Suverénnej Šalkovej dýcha na chrbát Brusno, Sásová dala 4 góly a prehrala

V. LIGA
0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo cez víkend štvrté kolo aktuálneho ročníka a v ňom sa zrodili zaujímavé výsledky. Šalková naložila Balogu šesť kusov a hoci si začína počínať suverénne, na chrbát jej dýcha Brusno po výhre nad Selcami. Sásovčania strelili v Lovči štyri góly, no domáci im dali päť a vyhrali. Rakytovce prehrali v Hontianskych Nemciach a Hrochoť v Repišti. Priechodčania doma iba remizovali s Lieskovcom.

V Šalkovej sa hralo už v sobotu večer pod umelým osvetlením a pricestoval tam Partizán Čierny Balog. Hostia sa nestihli ani poriadne zoznámiť s ihriskom a už inkasovali. V druhej minúte sa presadil Ján Šimčík. V 26-tej minúte bolo 2:0, keď nedovolenú hru Baločanov v šestnástke trestal z pokutového kopu Lukáš Palovič. Do prestávky sa ešte skóre menilo, pretože v 43. minúte poslal súperovi pozdrav do šatne Tomáš Mikulec. Šalkovčania boli lepší aj po zmene strán. Snahu hostí utlmil ďalší pokutový kop, ktorý bol nariadený po faule Petra Pečovského v 64. minúte a exekútor Lukáš Palovič sa nemýlil ani druhýkrát – 4:0. O tri minúty sa Pečovský po druhej žltej karte porúčal z ihriska, takže Balog dohrával o desiatich. Domáci prevahu zúročili, v 75-tej minúte sa do streleckej listiny zapísal Maroš Zimnikoval a o desať minút neskôr uzavrel výsledok Peter Dobrík na 6:0.

FK Šalková – ŠK Partizán Čierny Balog 6:0 (3:0)

Góly: 2. Šimčík, 26. a 64. Palovič (oba z 11m), 43. Mikulec, 75. Zimnikoval, 85. Pet. Dobrík. Rozhodoval: Slančík. ŽK: Šimčík – M. Auxt, Sarvaš, P. Pečovský. ČK: 67. P. Pečovský (po 2ŽK). Diváci: 150.

Rakytovce cestovali do Hontianskych Nemiec a hneď prvá vážnejšia situácia v zápase skončila gólom. Po dlhej lopte za obranu otvoril krížnou strelou skóre domáci Šnajder. Hostia vyrovnali v 18. minúte. Po šikovne zahranom priamom kope dvojice Fojtík – Turčan sa lopta dostala k Petrovi Murínovi a ten presnou strelou vyrovnal. V 28. minúte po autovom vhadzovaní strela Šnajdera obtrela žrď rakytovskej bránky. V druhom polčase mal loptu častejšie na kopačkách náš celok z okrajovej časti Banskej Bystrice, ale hontianski futbalisti boli oveľa priamočiarejší a nebezpečnejší. V 54. minúte sa rútil na gólmana Gardošíka Ján Rerich, no jeho strela skončila iba na bočnej sieti. V 69. minúte opäť domáci zahrali aut, loptu prepasírovali na voľného Marunčiaka a ten presnou strelou poslal Hontianske Nemce druhýkrát do vedenia. V 73. minúte po rýchlom brejku Ján Rerich popod Gardošíka upravil už na 3:1. Rakytovčania mohli znížiť hneď po rozohrávke, avšak center Kohúta usmernil Murín len do nôh brankára a následnú dorážku Turčana odkopol na čiare zadák Nemiec. Nováčik piatej ligy mohol ešte v závere zápasu zvýšiť vedenie. V 81. minúte Dávid Rerich minul v nájazde svätyňu hostí a v 86. minúte po rohovom kope hlavičkoval z blízka nad bránu Rakytoviec Kocka. Zápas viedol rozhodca Holas, ktorý píska tretiu ligu a držal opraty zápasu pevne v rukách.

OTJ Hontianske Nemce – FK Rakytovce 3:1 (1:1)

Góly: 9. Šnajder, 69. Marunčiak, 73. J. Rerich – 18. Murín. Rozhodoval: Holas. ŽK: J. Rerich – Sylvestr, Gašpar. Diváci: 150.

Zaujímavý zápas sa hral v Brusne. Domáci celok hostil nováčika zo Seliec a napokon si s ním poradil zásluhou Róberta Haviara. Skóre tento hráč otvoril už v tretej minúte a v dvadsiatej druhej pridal druhý gól. Polčasových 2:0 nenasvedčovalo, že by sa po zmene strán diala nejaká dráma. Rozhodca Rybár však musel vyťahovať karty ako na bežiacom páse. Hralo sa nervózne a tvrdo, navyše po nedovolenom zákroku hosťujúceho Rakytu ukázal v 67. minúte na biely bod. Penalty sa zhostil spomínaný Haviar, túžil totiž po hetriku, no nedočkal sa ho. Selčania sa teda ďalej snažili o zníženie stavu a zdramatizovanie zápasu, čo Brusno nedopustilo. Na ihrisko poslal domáci tréner striedajúcich Pikulovcov a Mrníka, všetci traja videli postupne od sedemdesiatej minúte žlté karty a pridali sa k nim ešte aj dvaja hráči zo základu, podstatné však bolo, že sa im pred očami nezačervenalo a duel sa skončil pre nich víťazne.

FK 34 Brusno-Ondrej – ŠK Selce 2:0 (2:0)

Góly: 3. a 22. Haviar. Rozhodoval: Rybár. ŽK: Ľ. Lehocký, A. Pikula, Parobek, Spodniak, M. Pikula, Mrník – Koctúr, Číž, Rakyta, Ivanič . Diváci: 160.

Hrochoťania odcestovali do Repišťa a zaspali tam krátku časť prvého polčasu. Domáci rozhodli o troch bodoch v rozpätí šiestich minút. V 19-tej sa presadil Slaný a v 25-tej minúte zvýšil na 2:0 Pavel Ulbrík. Hostí mohli tieto dva momenty mrzieť, pretože do konca zápasu už žiadny gól nepadol.

TJ Sokol Repište – ŠK Hrochoť 2:0 (2:0)

Góly: 19. Slaný, 25. P. Ulbrík. Rozhodoval: Guži. ŽK: P. Ulbrík, Vincúr – Baitar. Diváci: 100.

Divoký zápas sa hral v Lovči. Pricestovala tam Sásová a hoci dala štyri góly, odchádzala z ihriska nováčika súťaže poriadne sklamaná. Pričom duel to bol slušný, iba s jednou žltou kartou. Skóre otvoril už v prvej minúte kapitán nášho celku z Bystrice Andrej Dubovický. Domáci odpovedali Rapčanom v 28. minúte, no Sásovčania išli znovu do vedenia Ondrejkom, ktorý rozvlnil sieť v 37. minúte. Polčas sa teda skončil 1:2. Po zmene strán Lovča otočila duel. Najprv vyrovnal v 56-tej minúte Rapčan a o dve minúty Ondrík zariadil zo štandardky vedenie 3:2. Hosťujúci celok sa napriek týmto okolnostiam nepoddal. Dubovický najprv v 75. minúte vyrovnal na 3:3 a v 77-mej otočil na 3:4! Sľubný výsledok zmarili na konci domáci dvoma presnými zásahmi. V 82-hej sa Kukučka postaral o remízový stav 4:4, no keď v 88. minúte František Páleník strelil piaty gól svojho mužstva na 5:4, ovácie nemali konca kraja. Dať štyri góly a prehrať, to sa len tak ľahko nevidí. Kapitán Sásovej Andrej Dubovický by určite svoj hetrik vymenil za bodový zápis svojho celku.

TJ Lovča – ŠK Sásová 5:4 (1:2)

Góly: 28. a 56. Rapčan, 58. Ondrík, 82. Kukučka, 88. F. Páleník – 1., 75. a 77. Dubovický, 37. Ondrejka. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: 88. F. Páleník. Diváci: 200.

Na záver sme si nechali Priechod, kam cestovali futbalisti Lieskovca. Prvý gól strelili domáci v dvadsiatej minúte, radoval sa Peter Penov. Nie však dlho, pretože o dve minúty odpovedali hostia vyrovnávajúcim zásahom Výboha. Do šatne na prestávku išli predsa len veselší Priechodčania, pretože Andrej Chrobák po polhodine hry zariadil polčasové vedenie 2:1. Po zmene strán náš tím z bystrického okresu dlho držal tento priaznivý výsledok, ale prišiel napokon o tri body. V 84. minúte zariadil remízu 2:2 Makovický. Záver bol poriadne nervózny zo strany hostí, ktorí videli v poslednej minúte až dve červené karty. Respektíve tú druhú už po ukončení stretnutia za hrubé nešportové správanie a nadávku rozhodcovi na hracej ploche.

OFK 1950 Priechod – OŠK Lieskovec 2:2 (2:1)

Góly: 20. Penov, 31. Chrobák – 22. Výboh, 84. Makovický. Rozhodoval: Považan. ŽK: Vajda, Poláček – Sudimák, Svintek, Mácsadi, Baran. ČK: 90. Sudimák (po 2ŽK), 90. Výboh (nešportové správanie). Diváci: 100.

Zostávajúci výsledok: Štiavnické Bane – Braväcovo 6:0.

V piatom kole v sobotu 29. augusta privítajú Rakytovce o 16.00 hodine futbalistov z Brusna. V nedeľu 30. augusta taktiež o 16.00 hodine hostí Hrochoť doma Šalkovú, Sásová sa stretne s Priechodom a Selce s Lovčou.

1. Šalková 10b (16:3), 2. Brusno-Ondrej 10b (6:2), 3. Štiavnické Bane 8b, 4. Hontianske Nemce 8b, 5. Lovča 6b, 6. Hrochoť 6b, 7. Rakytovce 6b, 8. Lieskovec 5b, 9. Repište 4b, 10. Braväcovo 4b, 11. Sásová 3b, 12. Č. Balog 3b, 13. Priechod 1b, 14. Selce 1b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny