Počasie zmarilo duely v Selciach, Jakube i na Hrochoti, Sásová a Priechod prehrali

0 /

V trinástom kole piatej futbalovej ligy skupiny C sa predstavili iba dva naše tímy. Sásová už v sobotu prehrala v Lieskovci a Priechod v nedeľu tesne podľahol na ihrisku Dobrej Nivy. Nehralo sa v Selciach ani v Jakube. Terén tam bol totiž rozmočený. Podobne dopadli aj Hrochoťania, ktorí teraz musia dohrať až dve odložené stretnutia jesennej časti.

Sásová záver jesennej časti nezvládla. Po minulonedeľnej domácej prehre s Kováčovou 0:5  tentoraz zaknihovala ďalšiu v Lieskovci, a to 0:4. Z posledných dvoch duelov teda nezískalo bystrické mužstvo nielenže ani bod, ale nestrelilo žiadny gól a vyfasovalo ich dovedna deväť! Poďme ale po poriadku. Lieskovčania si dobre rozbehli duel už v prvom polčase. Po štvrťhodine hry otvoril skóre útočník Krčmárik a snahu hostí o vyrovnanie umlčal v tridsiatej minúte tento futbalista druhým presným zásahom. Po prestávke sa Sásovčania snažili znížiť a zdramatizovať duel, to sa im však nepodarilo, pretože domáci kouč vytiahol z rukáva ďalšieho žolíka. V 60-tej minúte poslal na ihrisko Schillingera a ten sa mu za dôveru odvďačil taktiež dvoma gólmi podobne ako Krčmárik. Na 3:0 zvýšil už po štyroch minútach pobytu na tráve a v 76. minúte dal konečnú gólovú bodku zápasu.

OŠK Lieskovec – ŠK Sásová 4:0 (2:0)

Góly: 18. a 30. Krčmárik, 64. a 76. Schillinger. Rozhodoval: Škvarek. ŽK: Szoke, Vrbovský – Zigo, R. Kollár, Marko. Diváci: 100.

Posledný Priechod cestoval v nedeľu do Dobrej Nivy a neodohral tam zlý zápas. V prvom polčase diváci gól na ťažšom teréne v chladnom počasí  nevideli. Oba tímy nedokázali využiť šance ani po prestávke. Viac ich mali domáci, ktorí dokonca nastrelili brvno. Náš celok z bystrického okresu sa zameral hlavne na pozornú defenzívu. Prišla však nadstavená 93. minúta, v ktorej rozhodca Belán odpískal v prospech Dobrej Nivy priamy kop po spornej ruke hosťujúceho Lampera. Zahral ho Kucbel, lopta putovala na hlavu Trnavského, ktorý napokon rozhodol o troch bodoch pre svoj tím. Priechodčanom teda zostali iba oči pre plač a samozrejme nechýbal ani hnev smerom na arbitra duelu.

OŠK Dobrá Niva – OFK 1950 Priechod 1:0 (0:0)

Gól: 90. Trnavský. Rozhodoval: Belán. ŽK: M. Vajda (Priechod). Diváci: 140.

Doma sa mali predstaviť Selce v súboji s Ladomerskou Vieskou. Ako môžete vidieť na fotkách, duel sa tam odohrať nemohol. Podobne to vyzeralo aj v Jakube, kam mali pricestovať Štiavnické Bane. Pre nespôsobilý terén nehrali ani Hrochoťania s vedúcou Kováčovou.

Zostávajúci výsledok: Sása – Lovča 2:3. Zápas Bacúch – Krupina odložili.

Najbližšie sú na programe dohrávky posledného jesenného 13. kola. V stredu 1. novembra o 14.00 hodine Hrochoť hostí Kováčovú. V sobotu 4. novembra 14.00 hodine Jakub privíta doma Štiavnické Bane. V nedeľu 5. novembra 13.30 hodine Selce hostia Ladomerskú Viesku a Priechod sa stretne v okresnom derby na svojom obecnom štadióne v rámci dohrávky 7. kola s Hrochoťou.

1. Kováčová 28b*, 2. Lovča 28b, 3. Sásová 21b, 4. Jakub 20b*, 5. Lieskovec 19b, 6. L. Vieska 18b*, 7. Bacúch 18b*, 8. Hrochoť 18b**, 9. Selce 18b*, 10. Št. Bane 17b*, 11. Krupina 17b*, 12. D. Niva 15b, 13. Sása 5b, 14. Priechod 1b*.