V dohrávke naši hokejisti v oklieštenej zostave prehrali s Piešťanmi v predĺžení

0 /

Banskobystrickí hokejisti v utorok dohrávali zápas 4. kola extraligy proti Piešťanom a keďže od septembra sme poriadne prekopali káder, hráči ktorí v tom čase neboli na súpiske nemohli nastúpiť v tomto novembrovom dueli. V obrane sme tak mali iba troch bekov zo základu. Pomáhali im mladíci Jakub Predajniansky a Peter Lunter, čiže dovedna hralo päť zadákov. To sa taktiež odzrkadlilo na výsledku a prehre 2:3 po predĺžení.

V prvej tretine mali viac z hry hostia. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v štvrtej minúte voľný Románek, ktorý z pravého kruhu preveril uzdraveného Wiikmana v našej bránke. Potom hral súper presilovku, no bystrickí hráči výborne zvládli hru v oslabení a do ničoho žlto-modrých nepustili. Až v ôsmej minúte sa zapotil gólman ´baranov´, keď sa po chybách domácich hráčov ocitol v dvoch šanciach Kutálek, našťastie neuspel. V dvanástej minúte hrali presilovku tentoraz naši chlapci, avšak veľmi zle. Väčšia aktivita bola na strane piešťanských hokejistov, hlavne Kutálek nám robil problémy, ktorého v 15. minúte z dvoch metrov parádne vychytal Wiikman. O dve minúty neskôr však kapituloval. Po chybe Handlovského hostia zakombinovali, Kutálek prihral Mišurovi a ten síce trafil brankára HC 05, no od neho sa predsa len dostal puk za čiaru – 0:1. My sme pohrozili až v samom závere tretiny, kedy Mišo Hudec nepretlačil puk pri žrdi za gólmana Šúreka.

Stredná časť hry už bola v podaní bystrických hráčov odlišná. Zahryzli sa zdravo do súpera, čoho vyústením boli dva góly. Najprv však v 22. minúte vystrelil Kafka od modrej a teč Preisingera poslal puk do hornej žŕdky! Vyrovnanie prišlo o tri minúty neskôr, po strele Matoušeka uspel z dorážky Petr Kafka – 1:1. Uplynulo iba trinásť sekúnd a už bolo 2:1. Po Kadurovej aktivite doklepol hokejkou puk za chrbát Šúreka zblízka Branislav Bendík. Zvyšovať potom mohol Handlovský, ale s pribúdajúcimi minútami ožívali aj Piešťanci. V polovici zápasu po chybe Preisingera strieľal Peško, Wiikman mu prekazil radosť a rovnako tak náš gólman zachraňoval situáciu aj pri šanciach Mišuru a Brňáka v 35. minúte. Bystričania potom ustáli aj tretiu presilovku hostí a po jej skončení mohol skórovať ešte Matoušek, dostal sa do šance po naskočení z trestnej lavice, ale recept na gólmana Piešťan nenašiel.

V tretej tretine sme nepustili súpera k väčšiemu tlaku. Naopak, náskok mohli ´barani´ ešte zvýšiť, ak by to Kafka s Preisingerom trošku neprekombinovali v 45. minúte. Neskôr naši chlapci hrali presilovku, v ktorej sme často strieľali a mali v nej aj príležitosti. Na druhej strane sa ocitli v šanciach Klempa i Mišura v oslabení, no vyrovnanie zabezpečil hosťom nešťastným zásahom náš mladý obranca Peter Lunter, ktorý mal zbytočne hokejku na ľade v čase keď do bránkoviska putovala prihrávka Filipa Hudeca a puk tak zrazil do vlastnej svätyne – 2:2. Potom sme prežívali ďalšie krušné chvíle, pretože sme pykali za šesť hráčov na ľade a Piešťanci v následnej presilovke mierili Raisom do žŕdky. V 58. minúte sa opäť zapotil náš Wiikman, tentoraz zoči – voči nemu nesupel autor vyrovnávajúceho gólu hostí Hudec a v poslednej minúte nás zachránil aj pri úniku Románka.

Duel dospel do predĺženia, ktoré netrvalo dlho. Konkrétne iba päťdesiat sekúnd. Aktívny Kutálek totiž poslal nádherný puk pred bránku, kde iba nastavil hokejku Brňák a rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

HC’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1)
Góly:. 25. Kafka (Matoušek, Handlovský), 26. Bendík (Kadura) – 17. Mišura (Kutálek, Klempa), 51. F. Hudec, 61. Brňák (Kutálek). Rozhodovali: P. Stano – M. Korba, Rovenský. Vylúčení na 2.min: 4:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1057

HC’05: Wiikman – Jaborník, Bambúch. J. Predajniansky, Biro, P. Lunter – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kadura, Matoušek, Bendík – Macko, R. Gašpar, M. Surový
ŠHK 37: Šúrek – Škadra, Šedivý, Hamrák, Brňák, Rais, Bučka – Kutálek, Mišura, Klempa – Haring, Peško, Románek – F. Hudec, M. Toman, R. Konečný

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Bol to z našej strany jeden špatný a veľmi zlý výkon. Od začiatku sme málo korčuľovali, nenapádali sme agresívne súpera, nedostali sme ich pod tlak, teda to čo sme chceli sme nerobili a neplnili. Zápas dopadol presne ako mal, pretože Piešťanci boli aktívnejší a zaslúžili si nielen dva, ale možno aj tri body ako my ten jeden.“

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Do zápasu sme išli s taktikou udržať stredné pásmo , prehustiť ho a ísť do rýchlych protiútokov.  V prvej tretine sa nám to darilo a vyhrávali sme. Potom sme mali nekoncentrovaný začiatok druhej tretiny a domáci sa dostali do laufu, s čím sme sa museli vyrovnať. Momentálne sa trápime v koncovke. V poslednej tretine sme sa však zdvihli, chalani ukázali, že majú potenciál v sebe hrať dobrý hokej a presadiť sa. Podarilo sa nám dosiahnuť šťastný vyrovnávajúci gól a v predĺžení dokonca streliť aj víťazný. Sme veľmi radi, že sme konečne uspeli a bodovali.“

Autor: Jozef Balko, Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj teraz.sk