Tomáš Surový sa stal kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie

ZOH 2018
0 /

Kórea Pjongčang ZOH2018 Slovensko hokej tréning

Slovenských hokejistov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu povedie z pozície kapitána Banskobystričan Tomáš Surový. Zvolili si ho hráči na mítingu pred nedeľňajším tréningom v Gangneung Ice Arena v dejisku ZOH.

Útočník našej majstrovskej Banskej Bystrice má 36 rokov a čaká ho vystúpenie na tretej zimnej olympiáde. Pod piatimi kruhmi debutoval pred 12 rokmi v Turíne a bol aj súčasťou slovenského tímu na ZOH 2014 v ruskom Soči.

„Je to veľká česť a dôvera od chalanov. Najdôležitejšie je, aby sme ako tím ťahali všetci za jeden povraz a zdravo sa pobili o čo najlepší výsledok. Máme skúsených hráčov premiešaných s mladými. Dôležité je mužstvo, nie jedno písmeno na drese. Pripravovať sa špeciálne nebudem. Niečo si ale povieme, najmä pred prvým zápasom. Viacerí máme čo povedať. Podstatné je, aby sme sa tímovo nabudili,“

– uviedol na margo zvolenia Tomáš Surový.

Hráčska kabína si zvolila aj asistentov kapitána. Budú nimi rovnako skúsení hráči Ladislav Nagy a Dominik Graňák. Práve za Graňáka hlasoval Surový. Slovenskí hokejisti v nedeľu trénovali pod vedením tasistenta, hlavného kouča Banskej Bystrice Vladimíra Országha a s trénerom brankárov Jánom Lašákom, šéftréner Craig Ramsey mal všetko “pod kontrolu” v úzadí. Asi tretina tímu, ktorý v sobotu neskoro večer povzbudzoval v rezorte Alpensia v silnom nárazovom vetre slovenské biatlonistky, tréning neabsolvovala. Išlo o najskúsenejších reprezentantov.

Slovenské hokejové mužstvo sa predstaví na ZOH v Pjongčangu v B-skupine spoločne s tímom Olympijských športovcov z Ruska, USA a Slovinskom. Prvým súperom Slovákov bude 14. februára o 13.10 h SEČ práve ruský výber pod skratkou OŠR. V našom reprezentačnom tíme sú okrem Surového ešte dvaja hokejisti súčasného kádra ´baranov´ – Patrik LamperMiloš Bubela.

Autor: (cb), Foto: Zdroj TASR