V novom roku sú ´barani´ bezzubí, prehrali aj v Nitre, tentoraz na nulu + HLASY

3 /

Banskobystrickí hokejisti v 37. kole Tipsport ligy zaknihovali ďalšiu prehru. V novom roku 2017 nedokázali bodovať ani v treťom stretnutí v rade. Na ľade majstrovskej Nitre nestrelili žiadny gól a inkasovali tri. V našej zostave chýbali Zigo a Lunter. Napriem týmto okolnostiam po prehre Košíc v Poprade stále zostávame na čele najvyššej slovenskej súťaže.

Prvá tretina našim ´baranom´ nevyšla rovnako ako v piatok v Žiline. Prehrávať mohli už v tretej minúte, ak by Štefanka neminul puk po Melandovej prihrávke. Mrzieť ho to nemuselo, pretože v piatej minúte dali jeho spoluhráči rovno dva góly. Najprv z protiútoku prekonal Bacashihuu strelou medzi jeho nohy Mezei1:0 a o pätnásť sekúnd na to po peknej prihrávke H. Ručkaya sa presadil z troch metrov pred bránkou úplne voľný Krištof2:0. Tréner Országh si následne zobral oddychový čas, no ani ten nezabral. Domáci máli stále väčšiu aktivitu. V siedmej minúte sa ocitli v prečíslení, v medzikruží zakončoval osamotený Slovák, no tentoraz náš americký gólman puk vyrazil. Na jeho náprotivka Hala mierilo v prvej dvadsaťminútovke málo striel. Väčšiu prácu mal iba po bekhende Kafku v 19. minúte.

V strednej časti hrali Bystričania lepšie, no vyložené príležitosti neprichádzali. Hlavne v presilovke mohli znížiť a zdramatizovať zápas. Možnosť na to mal Matoušek, ale mladý nitriansky brankár si s pukom poradil. Majster hrozil najmä z brejkov, Bacashihua sa musel mať na pozore po zakončení akcie Slovákom a v oslabení čelil dobrej koncovke Tvrdoňa. Stále sme však nehrali ideálne, neprodukovali sme náš typický agresívny a nátlakový hokej z minulého roka.

Až na začiatku tretej tretiny to vyzeralo nádejne. Do šance sa najprv dostal Belluš, proti bol Halo, ktorý vzápätí efektne vyhlavičkoval puk po strele Bortňáka. Museli sme viac otvárať hru, takže domáci sa dostali do častých prečíslení. Versteeg, H. Ručkay a ani Blackwater z dorážky ponúknuté príležitosti nevyužili. Až v 55. minúte sa mohli tešiť Nitrania z tretieho gólu. Podarilo sa im ho vsietiť v početnej výhode, keď sa nanominoval pred bránku Cope a puk napokon pretlačil za Bacashihuu – 3:0. Dráma sa na záver duelu nekonala, hrali sme totiž opätovne v oslabení, takže Halo si bez problémov udržal čisté konto a my sme si naopak pripísali tretiu prehru v rade v novom roku.

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Mezei (M. Slovák, Tvrdoň), 5. Krištof (H. Ručkay, Blackwater), 55. Cope (Tvrdoň, Milam) Rozhodovali: Stano, Hejduk – Výleta, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 3:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 3336.

Nitra: Halo – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Versteeg, Meland, Korím, Piačka – Cope, Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Blackwater – Šiška, Štefanka, Macík – Bajtek, Paukovček, Šille

Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Matuškin, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, Truchno, Hickmott – Kafka, Handzuš, Bortňák – Belluš, Tamáši, Róth

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Odohrali sme výborný zápas na čele s brankárom Halom. Všetci odviedli dobrú robotu. Som rád, že sme si poradili s fyzickou hrou Banskej Bystrice, hlavne s ich nahadzovanými pukmi. Vyšiel nám vstup do stretnutia, keď sme dokázali v priebehu jednej minúty premeniť dve sľubné šance. Vytvorili sme si ich potom viac, avšak hráči akoby chceli zakončovať do prázdnej bránky, nezahrali to jednoduchšie, takže rozdiel bol iba dvojgólový. Slabšie sme potom hrali presilovky, i keď sme počas nej napokon dali tretí gól, no v iných zápasoch by sa nám mohlo také dačo vypomstiť. Vyzdvihnúť musím ešte disciplinovaný výkon mužstva, pretože na naše pomery sme mali vylúčení minimum.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Predviedli sme veľmi zlý vstup do zápasu, týka sa to v podstate celej prvej tretiny. Domáci v nej boli jasne lepší, rýchlejší, dominovali v súbojoch, my sme boli všade o krok pozadu. Až v ďalšej časti zápasu sme sa dokázali vzchopiť, častejšie boli na puku, no do vyložených príležitostí sme sa nedostali. Nitra už aj s pribúdajúcimi minútami dobre bránila, čakala hlavne na naše chyby a tie prišli. Domáci dnes zaslúžene vyhrali.“