Petra Vlhová v druhom slalome sezóny tentoraz druhá, Shiffrinová bola suverénna

ŠPORT
2 /

USA SR lyžovanie slalom ženy SP Vlhová

Lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová  obsadila v nedeľu druhé miesto v druhom slalome sezóny vo Svetovom pohári. V americkom Killingtone suverénne vyhrala domáca favoritka Mikaela Shiffrinová najrýchlejšími časmi v oboch kolách.

Shiffrinová išla opäť v skvelej fazóne a slávila svoje 32. víťazstvo, z toho 26. v slalome. Petra Vlhová zaregistrovala svoje 19. umiestnenie v prvej desiatke pretekov Svetového pohára a po ôsmy raz sa dostala na pódium. Okrem toho, že je spolu so Shiffrinovou na čele priebežného poradia slalomu, po štyroch pretekoch je aj druhá v celkovom poradí s 221 bodmi, s 305 bodmi vedie Shiffrinová.

Vlhovej menej vydarené prvé kolo

Petra Vlhová bola po prvej jazde piata so stratou 1,45 sek. na vedúcu Shiffrinovú. Podobne ako v sobotňajšom obrovskom slalome, začala naša Duklistka s číslom 2 menej aktívne. Na plochej hornej časti strácala. V jednej z bránok príliš zahranila, ale v dolnej časti už tradične dupla na plyn a v technickej strmine išla oveľa presvedčivejšie.

Shiffrinová išla s päťkou. Pred úvodným medzičasom musela bleskovo korigovať jemné zaváhanie, ale potom už išla v úžasnom rytme a stabilite, žiadnej zo súperiek nedala šancu. Vzápätí sa pod sekundovú stratu dostala Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,89), ale to bolo v prvom kole všetko zaujímavé.

Odvážna jazda Petry v druhom kole, ešte lepší výkon Shiffrinovej

Petre Vlhovej sa pred druhým kolom dávali veľké šance na ďalšie pódiové umiestnenie v kariére,keďže na tretie miesto Rakúšanky Bernadette Schildovej jej chýbalo iba 16 stotín sekundy. Naša bojovníčka nesklamala a hoci v hornej časti trate to ešte nebolo až také dravé a dôrazné, po druhom medzičase až do cieľa predviedla odvážny sklz aj v tých najviac zatvorených bránkach a priebežne sa dostala čela s masívnym náskokom 1,06 sekundy.

Hoci sa Petra v cieli netvárila nadšene, bolo veľmi pravdepodobné, že sa opäť prepracuje na stupne víťazov. Ďalšie dve pretekárky v poradí zaostali za našou lyžiarkou o vyše sekundu. Keď následne Holdenerová vypadla z trate, na štarte stále už len americká superfavoritka. Tá predviedla ďalšiu parádnu jazdu a s najrýchlejším časom o 19 stotín lepším ako Vlhová a jasne triumfovala.

V cieli vládla u Vlhovej spokojnosť s druhým kolom

Petra Vlhová prostredníctvom manažéra Richarda Galoviča po skončení pretekov uviedla:

„V prvom kole som sa necítila úplne ideálne. Nebola som vo svojej koži a celkom som sa aj trápila. Z piateho miesta som bola trochu nešťastná. V druhom kole som dala do toho všetko, išla som na 120 percent a nakoniec to vyšlo na druhé miesto. Som šťastná, aj keď trošku mrzí ten veľký odstup na Shiffrinovú. Je to s ňou boj. Nepozerám sa na tabuľku, či som prvá alebo druhá. Stále chcem len predviesť svoju jazdu, odovzdať čo najlepší výkon. Tabuľky budem riešiť až na konci sezóny.“

Naša Duklistka svojim priaznivcom nechala ešte aj odkaz na sociálnej sieti:

„Druhé miesto, ďakujem, že ste mi držali palce. Budem ďalej tvrdo pracovať a verím v ďalšie zlepšenia.“

Výsledky slalomu SP v Killingtone:

  1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:40,91 min., 2. Petra VLHOVÁ (SR) +1,64, 3. Bernadette Schildová (Rak.) +2,67, 4. Denise Feierabendová (Švaj.) +2,70, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,78, 6. Anna Swenn-Larssonová (Švéd.) +3,03, 7. Katharina Gallhuberová (Rak.) +3,30, 8. Chiara Costazzová (Tal.) +3,60, 9. Marina Wallnerovvá (Nem.) +3,63, 10. Michelle Gisin (Švaj.) a Emelie Wikströmová (Švéd.) obe +3,64.

Celkové poradie SP (po 4 súťažiach):

  1. Shiffrinová 305 b., 2. VLHOVÁ 221, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 200, 4. Hansdotterová 141, 5. Stephanie Brunnerová (Rak.) 132, 6. Manuela Mölggová (Tal.) 129

Poradie v slalome (po 2 pretekoch):

  1. VLHOVÁ a Siffrinová po 180, 3. Hansdotterová 95, 4. Swenn-Larssonová 76, 5. Feierabendová 65, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) a Schildová po 60.

Autor: (bat), Foto: Zdroj TASR