V Košiciach to nevyšlo, máme ešte dva pokusy na zisk titulu

2 /

Banskobystrickí hokejisti prehrali v Košiciach aj tretí duel finálovej série a stále platí pravidlo ´môj dom, môj hrad´. Východniarom stačí vyhrať jeden duel a sú majstri. V sobotu sa však hrá pod Urpínom. Stav série hranej na štyri víťazstvá je 2:3 v náš neprospech.

Prvá tretina ´baranom´ nevyšla. Košičania išli do tlaku a prvú šancu mal obranca Jánošík, ale náš brankár Košarišťan vytiahol betón. V štvrtej minúte sa ocitol pred ním voľný Rachúnek, no ani na dvakrát ho nepokoril. V ôsmej minúte mohla byť osudná chyba Kafku, našťastie Hrnka nevyužil svoju príležitosť v rozhodenej defenzíve. Do vedenia sme mohli ísť v trinástej minúte, no Hudec svoje zakončenie nezvládol a prišiel trest, keď sme prepadli vzadu a Cebák poslal perfektnú prihrávku pred bránku Marekovi Bartánusovi, ktorý blafákovým bekhendom otvoril skóre – 1:0. Mohlo byť aj horšie, ak by Bicek pri ľavej žrdi dostal puk cez vynikajúci betón ´Koša´.

V strednej časti hry sa nám vyrovnať nepodarilo. Inkasovať sme mohli v 24. minúte, keď Čížek stratil hokejku, no Lapšanský ani Sojčík to nevyužili. Potom sa dobrá možnosť naskytla Whiteovi, ten sa z vlastného pásma dostal až pred Hyláka, ale faulovaný ho bekhendom neprekonal. V následnej presilovke sme mali tlak, z neho sme však vytúžený gól nevyťažili, najbližšie mal k nemu Handlovský. Bystričania dobre forčekovali, napádali súpera pri puku, sľubná príležitosť sa naskytla Rosandičovi, ktorý mieril nad hornú žŕdku.

Tretia tretina bola nesmierne dramatická. Najprv nevyužil šancu náš Rosandič a pykali sme z prečíslenia. Do puku kopol v strednom pásme Rachúnek, získal ho Hrnka a ten ideálne prihral na pravú stranu Adamovi Lapšanskému, ktorý prekonal Košarišťana strelou pomedzi betóny. Barani odpovedali o tri minúty, po prihrávke Matoušeka sa presadil faulovaný Tomáš Zigo z asi troch metrov – 2:1. V následnej presilovke nevyužil veľmi dobrú príležitosť Surový, ktorý netrafil puk pred odkrytou svätyňou Hyláka! Košičania sa presadili napokon z presilovky, Bartánus videl od mantinelu Jiřího Biceka pred bránkou a bolo 3:1. Znížiť mohol o minútu neskôr Kafka, nepodarilo sa. Rovnako sa dostal do zakončenia Bicek, ale Košarišťan bol na mieste. Odvolali sme však brankára a po Čížekovej strele vedľa sa dostal puk od zadného mantinelu k Petrovi Kafkovi, ktorý z uhla mieril presne do odkrytého priestoru domácej bránky – 3:2. Petr Kafka mohol aj vyrovnať, ak by premenil v 59. minúte trestné strieľanie za posunutie bránky Philippom. Záver sme hrali v šestici, ale enormná snaha nepriniesla vytúžené predĺženie. Tristo divákov duel sledovalo aj na bystrickom námestí, verilo v náš úspech, žiaľ šancu máme v sobotu a potom v pondelok.

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 13. Bartánus (Cebák), 42. Lapšanský (Hranka, Rachůnek), 52. Bicek (Bartánus, Suja) – 45. Zigo (Lamper, Matoušek), 58. Kafka (Čížek, Rosandič). Rozhodovali: Baluška, J. Konc – Kacej, Šefčík. Vylúčení na 2. min: 5:4. Vyššie tresty: 25. Cebák (Košice) a 57. White (B. Bystrica) 10 minút za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Zmeny: 32. Kadura (B. Bystrica) zapojil sa do hry. Diváci: 8347 – vypredané.

HC: Hylák – Jánošík, Štrbák, Philipp, Šeda, Cebák, Macejko – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Suja, Bartánus – Lapšanský, Rachůnek, Sojčík – Kutálek, Chovan, Sojčík

HC’05: Košarišťan – Gründling, Guimond, Čížek, Rosandič, Biro, Kousalík- Lamper, Zigo, Matoušek- Kudrna, Kytnár, Surový – Hudec, Handzuš, White – Kafka, Heizer, Handlovský – 32. Kadura

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice : „Prvá tretina bola z našej strany zakríknutá, súper nás zaskočil, chýbal nám dôraz. Prehrávali sme osobné súboje, Košičania mali dostatočný priestor. Impulzom bol gól na 1:2, no potrebovali sme asi viac šťastia na vyrovnanie. Zlepšili sme sa v strednej časti hry, no Košice boli lepšie. Mrzí ma hlavne zbytočný gól na 3:1. Žiaľ nejdú nám presilovky. Nevadí, boli sme už v takejto situácií a budeme bojovať až do konca, nevzdáme to!“

Peter Oremus, tréner Košice: „Celý zápas sme mali pod kontrolou od prvej minúty až do poslednej minúty, teda až do konca. Boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali. Aktivita i agresivita bola tentoraz na našej strane, korčuľovali sme a vytvárali si aj šance. Nie je jednoduché sa presadiť proti Bystrici. V závere sme inkasovali, musíme sa už z toho poučiť a zabudnúť na to. Dôležité je každopádne víťazstvo.“

Jiří Bicek, autor víťazného gólu Košíc: „Boli to poriadne nervy, znova sa opakoval rovnaký stav, teda vyhrávali sme 3:1 a súper odvolal brankára. Inkasovali sme a potom prišlo dokonca aj trestné strieľanie. Musím sa priznať, že som sa na to ani poriadne nepozeral a dúfal som, že už nedokážu zmazať dvojgólové manko. Sme radi, že sme uhrali piaty zápas. Do Bystrice ideme s jedným cieľom – vyhrať.“

Petr Kafka, strelec nášho druhého gólu: „Vždy začíname nejako zakríknuto a v závere vyrobíme tlak. Potom si hovoríme, že prečo takto nehráme celý zápas? Hra bez brankára nám ide, no škoda, že sme nepridali ešte jeden gól a nešli do predĺženia.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj teraz.sk