Prvé víťazstvá Sásovej a Seliec, Hrochoť a Priechod ešte nevyhrali, Jakub s debaklom

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo tretie kolo novej sezóny a v ňom sa konečne tešili z prvých výhier futbalisti Sásovej a Seliec. Doma svojich súperov zdolali. V derby zápase Hrochoť – Priechod sa body po gólovej prestrelke delili, no oba tieto tímy zatiaľ nepoznajú chuť víťazstva, zaknihovali si vôbec prvý bod a sú na spodku tabuľky. Sklamal Jakub. Ten minulý víkend rozdrvil Hrochoť 7:1, no teraz utŕžil debakel v Lieskovci, ktorý vyhral 5:0!

V okresnom derby sa stretli Hrochoťania s Priechodom a duel to bol zaujímavý. Hostia išli do vedenia v 14. minúte Schmidtmayerom, no domáci odpovedali ešte do polhodinky Terenom. Remízový stav trval len štyri minúty, pretože Schmidtmayer bol pri chuti a opäť privodil svojmu tímu vedenie. V 45. minúte však Hrochoť zahrávala priamy kop a expert na tieto situácie je Marek Bažík – 2:2. Skvelú kopaciu techniku tento bývalý hráč Dukly preukázal aj po zmene strán, konkrétne v 53. minúte. Zo štandardky Bažík opäť skóroval a bolo 3:2. Priechodčania však mali pri strelecky disponovaného Daniela Schmidtmayera. Ten zaknihoval hetrik v 57. minúte – 3:3. Ďalšie góly však už v zostávajúcej pasáži zápasu nik nepridal, takže derby sa skončilo deľbou bodov.

ŠK Hrochoť – OFK 1950 Priechod 3:3 (2:2)

Góly: 26. Teren, 45. a 53. Bažík – 14., 30. a 57. Schmidtmayer. Rozhodoval: Pásztor. ŽK: Poničan – F. Vajda, M. Vajda. Diváci: 100.

Selce po dvoch remízach dokázali prvýkrát v sezóne vyhrať. Bol to však poriadne divoký zápas s Hontianskymi Nemcami. Domáci náš tím sa ujal vedenia už v prvej minúte M. Mesíkom a keď v 19-tej pridal gól Rakyta, črtal sa bezproblémový duel. Hostia však zbrane nezložili. Najprv Babiakom znížili a v 36. minúte vyrovnali Šnekom. To ale nebolo všetko. Do prestávky totiž zariadil Selčanom vedenie 3:2 opäť Rakyta V druhom polčase sa o slovo prihlásil aj domáci útočník Filip Koctúr. V 54. minúte zvýšil na 4:2 a v 71-ej už na 5:2. Nemce však nečakane privodili drámu. V 84. minúte znížil Kindernaj  a o pár sekúnd sa k nemu pridal presným zásahom Šnek – 5:4. Následne však rozhodca vykázal po druhej žltej karte z ihriska hosťujúceho Vaškora. Ten pobudol na trávniku ako striedajúci hráč necelých dvadsať minút a za dve podrazenia súpera sa porúčal pod sprchy. Oslabený Honťania sa už na vyrovnanie nezmohli, čo po skončení zápasu iba ťažko niesol Šnek. Za vulgarizmy videl dodatočne červenú kartu.

ŠK Selce – OTJ Hontianske Nemce 5:4 (3:2)

Góly: 1. M. Mesík, 19. a 43. Rakyta, 54. a 71. Koctúr – 28. Babiak, 36. a 86. Šnek, 84. Kindernaj. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: M. Mesík, Blaško, P. Matonok – Kindernaj, Ján Rerich, Kocka, Vaškor, Gembický. ČK: 86. Vaškor (po 2ŽK), 90+. Šnek (za nešport. správanie). Diváci: 150.

Sásová privítala doma Dobrú Nivu, ktorá predtým dva duely vyhrala, čiže mala plný bodový zisk. Naopak náš celok mal na konte dve úvodné prehry, takže chcel už konečne vyhrať. Scenár sa začal pre bystrický mančaft vyvíjať priaznivo po pol hodine hry. Hostia si totiž počínali pred vlastnou bránkou nedovolene, čo si hlavný arbiter všimol a nariadil penaltu. Premenil ju Choma a obstaral tak polčasové vedenie 1:0. Po prestávke Dobrá Niva nedokázala vyrovnať a keď sa už blížil záver, musela viac otvoriť hru. Sásovčania tak pridali ešte ďalšie dva góly. V 78. minúte zvýšil na 2:0 Turčan a v 86-tej zariadil konečný stav 3:0 tentoraz už priamo z hry Maroš Choma.

ŠK Sásová – OŠK Dobrá Niva 3:0 (1:0)

Góly: 32. a 86. Choma (prvý z 11m), 78. Turčan. Rozhodoval: Slašťan. ŽK: Kuník, Dubovický – Zbončák. Diváci: 150.

Jakub cestoval do Lieskovca a neodohral tam dobrý zápas. Nič sprvu nenasvedčovalo tomu, že by sa mal zrodiť debakel. V prvom polčase síce domáci išli do vedenia Golianom, ale stav 1:0 trval až do 60-tej minúty. Potom sa presadil Sudimák, ktorý o desať minút zvýšil na 3:0. Až od tohto momentu sa hostia akoby poddali súperovi a inkasovali ešte dvakrát. V 79-tej minúte a v 83-tej, keď bol úspešným zakončovateľom Vrana.

OŠK Lieskovec – TJ ŠK Sokol Jakub 5:0 (1:0)

Góly: 26. Golian, 60. a 70. Sudimák, 79. a 83. Vrana. Rozhodoval: Pašák. ŽK: Riška – Jeziorski, Porubský. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Banská Štiavnica – Štiavnické Bane 1:0, Lovča – Krupina 0:6, Hliník n. Hr. – Č. Balog 1:1.

Štvrté kolo sa hrá v nedeľu 28. augusta o 16.00 hodine. V mestskom derby Jakub privíta Sásovú, Priechod hostí Lieskovec, Selce sa predstavia v Dobrej Nive a Hrochoť cestuje do Štiavnických Baní.

1. B. Štiavnica 9b, 2. D. Niva 6b, 3. Lovča 6b, 4. Krupina 5b, 5. Č. Balog 5b, 6. Selce 5b, 7. H. Nemce 4b, 8. Lieskovec 4b, 9. Hliník n. Hr. 3b, 10. Jakub 3b, 11. Sásová 3b, 12. Št. Bane 1b, 13. Priechod 1b, 14. Hrochoť 1b.

Autor: (cb), Foto: archív Bystricoviny