Naši reprezentanti bojujú o medaily na MS v letnom biatlone v Ťumeni

0 /

Štvorica Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová reprezentujú v týchto dňoch Slovensko na majstrovstvách sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach v ruskom Ťumeni. Spoločne s nimi cestoval na ďalekú Sibír tréner mužskej zložky reprezentácie Juraj Sanitra. Práve dejisko šampionátu je rodiskom dvojnásobnej olympijskej víťazky Kuzminovej. Vo štvrtok boli na programe zmiešané štafety a naše kvarteto skončilo na piatom mieste.

Slovenské ambície sú vo všetkých disciplínach na letných majstrovstvách i vzhľadom na účasť Anastasii Kuzminovej medailové. Vytúžený kov sa mal dostaviť už vo štvrtok, avšak nestalo sa tak. Súťaž ženských a mužských miešaných štafiet na 2x 6 + 2x 7,5 km vyhrali reprezentanti Česka v zložení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Zvíťazili s náskokom 1:47 min pred štafetou Ukrajiny. Tretie miesto patrí Slovincom a štvrté domácim Rusom. Na piatom mieste skončilo slovenské kvarteto Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Martin Otčenáš a Tomáš Hasilla. Slováci zaostali za víťaznými Čechmi o 3:13 min., no len tesne prehrali súboj s Rusmi o štvrté miesto. Na strelnici naši biatlonisti desaťkrát dobíjali, pričom nemuseli ísť ani na jeden trestný okruh. V miešaných štafetách sa predstavili pretekári z 12 krajín.

Na svetovom šampionáte v letnom biatlone sa zápolí celkovo o desať medailových kompletov. Po päť v seniorskej a juniorskej kategórii.

Výsledky – štvrtok:

JUNIORI + JUNIORKY
Miešané štafety na 2x 6 + 2x 7,5 km: 1. Česká republika (Jessica Jislová, Kristýna Černá, Adam Václavík, Tomáš Vojík) 1:20:30,5 h (1+16), 2. Rusko +1:26 (2+13), 3. Ukrajina +2:43,1 (0+8), 4. Estónsko +6:16,0, 5. Kórejská republika +6:23,4 (5+14)

MUŽI + ŽENY
Miešané štafety na 2x 6 + 2x 7,5 km: 1. Česko (Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr) 1:13:01,1 h (0+3), 2. Ukrajina +1:47,8 (0+8), 3. Slovinsko +2:48,7 (2+12), 4. Rusko +3:12,7 (0+12), 5. Slovensko (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Martin Otčenáš a Tomáš Hasilla) +3:13,0 (0+10), 6. Kórejská republika +5:53,3 (0+12)

Ďalší program MS v letnom biatlone v Ťumeni (21. – 24. 8.):

Piatok 22. 8.: rýchlostné preteky junioriek (11.30 h), rýchlostné preteky juniorov (14.00 h)
Sobota 23. 8.: rýchlostné preteky žien (11.30 h), rýchlostné preteky mužov (14.00 h)
Nedeľa 24. 8.: stíhacie preteky junioriek (9.30 h), stíhacie preteky juniorov (10.30 h), stíhacie preteky žien (13.00 h), stíhacie preteky mužov (14.00)

Autor: (job), Foto: Zdroj: webnoviny.sk + UMB