Na úvod jari víťazne len Medzibrod, prehry Šalkovej a Sásovej, Jakub remizoval

1 /

Cez víkend bolo na programe prvé jarné kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a piatej ligy skupiny C. V tretej lige stred mali nastúpiť futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v Liptovskom Hrádku, ale tento duel bol napokon preložený na ôsmeho mája.

IV. LIGA

Pre nespôsobilé terény sa prekladali aj ďalšie stretnutia. V štvrtej lige nehrali Rakytovce s Poltárom a v Badíne odložili duel nášho Jupie FŠMH s Tisovcom.

Šalková v oklieštenej zostave cestovala do Slovenských Ďarmot a nášmu tímu nevyšiel ideálne vstup do zápasu. Domáci sa totiž ujali vedenia už v siedmej minúte zásluhou Lukácsa. Po prestávke pridal druhý gól Berec, takže hostia mali obtiažnejšiu situáciu niečo s duelom urobiť. Napriek tomu sa im podarilo v 78. minúte znížiť, postaral sa o to Mikulec, ale vytúžený vyrovnávajúci zásah už v závere duelu neprišiel.

FK Slovenské Ďarmoty – FK Šalková 2:1 (1:0)

Góly: 7. Lukács, 64. Berec – 78. Mikulec. Rozhodoval: Janíček.  ŽK: Chovanec, Mikulec. Diváci: 80.

Medzibrod taktiež cestoval do krtíšskeho okresu, a to priamo do okresného mesta Veľký Krtíš. Duel na rozdiel od Šalkovej zvládol lepšie. Zásluhu má na tom útočník Ivan Varga. Ten sa postaral o úvodný gól stetnutia v 41. minúte a na 0:2 zvýšil aj hneď po prestávke v 55. minúte. Domáci, ktorí sú na poslednej priečke v tabuľke, na tieto dva zásahy medzibrodského futbalistu nedokázali odpovedať, takže výsledkom je výhra nášho mužstva z banskobystrického okresu a posun na priebežné druhé miesto v lige.

FK FC Baník Veľký Krtíš – TJ Sokol Medzibrod 0:2 (0:1)

Góly: 41. a 55. Varga. Rozhodoval: Oružinský. ŽK: Kukolík (V. Krtíš). Diváci: 85.

Ostatné výsledky: Hriňová – Vinica 2:1, Č. Balog – Pliešovce 2:0, ďalšie stretnutia sa nehrali pre nespôsobilý terén.

Najbližšie sú na programe zápasy 15. kola. V sobotu 31. marca privíta doma Šalková o 15.30 hodine Čierny Balog, v nedeľu 1. apríla v tom istom čase Medzibrod hostí Revúcu, Rakytovce sa predstavia v Slovenských Ďarmotách a Jupie hrá v Pliešovciach.

1. Poltár 26b*, 2. Medzibrod 23b, 3. Hriňová 23b, 4. Slov. Ďarmoty 23b, 5. Šalková 22b, 6. Č. Balog 22b, 7. Tisovec 21b*, 8. Jupie 19b*, 9. Tornaľa 18b*, 10. Revúca 18b*, 11. Pliešovce 17b, 12. Rakytovce 14b*, 13. Vinica 12b, 14. V. Krtíš 9b.

* – mužstvá majú jeden zápas k dobru

V piatej lige odložili na prvého mája derby medzi Selcami Priechodom a duel Hrochote so Štiavnickými Baňami.  Doma sa predstavil Jakub v súboji s Lovčou. Prvý polčas vyšiel tímu z okrajovej časti Banskej Bystrice podľa predstáv. V 28. minúte otvoril skóre Mišány a v 37-mej sa presadil Čief. Na prestávku išli teda spokojnejší hráči Sokola, ktorí viedli 2:0. Po zmene strán však znížil na 2:1 už v 51. minúte Páleník a o dve minúty na to vyrovnal na 2:2 Krivjančin. Razom tak bolo všetko otvorené, ale ani jednému tímu sa už do konca zápasu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Výsledkom bola teda deľba bodov.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Lovča 2:2 (2:0)

Gól: 28. Mišány, 37. Čief – 51. Páleník, 53. Krivjančin. Rozhodoval: Havran. ŽK: P. Vajda, Čief – Krivjančin. Diváci: 150.

Futbalisti Sásovej cestovali do Podbrezovej, časti Skalica, kde ich čakal Bacúch. Ten sa rozhodol odohrať plánovaný domáci duel na umelej tráve práve v tejto obci, takže hostia z Banskej Bystrice aspoň nemuseli cestovať až tak ďaleko. Plní elánu išli aj do vedenia. V 13. minúte sa o to postaral gólom Dobrota – 0:1. O päť minút neskôr však úradoval rozhodca Ratkovský. Vylúčil totiž sásovského futbalistu R. Kollára za kopnutie súpera nadmernou silou. Bacúšania zužitkovali početnú výhodu na ihrisku ešte pred prestávkou. V 42. minúte vyrovnal T. Giertl na 1:1. V druhom polčase sa celok z Horehronia nedokázal presadiť, brejky nevyšli ani Sásovej. Keď sa už zdalo, že by sa predsa len mohol duel skončiť remízou, hlavný arbiter nadstavil štyri minúty a práve v nadstavenom čase sa zrodil víťazný zásah Švédu z Bacúcha na 2:1. Netreba ani písať ako reagovali sklamaní hráči hosťujúceho mužstva.

FK 09 Bacúch – ŠK Sásová 2:1 (1:1)

Gól: 42. T. Giertl, 90+ Švéda – 13. Dobrota. Rozhodoval: Ratkovský. ŽK: Košičiar, Rusnák, Gemzický – Kapusta, Murín. ČK: 18. R. Kollár (Sásová) za kopnutie súpera. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Sása – L. Vieska 1:1, D. Niva – Krupina 1:0, Lieskovec – Kováčová odložili.

Najbližšie sa hrá v piatej lige 15. kolo, v ktorom už v sobotu 31. marca cestuje Jakub do Ladomerskej Viesky. Duel má výkop o 15.30 hodine. V nedeľu 1. apríla už o 10.00 hodine sa predstavia Hrochoťania v Lieskovci, popoludní o 15.30 hod. Sásová privíta Dobrú Nivu, Priechod hostí doma Sásu a Selce odohrajú duel v Krupine.

1. Lovča 29b, 2. Kováčová 28b*, 3. Hrochoť 24b*, 4. Jakub 24b, 5. Ladomerská Vieska 22b, 6. Bacúch 22b, 7. Sásová 21b, 8. Lieskovec 19b*, 9. Krupina 18b, 10. D. Niva 18b, 11. Selce 18b*, 12. Št. Bane 17b*, 13. Sása 6b, 14. Priechod 1b*.

Autor: (cb), Foto: archív Bystricoviny