Pumy v domácom dueli o 5. miesto zdolali Košičanky o dvadsať bodov + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica vyhrali druhý zápas play-off nadstavby o piate miesto v ženskej extralige na domácej palubovke s Cassoviou Košice presvedčivo 69:49 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnali na 1:1.

Pumy mali dobrý vstup do zápasu. V prvej štvrtine jasne dominovali, keď im vychádzala aj streľba spoza veľkého oblúka. Práve trojkou otvorila duel Ozdincová, pridala sa k nej následne Stašová a keď Mištinová bola pri dvojke faulovaná a premenila i trestný hod, viedli sme razom 9:2. Košičanky si zobrali oddychový čas po koši Bačovej na 11:2. Trošku zabral, pretože po trojke Timkovej a dvojke Jassovej znížili na rozdiel piatich bodov. Záver tejto časti však patril našim dievčatám, ktorým to padalo do koša azda zovšadiaľ a viedli 25:9.

Druhá štvrtina sa vyvíjala podobne ako prvá. Košičankám vôbec nešla streľba, robili aj časté chyby v rozohrávke a priveľa faulovali. Jassová síce znížila na 25:11, ale následne sa presadzovali Bystričanky Števulová, Bačová a hlavne Stašová, takže sme viedli ešte výraznejšie 34:11. Skúsená Timková potom odpovedala trojkou, no rovnako to za tri body padlo i našej Števulovej37:14. Tréner Michálik si zobral oddychový čas, no po ňom sa rozdiel už nenavyšoval. Podstatné bolo, že zásluhou Števulovej a Mištinovej sme si koniec polčasu ustrážili a vyhrávali 42:20.

Tretia štvrtina sa nevyvíjala v prospech ´púm´. Tie poľavili, takže hostky Jassovou a Timkovou znížili na rozdiel osemnástich bodov. Náš kouč si zobral v 24. minúte oddychový čas, no po ňom sa Cassovia znížila na 46:31. Naše dievčatá sa však ešte chytili a zareagovali dvoma košmi v rade v podaní Mištinovej a Števulovej50:31. Time-out teda bral pre zmenu tréner Cassovie a zabral. Strelecky to vychádzalo hlavne Jassovej, ktorej ako tak dokázala kontrovať len Jelenčíková. V závere tohto dejstva však rozhodcovia zapískali Bystričankám niekoľko sporných faulov, vrátane technického na striedačke sediacej Jelenčíkovej, takže Košice sa dotiahli na pätnásť bodov – 53:38.

Na začiatku poslednej desaťminútovky sa vyfaulovala Nedoroščíková a hostky sa i bez nej dlho nevedeli chytiť. Naopak v našom tíme excelovala Piperková, ktorá dala osem bodov a po koši produktívnej Ozdincovej na 65:38 bolo vymaľované. Kouč súpera Hricko zareagoval oddychovým časom, no jeho zverenkyne znižovali iba z trestných hodov, postarali sa o to Timková s Jassovou na 67:45. Prvý kôš z hry dali Košičanky až 94 sekúnd pred koncom zápasu Jassovou, po nej sa presadila ešte Filičková, no posledné slovo mala Piperková, ktorá stanovila konečný stav na 69:49.

Stav série hranej na tri víťazstvá je 1:1. Tretí zápas sa hrá v sobotu 30. apríla 2016 v Košiciach.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOUŽ Cassovia Košice 69:49 (25:9, 42:20, 53:38)

Štvrtiny: 25:9, 17:11, 11:18, 16:11 . TH: 17/11 – 17/12. Trojky: 8 – 3. Fauly: 18 – 19.

ŠKP 08: Jelenčíková 8 (1), Mištinová 12 (1), Ozdincová 13 (3), Stašová 9 (1), Bačová 6 /Števulová 9 (1), Piperková 12 (1), Kovalčíková 0, Hanková 0, Horecká 0, Voskárová 0/

Najviac bodov za Cassoviu: Jassová 23, Timková 13, Desiatniková 5.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner ŠKP 08: Som rád, že sme sériu vyrovnali na 1:1. Cassovia však nie je slabým tímom i napriek tomuto výsledku. Máme pred súperom obrovský rešpekt, pretože za posledné mesiace urobil veľa roboty a nie náhodou bojuje o piatu priečku. Košice majú skúsené družstvo, vystužené o dve pivotky. Pre nás hralo i to, že sme mali úspešnú streľbu za tri body, ale na to sa nemôžeme spoliehať. Základom je obrana, teda treba sa postaviť obranným povinnostiam správne a od toho sa odvíja potom útok. Výsledok nepreceňujeme. Cassovia je kvalitným tímom v tomto boji a my si to dobre uvedomujeme.“

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Všetko sa odvíjalo od našej dobrej obrany. Od začiatku sme si vytvorili slušný náskok, ktorý sme sa snažili udržať. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre. Chceli sme v tom pokračovať aj v druhom, ale v tretej štvrtine sme zaznamenali menší výpadok. Až v štvrtej štvrtine sme koncentrovanou hrou dotiahli zápas bez väčších problémov do víťazného konca.“

Ján Hricko, tréner Cassovie Košice: „Od samého úvodu sme sa v tomto zápase trápili. Absolútne nám nevyšiel vstup. Dostali sme tuším štyri trojky. Žiaľ aj zvyšok zápasu sa niesol v podobnom duchu. Snažili sme sa trošku skorigovať výsledok v závere, ale katastrofálnymi taktickými chybami a veľmi slabou obranou to skončilo tak ako to skončilo.“

Autor: (bl), Foto: autor