Šalková a Rakytovce sa bijú o prvenstvo, cenné výhry Sásovej, Seliec a Priechodu

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo 23. kolo, v ktorom tentoraz nezaváhali prvé dva celky súťaže. Šalková vyhrala v Lovči a v šlágri Rakytovce zdolali Hrochoť. Dôležité víťazstva v nahustenom boji o záchranu zaknihovali Sásová, Selce a Priechod.

Vedúca Šalková sa predstavila u nováčika v Lovči v značne oklieštenej zostave, no duel s prehľadom zvládla. Cestovala tam iba s jedným náhradníkom do poľa, ale síl mali hráči v základe dostatok. Prvý polčas domáci dlho držali, nedokázali však skórovať a náš celok naopak bol úspešný. V 41. minúte sa presadil Michal Rusnák. Po prestávke snaha Lovčanov o vyrovnanie neslávila úspech. V 69. minúte zvýšil na 0:2 Chovanec a o päť minút neskôr dal gólovú bodku za stretnutím Palovič. Celok z Pohronia teda prehral 0:3 a hlbšie sa ponoril do záchranárskych prác. Naše bystrické mužstvo sa týmto víťazstvom udržalo na čele ligy, ktorú by chceli Šalkovčania opäť vyhrať.

TJ Lovča – FK  Šalková 0:3 (0:1)

Góly: 41. Rusnák, 69. Chovanec, 74. Palovič. Rozhodoval: Danyi. ŽK: Budinský (Lovča). Diváci: 150.

Aj Rakytovce bojujú o prvenstvo v súťaži a v šlágri kola privítali tretiu Hrochoť. Prvý polčas okresného derby sa niesol v opatrnom duchu. Ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu. Prvú šancu si vypracovali domáci v 10. minúte, keď nevydarenú strelu Vargu tečoval hosťujúci obranca a lopta skončila na pravej žrdi. V 19. minúte po rohovom kope vyrazil strelu Vargu tentoraz brankár Polóny. Hrochoťania mohli udrieť krátko pred polčasom takisto po rohovom kope, ale lopta z hlavičky Zátrocha išla nad. Druhý polčas priniesol už viac vzruchu. Zlomová bola 56. minúta. Kohút pekne vysunul Jozefa Váleka, toho v pokutovom území pristrčil Pádár a rozhodca nariadil pokutový kop pre Rakytovce. Tento moment neuniesol hosťujúci hráč Sláva a rozhodca ho musel predčasne poslať pod sprchy. Loptu si na biely bod postavil Fojtík a rutinérsky otvoril skóre stretnutia. Hostia i napriek oslabeniu skúšali s výsledkom niečo urobiť. To domácim dávalo šance na brejky, ktoré nedokázali dotiahnuť do konca. Až v 85. minúte sa to Rakytovciam podarilo. Varga postupoval sám na hosťujúceho brankára, ktorému nedal šancu a uzavrel stav na 2:0. V 90. minúte mohli ešte RAKY stav navýšiť, no po biliardovej akcii Martinec mieril len do nôh brankára Hrochote.

FK Rakytovce – ŠK Hrochoť 2:0 (0:0)

Góly: 58. Fojtík (z 11m), 85. Varga. Rozhodoval: Hrivík. ŽK: Kohút, Malatinec, Považanec – S. Selecký, Pádár, Maľa, Poničan. ČK: 56. Sláva (Hrochoť) za nešportové správanie. Diváci: 300.

O záchranu bojujú Selce, ktoré doma hostili posledné Braväcovo. Tím z Horehronia však nedávno prekvapil výhrou u vedúcej Šalkovej, takže náš celok nemohol tohto súpera podceniť. V desiatej minúte sa postaral o vedúci gól domáci Dirbák, ale hostia vyrovnali Ľuptákom. Do vedenia potom dostal Selčanov M. Matonok a na 3:1 zvýšil v tridsiatej minúte Mesík. Braväcovo totálne nezvládlo záver polčasu. V 43. minúte pridal štvrtý gól P. Matonok a o pár sekúnd zariadil polčasový stav 5:1 Ríša. Po prestávke tak už prakticky nebolo o čo hrať. Hostia napokon znížili Laurincom v 81. minúte, čím len kozmeticky upravili výsledok na 5:2.

ŠK Selce – FK Sokol Braväcovo 5:2 (5:1)

Góly: 10. Dirbák, 27. M. Matonok, 30. Mesík, 43. P. Matonok, 44. Ríša – 24. Ľupták, 81. Laurinc. Rozhodoval: Rybár. ŽK: Radoš – Švančara, Ambróz, Dubašák. Diváci: 150.

Aj Sásová položila základ úspechu v dobre zvládnutom prvom polčase. Do vedenia išiel síce Lieskovec v šiestej minúte Sudimákom, ale hneď na to v siedmej vyrovnal Bútora a hralo sa odznova. V 15. minúte zariadil vedenie domácemu celku Vidiečan a v 19-tej zvýšil na 3:1 Ondrejka. Sásovčania hrali v pohode a hernú prevahu dokumentovali aj ďalšími presnými zásahmi. Ešte pred prestávkou pridal svoj druhý gól v zápase Bútora – 4:1. Na začiatku druhého polčasu hostia hrali nedovolene v šestnástke, takže rozhodca nariadil pokutový kop. Premenil ho Choma. V 58. minúte sa o slovo prihlásil aj sásovský útočník Dubovický – 6:1. Lieskovčania boli zrelí na uterák, znížili však Výbohom, no gólovú bodku za stretnutím dal v 71. minúte opäť Dubovický a Sásovčania sa mohli radovať z ďalších dôležitých troch bodov po jasnom výsledku

ŠK Sásová – OŠK Lieskovec 7:2 (4:1)

Góly: 7. a 41. Bútora, 15. Vidiečan, 19. Ondrejka, 47. Choma (z 11m), 58. a 71. Dubovický – 6. Sudimák, 68. Výboh. Rozhodoval: Markovič. ŽK: Výbošťok (Lieskovec). Diváci: 150.

O dôležité body hrali Brusno a Priechod. Prvý polčas tohto duelu sa skončil nezáživnou bezgólovou remízou. Domáci mali jednu vážnejšiu šancu, ktorú zlikvidoval brankár Čavoj, za hostí mal čistú príležitosť hlavičkou Hejčík, no výborným zákrokom sa prezentoval i gólman Kajda. V závere polčasu ešte vystrašil domácich strelou do žrde hosťujúci kapitán Čabala. V druhom polčase to už bola iná pesnička. Priechod herne zabral, no paradoxne otvorili skóre Brusnania. V 49. minúte totiž Šagát využil zaváhanie súpera na pravej strane a po krídelnom prieniku krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Hostia sa však nevzdávali a plne si uvedomoval dôležitosť stretnutia. Išli pevne za svojim cieľom, mali dominanciu, ktorú pretavil do vyrovnania v 71. minúte striedajúci Túry. Hejčík mu presne priťukol loptu na nohu a spomínaný futbalista zo šestnástky presnou strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. V poslednej 20-minútovke sa už hralo len na bránku Brusna. Priechod stihol zahodiť tri vyložené šance, najskôr Hejčík neprekonal padajúceho Kajdu, následne Túrymu zakončenie zblízka vykopol z bránkovej čiary domáci obranca a nakoniec opäť Hejčíkov samostatný prienik skončil po strele tesne nad brvnom. Hosťom sa zahodené šance napokon nevypomstili a snaha vyhrať dôležitý zápas sa vyplatila. V nadstavenej 92. minúte zápasu F. Vajda pekne vysunul nabiehajúceho útočníka Mira Debnára, ktorý po sóle zakončením k žrdi povedľa padajúceho Kajdu rozhodol o víťazstve Priechodu. Ten ziskom troch bodov odsunul Brusno už na takmer nedosiahnuteľný odstup šiestich bodov a spravil tak veľký krok ku záchrane.

FK 34 Brusno-Ondrej – OFK 1950 Priechod 1:2 (0:0)

Góly: 49. Šagát – 71. Túry, 90+2 Debnár. Rozhodoval: Diabelko. ŽK: Zeman – M. Vajda, Debnár, Mendel, F. Vajda. Diváci: 70.

Zostávajúce výsledky: H. Nemce – Š. Bane 3:0, Č. Balog – Repište 4:2.

Najbližšie sa hrá 24. kolo, v ktorom sa v sobotu 4. júna o 19.00 hodine hrá mestské derby v Šalkovej, kde pod umelým osvetlením privítajú Sásovú. V nedeľu 5. júna o 17.00 hodine Hrochoť privíta Čierny Balog, Priechod hostí doma Lovču, Selce sa predstavia v Lieskovci, Rakytovce v Braväcove a Brusno hrá v Štiavnických Baniach.

1. Šalková 48b, 2. Rakytovce 47b, 3. Hrochoť 44b, 4. Štiavnické Bane 40b, 5. Hontianske Nemce 35b, 6. Sásová 33b, 7. Č. Balog 33b, 8. Repište 29b, 9. Selce 29b, 10. Lieskovec 29b, 11. Priechod 28b, 12. Lovča 26b, 12. Brusno-Ondrej 22b, 14. Braväcovo 12b.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny