Prvé víťazstvo našej Dukly vonku, od nadstavby o postup nás delia len tri body

16 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly konečne vyhrali aj na ihrisku súpera. V Červeníku si zmerali sily s tamojším béčkom Spartaka Trnava a opäť neinkasovali gól. Keďže strelili dva, vezú si pod Urpín všetky body.

V prvom polčase síce gól nepadol, ale Dukla k nemu mala oveľa bližšie než domáci celok. Už v piatej minúte mohlo byť po našom rohu a hlavičke Snitku 0:1, no trnavský zadák Čarnota loptu odhlavičkoval z bránkovej čiary. Štandardky nám vychádzali a hrozili sme z nich aj naďalej, takže brankár Vahalík sa rozhodne nenudil. Zavaril mu hlavne bystrický útočník Vila, ktorý v 25. minúte nedokázal zblízka poslať loptu medzi žrde. Dobré akcie viedol Kostadinov, či Peševski. Naša aktivita však nebola pretavená do gólu, hoci šance nechýbali.

Dočkali sme sa až po zmene strán. Hneď na začiatku druhého polčasu sme využili zaváhanie obrany súpera, v šestnástke sa dostal po kolmici Hada do šance Dejan Peševski a Vahalíka dokázal prízemnou strelou k ľavej tyči prekonať – 0:1. Spartak sa po inkasovanom góle na chvíľu prebral, usadil sa na našej polovici, ale príležitosti si nevypracoval. My sme sa spoliehali na brejky. V 60. minúte pekne prenikol do šestnástky aktívny Savič, domáci Bortel ho stiahol, za čo videl kartu a nariadená bola i penalta. Tú bezpečne premenil Jozef Rejdovian0:2. To však nebolo zo strany tohto trnavského vinníka všetko, pretože o tri minúty neskôr videl za faul v strede ihriska aj druhú žltú a putoval predčasne pod sprchy. Mali sem teda výhodu o jedného hráča a pohodlné dvojgólové vedenie. Nemuselo zostať pri ňom, pretože Rejdovian sa rútil sám na brankára, prekonal ho, no pomalú loptu stihol ešte pred čiarou odkopnúť trnavský stopér. Podržal nás potom aj dobrým zákrokom Boroš, i keď mu po Vojtušovej strele vypadla lopta a z následnej dorážky chcel zakončovať Ujlaky. Našťastie bol v ofsajde. Úspešná nebola ani strela tohto hráča v 82. minúte, mieril totiž vedľa bránky.

Po stretnutí sme zavolali asistentovi trénera Dukly Petrovi Venglarčíkovi, ktorý hodnotil duel nasledovne:

„Myslím si, že až na desať minútový výpadok sme v tomto zápase herne dominovali. Boli sme lepším mužstvom osemdesiat minút, čo sa prejavilo aj v držaní lopty. Trnavské béčko sme predčili vo všetkých činnostiach. Boli sme pohyblivejší, kombinačnejší a hráči podali najlepší výkon na ihrisku súpera. Už v prvom polčase si vypracovali tri šance a aj v druhom sme ich nabádali, aby boli aktívni smerom dopredu a neinkasovali gól. Had našiel peknou kolmicou s prispením Vilu Peševskeho, ktorý nám zariadil dôležité vedenie. Aj po góle sme nepoľavili a hrozili hlavne po krajoch. Savič bol evidentne stiahnutý v šestnástke, takže penalta bola oprávnená a Jožko Rejdovian ju premenil s prehľadom. Potom mal Boroš jeden ťažký zákrok, podržal nás, čo bolo tiež dôležité. Víťazstvo sme si po vylúčení trnavského hráča bez problémov uhrali. Podali sme výborný kolektívny výkon.“

Najbližšie sa predstaví naša Dukla až na jar – 5. marca, kedy by sme mali na Štiavničkách privítať Slovan Duslo Šaľa. V tabuľke prezimuje na deviatom mieste v skupine Západ, ale na šieste miesto, zaručujúce nielen záchranu, ale aj nadstavbu o postup do najvyššej súťaže , strácame len tri body.

FC Spartak Trnava B – FK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 47. Peševski, 61. Rejdovian (z 11m). Rozhodovali: Očenáš – Bóllo, Jankovič. ŽK: Horník, Bakuš, Mečiar, Bortel, D. Ujlaky – Peševski, Willwéber, Nikolič. ČK: 64. Bortel (po 2ŽK). Diváci: 120.

Zostava:

Spartak B: Vahalík – Habánek, Horník, Bortel, Mečiar (K) – Čarnota, Bakuš, Mihálik (50. Pikulík), Lošonský (37. D. Ujlaky) – Jirka, Vojtuš (81. Slávik)

FK Dukla: Boroš – Snitka, Nikolič, Had, Savič – Willwéber (81. Urgela) – Kostadinov, M. Pančík, Peševski, Rejdovian (89. Zázrivec) – Vila (85. Gombala)

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook FK Dukla (archív)