V šlágri vyhralo naše HC ´05 v dráme v Košiciach po nájazdoch + HLASY

0 /

Banskobystričania v dohrávanom 49. kole hokejovej Tipsport ligy zvíťazili na ľade Košíc o gól po samostatných nájazdoch. Hoci čelili viacerým presilovkám súpera, v závere tretej tretiny viedli 4:3 a tri body mali na dosah. Inkasovali však pri košickej hre bez brankára. Až v samostatných nájazdoch priklonili misku váh na svoju stranu a získali napokon dôležité dva body do tabuľky.

V prvej tretine mali najprv dobrú možnosť ísť do vedenia domáci hokejisti. Počas presilovky Šedivý pálil do betónu nášho gólmana Lassilu. V ôsmej minúte sa dostal do úniku Košičan Miklík, no zakončil do žrde. Z prvej vážnejšej šance sme sa tešili z gólu my. Po peknej kombinačnej akcii sa presadil zblízka Miloš Bubela0:1. Potom šance chýbali, ale v poslednej minúte mohli Východniari vyrovnať, pretože tvrdá strela Pulliho Lasilovi narobila problémy. Napokon ´barani´ štyri sekundy pred prvou prestávkou náskok zdvojnásobili,  keď z kruhu do odkrytej bránky zakončoval Tomáš Surový.

Úvod stredného dejstva vyšiel Košičanom. Natlačili sa pred bránku a z dorážky uspel Šedivý 1:2. V ďalšej časti Asselin a Faille poriadne zavarili brankárovi Habalovi, ten sa zapotil aj po strele Kabáča z prvej a pred Brittainom zasiahol v poslednej možnej chvíli domáci obranca. V 27. minúte sme v presilovke zvierali súpera v ich tretine, naši hokejisti predviedli dobré koncovky, ale vedenie nenavýšili.  Škoda, že po peknej strele Lampera sa k dorážke nedostal Hrnka. Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš dostaneš, keď v závere tejto tretiny zariadil nerozhodný stav 2:2 delovkou spoza kruhu Dudáš.

V tretej tretine to opäť pre bystrických hráčov vyzeralo nádejne. Po prihrávke Kabáča sa totiž presadil pred Habalom šikovne Dalibor Bortňák2:3. Potom však rozhodcovia mali na ´baranov´ prísny meter a v presilovke o dvoch hráčov Košice znovu vyrovnali. Po vyšachovaní našej brániacej trojice Miklík z uhla poslal puk medzi žrde. Lasila sa nestihol včas presunúť – 3:3. Následne náš gólman bravúrne vychytal Jenčíka  a my sme išli opäť do vedenia. V 55. minúte Ivan Ďatelinka vyhral tvrdý súboj pred bránkou Košíc s Nagyom, zostal na svojom mieste a keďže spoza kruhu strieľal Lamper, vyrazený puk sa dostal pred neho a umiestnil ho pod hornú žŕdku takmer do prázdnej bránky – 3:4. V závere riadneho hracieho času najprv Jenčík mieril nepresne. Zdalo sa, že Banskobystričania duel vyhrajú, lenže domáci odvolali brankára, hrali v šestici a strelu Čížeka od modrej napokon tečoval účinne 47 sekúnd pred klaksónom Suja4:4.

V predĺžení hokejisti spod Urpína jasne dominovali. Dvakrát v únikoch neskóroval Faille, a v prevahe nepokoril Habala ani Asselin. Košice nehrozili, no rozuzlenie muselo prísť v samostatných nájazdoch. Hneď v prvej sérii boli úspešní na našej strane Bubela a na strane hostí Kafka. Potom zachytali brankári, no na našu veľkú radosť sa v piatej sérii rozhodlo. Guillaume Asselin poslal puk popri ramene domáceho gólmana presne k žrdi a zariadil tak výhru za dva body v pomere 4:5.

HC Košice – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (L. Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, L. Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) – 10. Bubela (Brittain, Delisle), 20. T. Surový (Asselin, Faille), 48. Bortňák (Kabáč), 55. Ďatelinka (Lamper), 65. Asselin (rozh. sam. nájazd)

Rozhodovali: J. Konc, Baluška – R. Výleta, Stanzel, vylúčení na 2.min: 3:9, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4158 divákov.

Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, L. Matejka, Novotný, Ovčačík – L. Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Petráš, Vrábeľ

B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Trecapelli, A. Sedlák – Asselin, Faille, Skalický – Hohmann, Bubela, Brittain – Hrnka, T. Surový, Lamper – Kabáč, Češík, Bortňák

Guillaume Asselin, autor nášho víťazného gólu: „Bol to veľmi dobrý zápas. Myslím si, že sme hrali dobre, až na druhú tretinu, kde sme inkasovali zbytočné dva góly. Nakoniec sme však tímovým výkonom vyhrali a to je najdôležitejšie.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Videli sme výborné stretnutie, dovolím si tvrdiť, že malo už parametre play-off z každej stránky. Išlo to napokon až do samostatných nájazdov, ktoré sme nezvládli, ale myslím si, že moji chlapci podali výborný a bojovný výkon. Doťahovali sme stále stav zápasu, takže im ďakujem za tento výkon a verím, že máme na čom stavať do play.off.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli divácky atraktívny zápas z oboch strán. My sme mali dobrý začiatok, viedli sme 2:0, škoda však druhej tretiny, v ktorej sme na pár momentov vypadli z rytmu. Veľmi sa mi páčila naša hra v tretej tretine, aj keď súper vyrovnal, išli sme za víťazstvom. Škoda vyrovnávajúceho gólu pri power-play súpera. Mohli sme mať tri body. V predĺžení sme mali niekoľko veľmi dobrých šancí. Obaja brankári chytali dnes veľmi dobre, v nájazdoch sme boli šťastnejší, ale myslím si, že za výkon sme si zaslúžili tento bod navyše.“

1. Nitra 109 b, 2. B. Bystrica 108 b, 3. Zvolen 107 b, 4. Trenčín 103 b, 5. Košice 98 b, 6. Poprad 88 b, 7. Žilina 66 b, 8. N. Zámky 54 b, 9. L. Mikuláš 53 b, 10. Detva 37 b.

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR + fb HC Košice