Remíza Jakuba v Selciach, vyhrali Sásova i Hrochoť, Priechod prekvapil Kováčovú

0 /

V nedeľu boli na programe zápasy 23. kola v piatej futbalovej lige vrátane okresného derby Selce – Jakub. Tento duel sa skončil nerozhodne 1:1. Sásová doma potvrdila úlohu favorita a zdolala Krupinu jasne 5:0. Hrochoť nevzdáva súboj o prvé miesto, vyhrala na ihrisku poslednej Sáse 2:1. Predposledný Priechod takmer šokoval prvú Kováčovú. Štvrťhodinu  pred koncom stretnutia vyhrával, no napokon remizoval 2:2.

Selce v derby hostili Jakub (viac aj v našej fotogalérii) a prvý polčas bol vyrovnaný. Ako sa hovorí každý kúsok ťahal pilku. Šance boli na oboch stranách, ale buď boli na mieste brankári, alebo chýbala presnejšia muška. Úvodný gól prišiel tak trochu nečakane po hodine hry. Mário Maruniak poslal z kraja a uhla center na bránku a Filadelfimu lopta prepadla cez rukavice, chcel ju vyboxovať, no nepodarilo sa – 1:0. Jakub následne prepol na vyššie obrátky, dobrú možnosť mal Vajda, no presadil sa napokon peknou strelou pod brvno z asi dvadsiatich metrov Mišány – 1:1. Tento futbalista mal na kopačke aj víťazný gól, nádherne sa predral cez pravú stranu až pred bránku, no výborný zákrok predviedol Faltáni. Hostia boli o niečo kombinačnejší, avšak v závere oba tímy hlavne nechceli inkasovať. Napriek tomu v poslednej minúte hlavičkoval ešte hosťujúci Pepinovič, ale brankár Seliec loptu chytil.

ŠK Selce – TJ ŠK Sokol Jakub 1:1 (0:0)

Góly: 62. M. Maruniak – 79. Mišány. Rozhodoval: Kyzek. ŽK: Koctúr, Blaško – P. Poljovka, Čief, Pepinovič. Diváci: 200.

Sásová hostila o záchranu bojujúcu Krupinu a nikoho nenechala na pochybách, že duel vyhrá. Už v tretej minúte po faule na Dobrotu kopala priamy kop z asi 18 metrov a z neho otvoril skóre parádnou ľavačkou povedľa múru Stacho, mieril presne k žrdi. Druhý gól domácich sa dostavil v 27. minúte.  Po štandardke z pravej strany putoval center Gibalu na hlavu Stacha a ten sa znovu nemýlil – 2:0. V druhom polčase sa brankár Krupiny Rabota dopustil faulu v pokutovom území, nasledovala penalta a tú bezpečne premenil Stacho. Zaknihoval teda hetrik. To ale nebolo všetko. O tri minúty neskôr Sásovania rozohrali od vlastnej bránky akciu, dlhá lopta putovala na pravú stranu, odkiaľ dostal prihrávku do šestnástky úplne voľný Murín a tento striedajúci futbalista poľahky zvýšil na 4:1. Piaty gól svojho tímu pridal v 86. minúte René Turčan peknou strelou po zemi spoza šestnástky.

ŠK Sásová – MFK Strojár Krupina 5:0 (2:0)

Góly: 3., 27. a 75. Stacho (tretí z 11m), 78. Murín, 86. R. Turčan. Rozhodoval: Belán. ŽK: Dobrota – Rabota. Diváci: 250.

Na pôdu vedúcej Kováčovej pricestoval predposledný Priechod v oklieštenej zostave len s jedenástimi hráčmi a takmer sa postaral o veľké prekvapenie kola. To sa konalo tak či onak, no poďme po poriadku. V prvom polčase sa ujali vedenia bojovnejší hostia. Na provizórnej ľavej strane veľmi pekne zakombinoval Patrik Ivanič, prihrávkou za obranu ponúkol Martina Štulajtera a ten svojim typickým prienikom cez obrancov z uhla prepálil brankára Ruska strelou do vinkla – 0:1. Domáci odpovedali ešte do prestávky legionárom Kalutskyim. Tento futbalista vyrovnal po centri z ľavej strany na 1:1. Ešte do polčasu mohlo byť 1:2, no po skvelej prihrávke Kubáta Klačan so šancou nevynaložil dobre a trafil len brankára.

Aj do druhého polčasu nastúpila favorizujúca Kováčová s veľkým tlakom, no narastajúce minúty a najmä množstvo pozahadzovaných šancí im zväzovalo nohy. Po hodine hry mal opäť ojedinelú šancu Priechod a opäť skóroval. Klačanov pas za obranu výborne zužitkoval svojou agilitou opäť Martin Štulajter a umným zakončením prehodil gólmana – 1:2. S favoritom to nevyzeralo ideálne hoci mal obrovský tlak, no obrana nášho mužstva na čele s brankárom Veselom stále odolávala. Domácim  mohol pomôcť rozhodca, ktorý najprv nariadil pokutový kop, ale Kalutskyi ho nepremenil, zaskvel sa Vesel. Vyrovnať sa napokon podarilo domácemu Hradňanskému v 77. minúte, presadil sa hlavou cez už unavenú defenzívu súpera, ktorá ho nepokryla – 2:2. To ale nebolo všetko. O dve minúty neskôr vyfasoval od hlavného arbitra druhú žltú kartu a následne červenú Ivanič z Priechodu, takže Kováčová hrala v závere v početnej výhode. Tú už ale nedokázala pretaviť do víťazného gólu, načom mal podiel nielen brankár hostí, ale aj obrancovia Penov a Sloboník, navyše Homola vykopával loptu z bránkovej čiary. Priechodčania si tak odviezli z pôdy lídra súťaže aspoň cenný bod.

ŠK Prameň Kováčová – OFK 1950 Priechod 2:2 (1:1)

Góly: 42. Kalutskyi, 77. Hradňanský – 38. a 62. Štulajter. Rozhodoval: Spišák. ŽK: Karpa, Turák, Shuper – Ivanič, M. Vajda, Klačan. ČK: 79. Ivanič (po 2ŽK). Diváci: 150.

Hrochoťania cestovali na ihrisko poslednej Sásy a začiatok duelu zrejme podcenili. Nezačali totiž dobre. Domáci išli do vedenia v trinástej minúte po presnom zásahu Drieňovského. Náš celok z bystrického okresu teda musel prepnúť na vyššie obrátky a podarilo sa mu vyrovnať. V 32. minúte sa presadil Dorotovič. Po prestávke dostal hostí do vedenia v 64. minúte Poliak. Sása teda musela viac útočiť aby vyrovnala, ale to sa jej už nepodarilo. Hrochoťan Berky navyše videl za hrubý faul červenú kartu, no táto situácia nastala až v 89. minúte, takže domáci mali početnú prevahu len v samom závere, čo už nedokázali pretaviť do bodového zisku.

OŠK Sása – ŠK Hrochoť 1:2 (1:1)

Góly: 13. Drieňovský – 32. Dorotovič, 64. Poliak. Rozhodoval: Chudý. ŽK: Poliak, Maľa, Sláva (všetci Hrochoť). ČK: 89. Berky za hrubý faul, kopnutie súpera. Diváci: 50.

Zostávajúce výsledky: Lieskovec – Ladomerská Vieska 5:1, Dobrá Niva – Štiavnické Bane 0:0, Bacúch – Lovča 1:1.

Najbližšie sa hrá 24. kolo, konkrétne v nedeľu 3. júna o 17.00 hodine. Na programe máme okresné derby medzi druhou Hrochoťou a treťou Sásovou. Doma Jakub privíta Sásu a Priechod hostí Lieskovec. Selce sa predstavia v Štiavnických Baniach.

1. Kováčová 49b, 2. Hrochoť 49b, 3. Sásová 42b, 4. Lovča 39b, 5. Jakub 39b, 6. Lieskovec 36b, 7. Selce 35b, 8. Bacúch 34b, 9. Ladomerská Vieska 28b, 10. Štiav. Bane 27b, 11. D. Niva 27b, 12. Krupina 21b, 13. Priechod 12b, 14. Sása 9b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Selce - Jakub)