Naši hokejisti vyhrali vo Švajčiarsku dva duely, čaká ich už iba Plzeň

0 /

Banskobystrickí hokejisti HC ´05 iClinic má za sebou turnaj vo švajčiarskom Yverdone a môžeme hodnotiť ich účinkovanie ako celkom úspešne. Barani totiž vyhrali dva duely z troch a zanechali v zahraničí dobrý dojem. Pondelok ich čaká generálka na ligu na ľade českého extraligistu z Plzne.

Náš tím HC ´05 iClinic Banská Bystrica odohral vo Švajčiarsku tri stretnutia proti kvalitným súperom. Prvý zápas s HC Lausanne vyhral 3:1. V prvej tretine sa presadil Milan Kytnár po asistenciách Hudeca a Handlovského. Na 2:0 zvyšoval v závere stredného dejstva novic v drese ´baranov´ Juraj Majdan za spolupráce Luntera a Galamboša. Súper znížil v tretej tretine Danielssonom, ale vyrovnať sa mu nepodarilo, pretože ho tretím gólom umlčal v 55. minúte bystrický obranca Martin Gründling, asistencie si pripísali Ďatelinka s Pašekom. HC ´05 nastúpilo v tejto zostave: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Homer, Rosandič, Grundling, Jankovič, Petran – Matoušek, Zigo, Lamper – Lunter, Galamboš, Majdan – Handlovský, Kytnár, Hudec – Sonne, Pašek, Loskot. Z tohto stretnutia vám ponúkame aj video.

V piatok po necelých 24-hodinách sme nastúpili proti tímu HC Ambri Piotta a tento zápas nám nevyšiel. V každej tretine sme od súpera inkasovali po góle, pričom naši hokejisti obišli strelecky naprázdno. Prvý gól dosiahli Švajčiari už v tretej minúte po zásahu Bergera, druhý pridali v polovici zápasu, keď sa v 33. minúte presadil Giroux. Barani sa snažili o zníženie, v závere dokonca odvolali gólmana Corbeila, ale drámu sme už neprivodili. Inkasovali sme napokon aj tretí gól 27 sekúnd pred záverečným klaksónom od Laupera do prázdnej bránky. Stretnutie sa tak skončilo našou prehrou 0:3. Bystričania hrali v tejto zostave: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Grundling, Rosandič, Šmach, Homer, Jankovič, Petran – Matoušek, Zigo, Lamper – Pašek, Galamboš, Majdan – Sonne, Gašpar, Hudec – Handlovský, Kytnár, Di Diomete. Aj z tohto stretnutia vám ponúkame video.

Tretí duel sme odohrali v sobotu už o 14. 30 hodine s francúzskym Gamyo Épinal. Únava z náročného programu (tri zápasy za tri dni v rade) sa našťastie neprejavila. Skóre otvoril v dvanástej minúte Rastislav Gašpar a prvú tretinu sme teda vyhrali 1:0. V druhej sme mali jasnú prevahu, ktorú sme dokumentovali ďalšími tromi presnými zásahmi. V 24. minúte sa presadil Lukáš Handlovský (asistovali: Di Diomete a Kytnár), v 32-hej zvýšil na 3:0 Ivan Jankovič (asistencie: Zigo a Lamper) a štvrtý gól stihol ešte pridať do druhej prestávky Peter Galamboš po prihrávke Majdana. Vyšiel nám parádne aj úvod tretej tretiny. Už po 59-sekundách bolo 5:0 zásluhou Bretta Sonneho (asistovali: Majdan a Jankovič). Tento stav sa napokon už s francúzskym vicemajstrom nezmenil, takže bystrickí hokejisti si zaknihovali aj druhý víťazný zápas na turnaju v Yverdone. Nastúpili sme v tejto zostave: Bacashihua- Ďatelinka, Sandgren, Grundling, Rosandič, Šmach, Jankovič, Petran – Sonne, Galamboš, Majdan – Matoušek, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, Di Diomete – Lunter, Pašek, Gašpar.

Generálkou na extraligu bude pre našich ´baranov´ duel v Česku na ľade Plzne pondelok 31. augusta o 17.30 hodine.

Autor: (job), Zdroj: Video yotube, Foto: facebook HC ´05 Banská Bystrica (the official fan page)