Tesná prehra ´baranov´ v Poprade po gólovej prestrelke

0 /

Banskobystrickí hokejisti si v ďalšom prípravnom zápase pred nastávajúcou extraligovou sezónou zaknihovali tentoraz prehru. Predstavili sa v Poprade, kde tamojším ´kamzíkom´ síce strelili tri góly, no napokon to na víťazstvo nestačilo.

Banskobystrickí hokejisti začali dobre. Do vedenia dostal náš tím pod Tatrami na konci prvej tretiny kapitán Hudec, ale na začiatku druhej vyrovnal domáci Sýkora. V polovici zápasu išli naši ´barani´ opäť do vedenia zásluhou Handlovského. Na tento zásah však odpovedal o tri minúty neskôr nestarnúci Kroták a bolo 2:2. Popradčania však opäť inkasovali gól v závere tretiny. Tentoraz sa presadil mladý Rasťo Gašpar, takže do šatne na prestávku sme išli za priaznivého stavu. Tretia tretina banskobystrickým hokejistom nevyšla podľa predstáv. Opäť sa ´kamzíci´ presadili na jej začiatku, na 3:3 vyrovnal Matis a tento hráč napokon aj rozhodol o víťazstve svojho tímu gólom v 50. minúte, na ktorý už naši hráči nedokázali odpovedať. K zápasu ponúkame aj video.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 21. T. Sýkora (Matis), 33. Kroták (S. Takáč, Paločko), 41. Matis, 50. Matis (T. Sýkora) – 19. M. Hudec (R. Mráz, R. Konečný), 30. Handlovský (Macias, Montgomery), 39. Gašpar (Hayes, R. Konečný). Rozhodovali: V. Snášel – R. Bednár, Šoltés.

Zostava HC 05: Wiikman (Košarišťan) – Biro, Nicastro – Macias, Montgomery – Bambúch („A“), Predajniansky – Gachulinec, P.Lunter – Larson, Hudec („C“), Mráz – Handlovský, Block, Hayes – Kudrna, Preisinger, Kafka – Konečný, Gašpar, Kadura