechod 0b*.