V šlágri Podkonice zdolali B. Štiavnicu, Sásová sa dotiahla na druhú priečku

0 /

V nedeľu bolo na programe deviate kolo v piatej futbalovej lige a v ňom sa darilo mužstvám z banskobystrického okresu. Všetky bodovali. Vedúce Podkonice zdolali druhú Banskú Štiavnicu a práve na jej priečku sa dostala Sásová po domácej výhre nad Ladomerskou Vieskou. Potešil aj piaty Jakub, ktorý zvíťazil v Dobrej Nive. Selce naplno bodovali na svojom štadióne s Krupinou a Hrochoťania uhrali nerozhodný výsledok u nováčika v Bzovíku.

Sásová (aj vo fotogalérii) privítala pred stovkou priaznivcov Ladomerskú Viesku. Hostia pricestovali do Banskej Bystrice v oklieštenej zostave bez čo len jediného náhradníka, takže vyrovnaným súperom boli najmä počas prvého polčasu. Futbalové akcie sa striedali na oboch stranách, ale góly nepadali. Nebezpečnejšia bola v pokutovom území Sásová, škoda len, že sporná situácia v šestnástke, v ktorej bol atakovaný Stacho, nebola posúdená pokutovým kopom. Tento futbalista sa však napokon presadil z hry. V 33. minúte dostal dobrú prihrávku do šestnástky a prestrelil gólmana Číža, lopta síce opečiatkovala žrď, lenže spomínaný domáci útočník ju dobehol a poslal na druhý krát medzi žrde. V druhom dejstve šance na oboch stranách zostali nepremenené, hosťom v závere ubudlo síl, keďže nemali ani koho striedať, takže tri body získali domáci futbalisti, ktorí po hodine hry pohodlne prestriedali až štyroch hráčov.

ŠK Sásová – FK Filjo Ladomerská Vieska 1:0 (1:0)

Gól: 33. Stacho. Rozhodoval: Machyniak. ŽK: Benča (L. Vieska). Diváci: 100.

Vedúce Podkonice privítali už s uzdraveným útočníkom Kostúrikom v šlágri kola Banskú Štiavnicu. Rušná bola najmä úvodná sedemnásťminútovka, počas ktorej padli tri góly. Ako prví sa presadili hostia stredopoliarom Chmelinom, ale dlho sa z vedenia netešili, pretože o štyri minúty neskôr vyrovnal Lihan. Potom rozhodca nariadil v prospech domácich penaltu a tú bezpečne premenil Kostúrik. Po polhodine hry sa presadil ďalší kanonier Podkoníc Sedliak, takže na prestávku sa išlo za stavu 3:1. Po zmene zdramatizoval priebeh stretnutia už v 53. minúte znovu Chmelina. Futbalistom spod Sitna teda svitla nádej aspoň na bodový zisk, no s pribúdajúcimi minútami museli ešte viac otvoriť hru, čo trestal v 89. minúte gólom na 4:2 Kostúrik. Nováčik z Podkoníc je tak stále na čele súťaže, keď ešte nepozná premožiteľa. Body mu zatiaľ ukradli iba bystrické mužstvá Sásová a Jakub.

FK Podkonice – FK Sitno B. Štiavnica/TJ Baník Š. Bane 4:2 (3:1)

Góly: 11. Lihan, 17. a 89. Kostúrik (prvý z 11m), 34. Sedliak – 7. a 53. Chmelina. Rozhodoval: Oružinský. ŽK: Mádel – I. Pastier, Lupták, Necpal, Michalek. Diváci: 250.

Selce privítali na svojom obecnom štadióne Krupinu a hoci prehrávali od piatej minúty po zásahu Slava Seleckého, dokázali nepriaznivý vývoj do prestávky bravúrne otočiť. Na 1:1 vyrovnal v deviatej minúte Jakub Mesík, v 26-tej dostal do vedenia domácich Kapičák, na 3:1 zvýšil po polhodine hry Kľačan a v poslednej minúte prvého polčasu dal hosťom gól do šatne znovu Jakub Mesík. Po prestávke znížil hneď v 47. minúte opäť S. Selecký, ale stav 4:2 trval len štyri minúty, pretože piaty zásah Seliec obstaral útočník Koctúr a Krupinčania sa už následne na odpoveď v druhom polčase nezmohli.

ŠK Selce – MFK Strojár Krupina 5:2 (4:1)

Góly: 9. a 45. J. Mesík, 26. Kapičák, 41. Kľačan, 51. Koctúr – 5. a 47. S. Selecký. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: Dirbák, Radoš, Gajdoš – Valica. Diváci: 150.

Jakub sa predstavil v Dobrej Nive a parádne mu vyšiel úvod stretnutia. Do vedenia išiel už v tretej minúte Petrom Vajdom a v štrnástej zvýšili na 0:2 Michal Čief. Zaskočení domáci sa na odpoveď do prestávky nezmohli, takže spokojnejší išli na polčas hostia. V druhom polčase Dobronivčania predsa len znížili v 60. minúte Kyslým. Rozhodca Vrábeľ potom udelil bystrickému hráčovi Janíkovi druhú žltú kartu, takže náš celok hral v oslabení. Tohto faktu využil Chrenovský, ktorý vyrovnal na 2:2. Jakubčanom nič nezostávalo, len sa spoliehať na štandardky a táto taktika napokon slávila úspech. Po jednej z nich sa presadil v 84. minúte obranca Pavol Poljovka, ktorý zariadil svojmu tímu tri cenné body.

OŠK Dobrá Niva – TJ ŠK Sokol Jakub 2:3 (0:2)

Góly: 60. Kyslý, 77. Chrenovský – 3. Pet. Vajda, 14. M. Čief, 84. P. Poljovka. Rozhodoval: Vrábeľ. ŽK: Vilhan, Penksa, Chrenovský – Janík, M. Čief, O. Poljovka. ČK: 74. Janík po ŽK. Diváci: 150.

Hrochoťania sa predstavili u nováčika v Bzovíku. Na duel sa prišla pozrieť slušná divácka návšteva – 250 divákov, ale gólu sa nedočkali. Tak v prvom ako i v druhom polčase sa oba tímy nedokázali presadiť, na čom majú zásluhu brankári alebo nepresná muška hráčov, ktorí sa do sľubných možností dostali. Body sa tak napokon delili.

TJ Bzovík – ŠK Hrochoť 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Belán. ŽK: Križan – Dorotovič, Prostredný, Sláva. Diváci: 250.

Zostávajúce výsledky: Lieskovec – Bacúch 3:2, Prenčov – Lovča 1:6.

Najbližšie naše mužstvá hrajú svoje zápasy v nedeľu 7. októbra o 14.30 hodine. V okresnom derby si zmerajú sily Jakub so Selcami. Vedúce Podkonice cestujú do Lovče, druhá Sásová sa predstaví v Bzovíku a Hrochoť privíta doma Krupinu.

1. Podkonice 23b, 2. Sásová 20b, 3. B. Štiavnica 19b*, 4. Bacúch 16b, 5. Jakub 15b, 6. Lieskovec 14b*, 7. Krupina 13b, 8. L. Vieska 12b, 9. Selce 11b, 10. Lovča 10b, 11. Hrochoť 10b, 12. Bzovík 7b, 13. D. Niva 5b, 14. Prenčov 0b.