V Žiline naše HC ´05 vyhralo po nájazdoch s Corbeilom v bránke

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v utorok večer rozlúčili zo základnou časťou Tipsport extraligy 2014/2015 v Žiline víťazstvom po nájazdoch. V našej bránke sa predstavil Kanaďan Mathieu Corbeil. Divoký zápas sme napokon dotiahli do úspešného konca aj vďaka dvom premeneným presilovkám a samostatným nájazdom, v ktorých skórovali Kudrna a White.

Do prvej tretiny lepšie vstúpili domáci. Novotný strieľal v deviatej minúte nepríjemne z pravej strany, naša brankárska dvojka Corbeil neudržal puk v lapačke, ale napokon skončil vedľa jeho svätyne. O tri minúty neskôr sa ocitol vo veľkej šanci Žilinčan Kanko, no sám pred našim gólmanom posielal puk do jeho hrude. Z gólu sa radoval náš súper v 15. minúte. Lipovský našiel na pravej strane voľného Staněka, ktorý parádnou strelou do vinkla otvoril skóre stretnutia – 1:0. Bystrická odpoveď prišla o dve minúty. Pred brankára Cibuľu sa dostal Handlovského puk od mantinelu, prikorčuľoval k nemu napokon aj Petr Kafka a jeho jemný ťuk bol gólový – 1:1. Žiaľ nerozhodný stav sme neudržali do prestávky, keďže 90 sekúnd pred koncom úvodného dejstva Bezák vybojoval za bránkou puk pre Novotného, ktorý našiel v medzikruží Kanku a ten už nekompromisne zavesil puk za Corbeila – 2:1.

Do druhej tretiny mali pre zmenu lepší nástup ´barani´. V 23. minúte predviedol peknú individuálnu akciu kapitán Hudec, položil si žilinského brankára, ale zakončoval vedľa žrdi. O necelú minútu sa však aj on mohol tešiť z vyrovnávajúceho zásahu Petra Kousalíka, ktorý v presilovke napálil od modrej a Cibuľa kapituloval – 2:2. Domáci to potom skúšali taktiež v početnej výhode strelami od modrej, ale Corbeil puk za seba nepustil. Naopak v oslabení mohol pridať Kousalík aj druhý svoj gól v zápase, keď opäť nebezpečne strieľal od modrej, no tentoraz nepresne. V polovici zápasu Bystričania ustáli ďalšiu presilovku súpera a následne oni udreli v hre piatich proti štyrom. Od modrej čiary napriahol Sacha Guimond a trafil presne pravý vinkel – 2:3. Do bránky ´vlkov´ putoval namiesto Cibuľu Križan a priniesol tímu azda aj potrebné šťastie. Žilinčania vyrovnali na 3:3 v početnej výhode po tom, čo sa do puku oprel Novotný nad pravým kruhom.

V tretej tretine išli do vedenia opäť domáci. V 43. minúte Kanko našiel v strede útočného pásma Novotného, ktorý pohotovo zakončoval – 4:3. Naši chlapci však naďalej bojovali a vyplatilo sa. Presadila sa štvrtá formácia, po Bendíkovej prihrávke videorozhodca udobril gól Dominika Kaduru – 4:4. Následne sme mali prevahu, žilinský tréner Mikula si dokonca zobral oddychový čas a po ňom Corbeil vychytal v dobrej príležitosti Jabrockého. Oba tímy sa však viac zamerali na dôslednú obranu. Domáci hokejisti sa viac snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale 50 sekúnd pred koncom riadnej časti hry sa do vyloženej šance dostal hnáš Handlovský. Križan vvytiahol superzákrok a poslal zápas do predĺženia. V ňom Kanko v dvoch dobrých šanciach neuspel. Skóre sa teda nemenilo a nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa presadil Andrej Kudrna, ktorý si štýlom Petra Forsberga vychutnal gólmana ´vlkov´ a zabezpečil tak dva body Banskej Bystrici. Poistku ešte pridal v nájazde Patrick White.

MsHK DOXXbet Žilina – HC’05 Banská Bystrica 4:5 po sn (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0)
Góly: 15. Staněk (Lipovský, Drábek), 19. Kanko (Novotný, Bezák), 38. Novotný (Nádašdi), 43. Novotný (Kanko, Bezák) – 17. Kafka (Handlovský, Heizer), 24. Kousalík (Kudrna, Handlovský), 33. Guimond (Preisinger, Surový), 47. Kadura (Bendík, Zigo), 65. Kudrna (rozh. sam. nájazd). Rozhodovali: M. Novák – Gavalier, Sčensný. Vylúčenia na 2. min: 5:6. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 722

MsHK DOXXbet: Cibuľa (33. Križan) – Bobček, Nádašdi, Krčula, Grman, Ďurkech, Hudec, Šeliga – Kanko, Novotný, Procházka – Velecký, Jabrocký, Valášek – Lipovský, Drábek, Staněk – Niník, Demel, Bezák
HC’05: Corbeil – Čížek, Gründling, Rosandič, Kousalík, Guimond, Biro, Bendík – Kudrna, Preisinger, Hudec – Surový, Kytnár, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura

Hlasy po zápase (Zdroj onlajny.eu):

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Ďakujem trénerovi hostí, že nám praje úspech. My máme po dnešku ďalší problém a to je zranenie Milana Procházku. V zápase vyčnievala ofenzíva nad defenzívou. Zápas sme využili na zohratie a nacvičenie herných situácii. Viedli sme, ale ako to už býva, netaktické veci nás stali výsledok. Chcem sa poďakovať žilinským divákom za trpezlivosť a podporu, verím, že nám ju zachovajú i v baráži. Osobne beriem baráž ako neúspech, ale z posledných síl urobím všetko preto, aby sa extraliga v tomto krásnom meste zachovala.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „V dnešnom zápase sa potvrdilo, že obom tímom už o nič nešlo. Bolo to stretnutie, v ktorom chýbala emócia či agresivita, ale som rád, že sme ho vyhrali a zároveň som rád, že sme ho prežili bez zranení. Pripravujeme sa na vrchol sezóny a dúfam, že doň pôjdeme v plnom zložení. Žiline želám úspech v baráži.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj tipsportextraliga.sk