V Poprade vyhrali hokejisti HC 05 po nájazdoch parádičkou Kafku + hlasy

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa predstavili v 26. kole našej najvyššej súťaže v Poprade a odohrali pod Tatrami dobrý duel. Viedli 2:0 a dlho to vyzeralo, že by si mohli odniesť z ľadu súpera tri body. Inkasovali však vyrovnávajúci gól štyri sekundy pred koncom tretej tretiny a tak nasledovalo predĺženie a samostatné nájazdy. V nich barani uspeli zásluhou Petra Kafku.

Do vedenia mohli ísť najprv domáci po šanciach Gápu a Sýkoru. No skóre sme otvorili my v 6. minúte. Kytnár potiahol akciu po pravej strane, ideálne našiel Andreja Kudrnu ktorý v medziruží spoza obrancu vystrelil a keďže Kostúr veľa toho nevidel, navyše strela bola excelentná – viedli sme . Popradčania sa snažili napriek inkasovanému gólu vytvoriť si hernú prevahu. V presilovke sa neujala tvrdá strela Kasíka, v prečíslení mal zas vyrovnanie na hokejke Takáč. Bystričania mohli zvyšovať po Hudáčkovej prihrávke Kafkom, ale trafil iba do gólmana. Pár sekúnd pred koncom prvej časti sa po chybe Hudeca nepresadil ani Sýkora, takže na prestávku sa išlo za stavu 0:1.

Úvod druhej tretiny patril našim ´baranom´. Už po 38-mich sekundách po Hudecovej prihrávke pokračoval Libor Hudáček na ľavý kruh, uvoľnil sa cez Kurali a skvelo trafil priestor pri pravej žrdi – 0:2. Mali sme aj ďalšie šance a zápas vo svojich rukách, no Poprad dostal do zápasu Sýkora v hre štyroch proti štyrom, keď z mierneho uhla prekonal Wiikmana. Ešte predtým sa však zranil domáci Bartečko. V prostrednej časti sa pritvrdilo, citeľná bola nervozita. Vyrovnávať mohol z brejku Paukovček.

Na začiatku tretej tretiny mohli pridať tretí gól Hudáček s Kafkom. V 44. minúte to z dobrých pozícií viackrát skúšal Kroták, no aj náš Wiikman bol pozorný. Poprad zvýšil aktivitu a snažil sa o vyrovnanie, naopak my sme v snahe udržať si vedenie dobre pokrývali stredné pásmo. V 53. minút hrali ´kamzíci´ presilovku a mali ideálnu šancu vyrovnať, ´barani´ však odolali. Zdalo sa už, že Podtatranci v posledných sekundách bez brankára v šestici nič nevymyslia, ale štyru sekundy pred koncom v zúfalom nápore po Fabianovej strele poslal zápas do predĺženia šťastným tečom Paločko. V nadstavenom čase gól nepadol a rozhodovať museli samostatné nájazdy, v ktorých krásnym originálnym blafákom rozhodol český útočník v tíme nášho HC 05 Petr Kafka.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 2:3 po sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 28. Sýkora (Fabian), 60. Brejčák (Fabian) – 6. Kudrna (Kytnár), 21. Hudáček (Hudec, Nicastro), roz. nájazd Kafka. Rozhodovali: Baluška, Jura – Orolín, Tvrdoň. Vylúčení na 2. min: 2:5. Vyššie tresty: Cohen (BB) 10 min za napadnutie hlavy krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1478

HK: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, Brejčák, Kasík, Malina, Makovský, Dinda – Bartečko, Boltun, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Hvíla, Paukovček, Matis – Gápa, Mlynčár, M. Nagy

HC’05: Wiikman – Rosandič, Nicastro, Bambúch, Jaborník, Biro, Cohen, Čížek, Bendík – M. Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Róth, Zigo, Kadura

Ľuboš Bartečko, útočník Popradu sa vyjadruje k zraneniu: „Ostala mi tam noha, telo išlo do druhej strany, niečo mi tam puklo a hrozne to začalo bolieť. Takže som už ďalej nemohol pokračovať v hre. Uvidím, čo bude ďalej.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme kvalitný zápas, hralo sa hore-dole, bolo tam veľa agresivity. Som s výkonom mužstva spokojný, ale zle sa mi hodnotí záver. Poslal som tam skúsených hráčov, ktorí by mali takéto situácie zvládať. Remíza svedčí tomuto duelu, Poprad si za svoj výkon zaslúžil jeden bod.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Mrzia nás inkasované góly v prvej a druhej tretine. Nevyužili sme šance, Bystrica bola prvú polovicu zápasu lepšia, no za stavu 0:2 sme pridali na agresivite a výsledkom bol gól na 1:2. V tretej tretine sme dominovali a vyrovnávajúci gól si zaslúžili. Aj keď bol šťastný. Mrzieť nás môžu nevyužité presilovky.“

1. Košice 27 16 2 2 0 3 4 64:40 59
2. Poprad 28 16 1 3 0 1 7 98:57 57
3. Nitra 27 16 0 3 2 1 5 102:74 57
4. Banská Bystrica 27 13 1 3 1 3 6 94:68 51
5. Zvolen 28 15 2 0 0 2 9 102:88 51
6. Trenčín 28 10 2 5 0 1 10 66:54 45
7. Martin 28 7 0 2 3 4 12 66:84 32
8. Piešťany 27 7 1 2 2 1 14 82:99 30