V Turci hrali ´barani´ už s kapitánom Surovým, no opäť prehrali + HLASY

1 /

Banskobystrickým hokejistom sa v novom kalendárnom roku 2017 v najvyššej slovenskej súťaži nedarí. Prehrali piaty zápas zo šiestich, pričom v Martine nám k výhre nepomohol ani návrat kapitána Tomáša Surového z hosťovania v Slovane Bratislava.

Domáci boli prvých desať minút vyrovnaným súperom favoritovi spod Urpína. V útoku sme však boli odvážnejší. Do šance sa dostal najprv Kafka a po ňom aj Truchno, ale obaja naši hráči recept na brankára Dzubinu nenašli. Až v jedenástej minúte sme ho prekonali, keď Vladimír Mihálik z nemožného uhla lišiacky zakončoval a puk prepasíroval povedľa ľavú žŕdku a gólmana – 0:1. O pár sekúnd na to už mohlo byť 0:2, ale Zigo sa nepresadil. Martin si vypracoval nebezpečnejšiu príležitosť až v 15. minúte, no Korostin mieril iba do nášho Bacashihuu.

Druhá tretina bola taktiež vyrovnaná, ale domáci preukazovali viac snahy a tlačili sa pred našu bránku. Do úniku sa dostal Korostin, no ani jeho druhá šanca neskončila gólom, zasahoval Bacashihua. Na pozore sa mal náš americký gólman aj po teči Koyša a neskôr opäť nedovolil skórovať aktívnemu Korostinovi. My sme nevyužili presilovku a pykali napokon v oslabení. Salija prisunul puk Rzavskému a ten pri ľavej žrdi poslal s prehľadom puk pod hornú žŕdku – 1:1.

Na začiatku tretej tretiny dominovali hokejisti z Turca. My sme sa oslabili častými vylúčeniami a za to aj pykali. V 47. minúte po strele Königa od modrej sa vyrazený puk dostal k Leškovi a ten pohotovo zakončil – 2:1. V ďalšej presilovke o dva minúty neskôr bol pre zmenu úspešný zblízka Korostin3:1. Až potom sa ´barani´ prebrali, zapli na vyššie obrátky, mali sme prevahu, tlak i jednu početnú výhodu, ale Dzubina podržal domácich, ktorí napokon pridali štvrtý gól do prázdnej bránky, keď sme hrali v šestici vabank. Úspešný bol Pokrivčák, ktorý z vlastného obranného pásma mieril presne medzi naše opustené žrde – 4:1.

MHC Martin – HC’05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Rzavský (Salija, Koyš), 47. Leško (König, Pokrivčák), 49. Korostin (Varga, Galamboš), 59. Pokrivčák – 11. Mihálik (Surový, Buc). Rozhodovali: Lokšík – Šefčík, Junek. Vylúčení na 2.min: 3:5. Presilovky: 3:0 (!). Oslabenia: 0:0. Diváci: 2000.

Martin: Dzubina – Rusina, Brňák, Pulli, Salija, König, Leško, Pacalaj – Korostin, Galamboš, Varga – Rzavský, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Dlouhý, Surovka – Dvořák, Jurášek, Šalka

B. Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Lamper, Zigo, Matoušek – Kafka, Bortňák, Belluš – Hamráček, Truchno, Ferleťák

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Dobre sme sa pripravili na kvalitného súpera ako aj na samotný zápas. Predviedli sme výborný a kolektívny výkon, ktorý bol podporený aj veľmi dobrým brankárom Dzubinom. V predchádzajúcich zápasoch nám šťastie neprialo, ale teraz sa priklonilo na našu stranu, pretože v presilovkách sa na naše hokejky odrazili puky a padlo nám to tam. To rozhodlo o našej výhre a zisku troch bodov.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Ťažko sa mi tento zápas hodnotí. Predstavovali sme si to inak. Domáci dnes ukázali väčší hlad po víťazstve. My sme hrali nedisciplinovane, a to hlavne v tretej tretine. Doplatili sme na oslabenia, v ktorých sme inkasovali až tri góly, čo je veľa. Za stavu 1:3 sme v posledných desiatich minútach tretej tretiny ukázali čo – to z našej hry, ale to bolo málo na to, aby sme súpera zdolali.“

1. Košice 42 23 7 2 10 145:89 85
2. Banská  Bystrica 41 24 3 4 10 139:93 82
3. Nitra 41 25 2 3 11 150:110 82
4. Žilina 42 19 4 4 15 134:118 69
5. Poprad 42 16 5 5 16 122:124 63
6. Zvolen 42 18 2 2 20 118:132 60
7. Martin 40 16 2 4 18 108:120 56
8. L. Mikuláš 41 13 5 2 21 110:132 51