Naši hokejisti v Nitre neuspeli, vo štvrtok proti Skalici nastúpi Američan Cohen

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa predstavili v 24. kole Tipsport extraligy na ľade vicemajstra v Nitre. Žiaľ nedarilo sa im, keď inkasovali päť gólov a dali iba dva.

V prvej tretine to bol taktický výkon z oboch strán, ale strelecky to išlo viac domácemu tímu, ktorý išiel v siedmej minúte do vedenia. Bystrica prežila oslabenie, no krátko po naskočení Kytnára na ľad sa puk z ľavej strany od Nováka dostal doprava k voľnému Tománekovi ktorý perfektnou prihrávkou našiel Juraja Štefanku pred bránkou pri žrdi a ten nemohol nedať. V jedenástej minúte sme opäť doplatili na vylúčenie. Nitrania využili početnú výhodu, keď si pomedzi kruhy s pukom nakorčuľoval Lukáš Novák, Wiikman jeho strelu vyrazil ľavým betónom, no Juraj Štefanka sa z dorážky nemýlil. O dve minúty sme mohli znížiť, Zigo si pekne vymenil puk s Hudecom, ale pri zakončení mu ušiel. V 17. minúte Gachulinec nahadzoval od modrej pred bránku a puk nebezpečne tečoval Lamper, Lakosil však dobre zasiahol.

V úvode druhej časti mali najprv šancu domáci Piačkom, ktorý dvakrát zakončoval, ale nedal a potvrdilo sa známe pravidlo, keď trestal súper, teda Bystričania. Patrik Lamper vnikol do útoku a po nedôraznom bránení Nitranov prestrelil gólmana. Potom mali naši hráči tlak, ale nevyťažili z neho vyrovnávajúci zásah, keď aktívny bol hlavne Zigov útok. Naopak z gólu sa tešili domáci v 27. minúte z protiútoku. Jakub Ručkay si vybojoval puk za bránkou a bol úspešný aj pri zakončení. Následne sa hralo hore – dole, šance boli na oboch stranách, nepresadili sa hlavne J. Ručkay a Zigo.

Na začiatku tretej tretine mali šancu hokejisti spod Zobora, Mráz bol sám pred Wiikmanom, ale nemieril dobre. Až v 48. minúte sa domáci štadión tešil z gólu. Prepadli sme v útočnom pásme a v úniku dvoch na jedného Štefanka prihral Lukášovi Novákovi, ktorý mal dostatok času puk spracovať a vystreliť pod brvno – 4:1. Bystričania museli o necelé tri minúty nútene striedať brankára. Wiikman po šanci Nitry zázračne chytil puk, no za cenu poškodenia výstroje a tak nútene prenechal miesto svojmu Joshovi Uniceovi. Ten sledoval biliardovú akciu svojich spoluhráčov v útoku v 50. minúte. Po prihrávke od Hudáčeka z prvej zakončil Preisinger, ale Lakosil dobre zasiahol. Čo sa podarilo domácemu gólmanovi, to sa nepodarilo nášmu v 54. minúte. Marek Slovák doviezol puk do útočného pásma, zbytočne nevymýšľal a vystrelil – 5:1. Na tento zásah však o minútu a pol odpovedal náš Michal Hudec, ktorý dorazil vyrazenú strelu od Bira. Na viac sa už naši chlapci nezmohli, no veríme, že netradične vo štvrtok duel so Skalicou vyhrajú už aj s novou posilou – 25 ročným americkým obrancom Colbym Cohenom. Rodák zo štátu Pensylvánia sa dohodol na kontrakte s HC 05 do konca sezóny. V roku 2007 si ho v druhom kole draftu ako 45. v celkovom poradí vybralo Colorado Avalanche, v drese ktorého nastúpil aj na tri stretnutia v najlepšej lige sveta NHL.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 7. Štefanka (Tománek, L. Novák), 11. Štefanka (L. Novák, Mráz), 27. J. Ručkay, 48. L. Novák (Štefanka, Mráz), 54. Slovák (M. Novák) – 22. Lamper (Bendík, Preisinger), 54. M. Hudec (Biro). Rozhodovali: Baluška, M. Novák – Gajan, Smrek. Vylúčení na 2.min: 1:3. Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0 Diváci: 2370

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, M. Novák, Bednár, Milo, Mezei, Kuzma – Mráz, Lelkeš, L. Novák – J. Ručkay, Slovák, H. Ručkay – Tománek, Štefanka, Pupák – Piačka, Bajtek, König

HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro, Cunik – L. Hudáček, P. White, M. Hudec – Kafka, Kytnár, Handlovský – Bendík, Preisinger, Lamper – Róth, Zigo, Kadura

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Náš vstup do zápasu bol veľmi dobrý čo rozhodlo. Po góle hostí na 2:1 sme kontrovali dôležitým gólom na 3:1 a tretia tretina už bola taká hore-dole. Vyhrali sme zaslúžene“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „My sme mali trochu inú predstavu od začiatku, ale laxnosťou sme dovolili súperovi streliť dva góly a to sa potom už hrá dosť ťažko. Druhá tretina bola z našej strany dobrá, strelili sme kontaktný gól, no nešťastný tretí gól súpera bol zlomový a potom sa nám už hralo ťažšie.“

Autor: (bal), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk