Pumy odolávali košickým anjelom, prvú štvrtinu prehrali iba o bod + hlasy

1 /

Banskobystrické basketbalistky sa predstavili v prvom štvrťfinálovom dueli play-off extraligy na palubovke majstra z Košíc a takmer sa postarali v prvej štvrtine o malú senzáciu. Prehrali ju iba o jediný bod. Stretnutie sa skončilo podľa očakávania výhrou Good Angels.

Mierne povedané komótny bol vstup basketbalistiek Good Angels do súboja, v ktorom prvý kôš „žlto-modré“ zaznamenali až v jeho 231. sekunde za stavu 0:2. Ani úvodný zásah do čierneho ich však „nenakopol“ a v polovici 7. minúty po dvoch trojkách Kataríny Urbániovej prehrávali 6:8. Negatívne skóre z pohľadu domácich platil ešte 10 sekúnd pred prvým klaksónom, keď sa presadila Toni Young. Jej kôš definitívne naklonil misky váh na stranu Košičaniek, no tie sa ešte hodnú chvíľu (najmä strelecky) trápili a na konci 14. minúty viedli iba 19:17. Následne však – aj vďaka zlepšenej obrane – zaznamenali domáce 9-bodovú šnúru a začali sa súperovi vzďaľovať. Necelú minútu pred „veľkou prestávkou“ zvýšila Zuzana Žirková už na 46:26 a obhajca titulu napokon vyhral polčas o 22 bodov.

Ani úvod druhej polovice stretnutia nebol v podaní hráčok Good Angels zvlášť oslnivý, čo hralo do karát celku spod Urpína. Ten neprichádzal o bojovnú náladu, keďže bodový rozdiel medzi obomi družstvami narastal len veľmi pomaly a aj po polhodine hry bol pre mladý bystrický kolektív viac, ako priaznivý, keďže neprekročil 30-bodovú hranicu (68:41). Na spomínaný rozdiel sa náskok domácich vyšplhal na konci 32. minúty po „koši s faulom“ v podaní Janky Minčíkovej (71:41). Ďalšiu, tentoraz 40-bodovú métu Košičanky pokorili presne 3-a pol minúty pred koncom, keď Barbora Bálintová zvyšovala na 84:44. V tých chvíľach sa už zápas iba dohrával, nasadenie Stredosloveniek výrazne opadlo a tím Good Angels ich napokon zdolal presvedčivo 89:44.

Druhý štvrťfinálový zápas je na programe štvrtok 5. marca o 18.00 hodine v banskobystrickej hale na Štiavničkách. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy. Prípadný tretí duel by odohrali obe družstvá v sobotu 7. marca na palubovke Good Angels v košickej Infiniti aréne.

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 89:44 (12:11, 48:26, 68:41) stav série 1:0 na zápasy /hrá sa na 2 víťazstvá/

TH: 18/19 – 3/6, fauly: 19 – 15, trojky: 5/17 – 5/20, diváci: 250, rozhodcovia: P. Fuska, R. Sirocký a L. Životský, štvrtiny: 12:11, 36:15, 20:15, 21:3.

Zostava a body:

Good Angels: Oblak 13, Žirková 9, Hruščáková 8 /10 doskokov/, Kiššová 6, Janoščíková 4 (Rodgers 22 /9 doskokov/, Young 15, Minčíková 7, Bálintová 5). Tréner: M. Kováčik

ŠKP 08: Urbániová 11, Piperková 4, Štefaňáková, Jelenčíková a Ozdincová po 2 (Mištinová 10, Striešová 8, Dubeňová 5, Matejčíková a Horecká 0). Tréner: M. Michálik

Miloslav Michálik, tréner ŠKP 08 Banská Bystrica: „Mali sme rešpekt pred domácim celkom, ale neukázal to, čo v predchádzajúcich zápasoch. My sme nastúpili uvoľnenejšie do zápasu, vyšlo nám pár striel v prvej štvrtine a tam si moje zverenkyne začali viac veriť ako v iných zápasoch. Musím dievčatá pochváliť za odvahu a sebavedomie. Predviedli basketbal na svojej úrovni, bol dravý i rýchly s agresívnou hrou, ako aj s dobrým prechodom. Takýto basketbal, aký sme predviedli v Košiciach, sme chceli hrať v každom zápase, no raz sa to vydarí a inokedy nie. Vo štvrtok v odvete pôjdeme do súboja presne s tým cieľom a odhodlaním ako sme išli do tohto stretnutia.“

Peter Jankovič, asistent trénera Good Angels Košice: „Inak sme ladili tréningy pred týmto zápasom, ale nemôžeme sa na to vyhovárať. Sme si vedomí svojej sily a postavenia súpera. Naše dievčatá dokázali vyhrať aj napriek ťažkým nohám a ťažkému týždňu, ktorý sme mali za sebou. To čo predviedli hráčky na ihrisku však nebolo to, čo sme si pred zápasom povedali. Takto by to ďalej nemalo ísť. Bystričanky ukázali, že basketbal vedia hrať, ale kvalita bola na našej strane. Naša forma po skončení v Eurolige trochu opadla. Hrali sme málo agresívne v obrane, ale po polčase sme sa už presadzovali a vyhrali zaslúžene. Do Bystrice ideme s cieľom vyhrať a ukončiť sériu. Náš mladý súper však nemá čo stratiť, hral moderný basketbal, Bystričanky trafili aj šťastné strely, no my chceme pod Urpínom predviesť rozhodne lepší basketbal. Verím, že sa posunieme niekde inde.“

Autor: Good Angels Košice (official web) + red. (bl), Zdroj: Video Good Angels Košice (official web), Foto: Zdroj Good Angels Košice (official web)