Remízy Šalkovej, Medzibrodu i nášho Jupie, dôležitá výhra pre Rakytovce

10 /

V nedeľu sa hralo predposledné 25. kolo štvrtej futbalovej ligy a v ňom sa Medzibrod remízou v Čiernom Balogu pripravil prakticky o postup do tretej ligy. Poltár totiž vyhral v Revúcej a nik nepredpokladá, že by budúcu nedeľu doma prehral s Hriňovou. Remizovala aj Šalková v oklieštenej zostave doma s Pliešovcami, no neskončí horšie ako štvrtá. Veľmi dôležité víťazstvo zaknihovali Rakytovce. Výhrou v Hriňovej si držia reálnu šancu na záchranu, no k definitíve potrebujú ešte jeden bod. O ten sa budú snažiť v derby so Šalkovou. Súťaž neopustí naše Jupie, ktoré v Badíne remizovalo s Tornaľou.

Medzibrod to myslel s postupom do tretej ligy vážne, ale musel v Čiernom Balogu vyhrať. Začal teda u súpera aktívnejšie, mal prevahu, domáci sa stiahli a vyčkávali. Náš celok si vypracoval viac striel, ale mnoho z nich bolo zblokovaných. Hostia kopali v prvom polčase sedem rohov, po jednom z nich v 40. minúte mal šancu Belko. Ocitol sa osamotený pred bránkou, no hlavičkoval práve tam, kde stál gólman Hermanský. Potvrdilo sa tak pravidlo nedáš – dostaneš, pretože hneď z následnej akcie sa dostali k rohu Baločania. Centrovaná lopta putovala do šestnástky, Medzibrodčania ju nedokázali odkopnúť, čo využil Giertl, ktorý ju poslal pod brvno k rohu a Petrík bol bez šance – 1:0.

Hostia začali druhý polčas náporom a hneď aj vyrovnali. V 47. minúte sa z priameho kopu trafil Peter Belko1:1. O minútu na to skončil strieľaný center Vanča na žrdi. Tlak nášho celku sa stupňoval, Miro Haviar mieril vedľa a lopta tesne minula žrď i po ďalekonosnej strele Seleckého. Šancí bolo ako maku, Miroslav Haviar z jednej z nich dal gól, ale pre údajný ofsajd neplatil. V 77. minúte sa dopustil druhého hrubého faulu domáci Horváth, dostal zaň druhú žltú kartu, tým pádom červenú a z následného priameho kopu sa Medzibrod ujal vedenia Vančom1:2. Početnú prevahu na ihrisku však futbalisti z bystrického okresu nevyužili na poisťovací zásah. Zbytočne sa stiahli, zamerali na obranu, nepodržali dostatočne loptu na kopačkách a pykali za to. V 87. minúte po rohovom kope Baločanov sa lopta dostala na hlavu voľného Giertla, ktorý z päťky vyrovnal na konečných 2:2.

Prezident TJ Sokol Medzibrod Jozef Huťka po zápase pre Bystricoviny povedal: „Chceli sme postúpiť do tretej ligy. Išli sme s cieľom vyhrať v Čiernom Balogu, viedli sme 2:1, ale chlapci boli asi v tom, že sa už nemôže nič stať. Navyše mali početnú prevahu na ihrisku. Tri minúty pred koncom inkasovali. Je to smola. Ako vravím, chceli sme veľmi postúpiť, máme na to aj financie, hráčov, riešili sme tri mládežnícke mužstvá, no nič sa už teraz nedá robiť. Mali sme premeniť šance a za stavu 2:1 hrať inak. Aj takýto je žiaľ futbal.“

ŠK Partizán Čierny Balog – TJ Sokol Medzibrod 2:2 (1:0)

Góly: 41. a 87. M. Giertl – 47. Belko, 78. Vančo. Rozhodoval: Grenčík. ŽK: Horváth – Belko, Sedliak, Selecký, Pipich, Rajčok. ČK: 77. Horváth (po 2ŽK). Diváci: 300.

(bl)

Šalková privítala doma v oklieštenej zostave Pliešovce, ktoré už v štvrtej minúte išli do vedenia. Po rohovom kope nastala skrumáž pred bránkou a v nej sa najlepšie zorientoval Záturecký 0:1. Šalkovčania potom boli rýchlejší, behavejší, viac sa tlačili dopredu, ale hostia vyrážali do nebezpečných brejkov, takže šance sa rodili na oboch stranách. V prvom polčase už gól nepadol, no domácim sa zranil stopér Pavol Dobrík, takže do hry musel ísť jediný náhradník do poľa na lavičke, hrajúci tréner, inak brankár, Daniel Vernarský. A práve on sa postaral o vyrovnávajúci gól po zmene strán. Po centri z rohu sa k nemu dostala v 52. minúte lopta na rohu päťky, takže ju nekompromisne poslal medzi žrde – 1:1. Náš celok sa potom snažil o víťazný zásah, ale urobil chybu v strede ihriska. Loptu hostia šikovne posunuli na Jozefa Malatinca, ktorý prešiel dopredu a presadil sa krížnou strelou – 1:2. Domáci však nepoľavili v útočnej snahe, tutovku nevyužil zoči – voči brankárovi Gnidovi Chovanec. Na opačnej strane po rýchlej akcii mieril do žrde striedajúci Černický. Šalková mala veľkú šancu po rohu Debnára, hlavičkoval Mesík, ale gólman Pliešoviec zasiahol skvele na čiare. Vyrovnanie napokon privodil v 70. minúte Vučkovič. Po rýchlom rozohratí priameho kopu a prihrávke Debnára sa spomínaný strelec preštrikoval v šestnástke cez dvoch obrancov súpera a zakončil presne popri gólmanovi – 2:2. Domáci mohli získať aj tri body ak by po priamom kope hlavičkoval Mesík o niečo presnejšie, lopta len tesne zaplachtila nad brvnom, alebo voľný Vučkovič v šestnástke mieril medzi žrde a nie vedľa ľavej.  Z tohto duelu je i naša fotogaléria,

Brankár a zároveň tréner Šalkovej Daniel Vernarský v netradičnej úlohe hráča po zápase pre Bystricoviny poznamenal: „Začali sme hrať akosi laxne, stratili sme veľa ľahkých lôpt, súper sa spoliehal na brejky, čo nám robilo starosti. Škoda, že sme nevyužili viac šancí, no za bojovnosť sme si bod určite zaslúžili. Po tejto stránke môžem byť spokojný. Hrali sme v oklieštenej zostave preto, že v tom istom čase hralo aj naše béčko. Zostava sa teda skladala ťažšie. Mrzí nás aj zranenie stopéra, preto som musel ísť do hry aj ja.“

FK Šalková – TJ Tatran VLM Pliešovce 2:2 (0:1)

Góly: 52. Vernarský, 70. Vučkovič – 4. Záturecký, 60. J. Malatinec. Rozhodoval: Jančo. ŽK: Vučkovič (Šalková). Diváci: 100.

(bl)

Rakytovce sú blízko k tomu, aby udržali štvrtú ligu aj pre nasledujúcu sezónu. Postarali sa o to dôležitou výhrou v Hriňovej. Poďme však po poriadku. Zápas začali lepšie domáci futbalisti, v 7. minúte Purdek poslal spätnú loptu na Paprčku, no jeho strelu brankár Mráz vyškriabal spod brvna na roh. V 20. minúte zabojoval pri čiare hosťujúci Bútora, naservíroval prudkú loptu na kopačku Matisovi a ten ju poslal do siete – 0:1. O štyri minúty neskôr po rohovom kope vrátil loptu do „ohňa“ Pavlík a Matis z piatich metrov prekopol bránku. Tesne pred prestávkou zaváhal gólman Hriňovej, keď nastrelil Fojtíka , no ten loptu neposlal do odkrytej jeho svätyne, no trafil iba bočnú sieť.

Druhý polčas domáci zatlačili hostí od úvodu a náš celok sa zameral na udržanie tesného náskoku. V 47. minúte mal šancu na vyrovnanie Pohorelec, no spoza pokutového územia vyslal na Mráza len slabú strelu. V 52. minúte poslal Rakytovčan Fojtík do úniku Bútoru, ktorý z ťažkej pozície mieril priamo do brankára. V 55. minúte sa opäť v dobrej pozícii ocitol Pohorelec, no jeho krížna strela išla tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej svätyne. V 72. minúte sa pekne pred šestnástkou s loptou otočil Purdek,  jeho strela letela našťastie nad brvno. Tím z bystrického okresu sa tak po konečnom hvizde rozhodcu tešil, pretože tri body ho vyhupli nad zostupové priečky. Na definitívnu záchranu potrebujú „RAKY“ bod a o ten sa pobijú doma netradične v nedeľu proti Šalkovej.

MFK Spartak Hriňová – FK Rakytovce 0:1 (0:1)

Gól: 20. Matis. Rozhodoval: Filkus. ŽK: Paprčka – Pavlík, Lacko. ČK: 90. Lacko za facku protihráčovi po ukončení stretnutia. Diváci: 200.

(tdz)

Naše Jupie si v Badíne potvrdilo štvrtoligovú príslušnosť bodovým zápisom s Tornaľou. V prvom polčase bolo naše mužstvo lepšie, prvú šancu mal M. Giertl, dobre hlavičkoval po rohovom kope, ale na čiare zasiahol jeden z obrancov hostí. Prešla iba minúta a pol a skóre sa menilo. Skvelá kolmica Giertla išla na Erika Hudeca , ktorý obišiel brankára a zakončil neomylne – 1:0. Druhý gól mohli pridať Badínčania v 23. minúte. Po narážačke Kondera s Giertlom druhý menovaný poslal spätnú prihrávku na Ďurtu, ale ten z bezprostrednej blízkosti netrafil loptu. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Tornaľa mala viacero ofsajdových možností, viac sta tlačila do bránky a vyrovnala už v 54. minúte. Lopta z pravej strany prešla na zadnú žrď, kde stál osamotený Boháčik a gólman Škubák bol bezmocný – 1:1. Tri body na stranu Jupie mohol privodiť po hodine hry Ďurta. Z asi 25 metrov opečiatkoval brvno. V závere mal šancu ešte domáci Nemčík. Z pätky však hlavičkoval vedľa bránky. Aj preto sa nerozhodný stav už nemenil.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – FK Mesta Tornaľa 1:1 (1:0)

Góly: 8. E. Hudec – 54. Boháčik. Rozhodoval: Maslen. ŽK: Farkas (Tornaľa). Diváci: 200.

(rj)

Ostatné výsledky: Revúca – Poltár 0:3, V. Krtíš – Vinica 2:1, S. Ďarmoty – Tisovec 6:1.

Budúcu nedeľu 17. júna sa hrá o 17.30 hodine posledné 26. kolo, v ktorom sú na programe dve okresné derby stretnutia. Rakytovce hostia na svojom štadióne ŠalkovúMedzibrod privíta doma Jupie.

1. Poltár 55b, 2. Medzibrod 54b, 3. Slov. Ďarmoty 46b, 4. Šalková 45b, 5. Č. Balog 40b, 6. Tisovec 39b, 7. Pliešovce 38b, 8. Tornaľa 33b, 9. Jupie 31b, 10. Hriňová 31b, 11. Rakytovce 27b, 12. Revúca 25b, 13. Vinica 18b, 14. V. Krtíš 14b.

Autor: (bl, tdz, rj), Foto: (bl) zo zápasu Šalková - Pliešovce