Naši hokejisti neuspeli pod Tatrami, dali iba jeden gól a prehrali + hlasy, video

0 /

Banskobystričania v nedeľu cestovali do Popradu, ale extraligový hokejový duel pod Tatrami im nevyšiel podľa predstáv. Domáci vyhrali 3:1, keď o našej prehre rozhodli gólmi v druhej tretine. Zaknihovali tak prvú výhru doma v tejto sezóne nad našim tímom.

Popradčania mohli ísť rýchlo do vedenia. V 61-ej sekunde sa ocitol v dobrej šanci Rapáč, ale bránku minul. V druhej minúte sa dostal k dobrej dorážke po Krotákovej strele Takáč, no Košarišťan nás podržal. My sme mohli skórovať Whiteom, ale ten trafil konštrukciu bránky súpera. V 11. minúte spálil Rapáč aj druhú veľkú šancu, keď zblízka neprekonal nášho mladého gólmana. Známe športové pravidlo nedáš – dostaneš naplnil Tomáš Matoušek, puk potiahol stredom Zigo, našiel nášho strelca, ktorý pálil spoza ľavého kruhu pod hornú žŕdku – 0:1. Domáci však dokázali vyrovnať o päť a pol minúty neskôr, keď po strele Brejčáka sa do tretice napokon už Rapáč presadil z dorážky – 1:1.

Druhá tretina Bystričanom nevyšla. V 25. minúte presilovku narežíroval kapitán Popradu Kroták, ktorému krížny pas do streleckej pozície vrátil Kasík a tvrdou strelou spoza pravého kruhu poslal svoj tím do vedenia. Keď sa zápas lámal do druhej polovice, unikol Hvila a spoza obrancu strelou pomedzi betóny prekonal Košarišťana – 3:1.

V poslednej tretine sa ´barani´ snažili streliť kontaktný gól, ale chýbal nejaký súvislejší tlak. Dobre chytal aj rodák z Banskej Bystrice medzi popradskými žrďami Kostúr. Ten zmaril najprv šancu Hudecovi a neskôr aj tutovku Kafkovi. Na domácej strane mohli pridať štvrtý gól Sýkora, Kroták, či Hvila. V závere sme odvolali brankára, hrali tak v šestici, ale nedokázali sme skórovať. Aj preto si z Popradu nevezieme žiadny bod.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 17. Rapáč (Brejčák, Štals), 25. Kroták (Kasík), 30. Hvila (Štals, Rapáč)  – 12. Matoušek (Zigo). Rozhodovali: Lauff, Novák – Korba, Rovenský. Vylúčení na 2.min: 8:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1725.

HK: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, Makovský, Kasík, D. Brejčák, Malina, Pitka – Sýkora, Paukouček, Bartečko – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Štals, Rapáč – Matis, Boltun, Gápa ml.

HC’05: Košartišťan – Rosandič, Čížek, Bambúch, Gachulinec, Biro, P. Lunter, Jendroľ, Bendík – M. Hudec, Handzuš, Kadura – Handlovský, Preisinger, Kafka – M. Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

Miroslav Chudý (tréner Banskej Bystrice): „Najlepšia bola z nášho pohľadu prvá tretina. Ujali sme sa v nej vedenia a nastrelili aj konštrukciu bránky.Mohlo sa to vyvíjať aj lepšie.  Od druhej tretiny sme si už nevytvárali veľa šancí. Vystrelili sme možno päťkrát, čo je málo. Snažili sme sa s výsledkom po treťom góle súpera ešte niečo urobiť, ale Poprad nás držal na dištanc a hrozil z brejkov. Chýbala nám kvalita najmä v presilových hrách. Poprad vyhral zaslúžene.“

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): „Na kvalitného súpera sme sa dobre pripravili, ale našu hru poznačili časté vylúčenia. Ustáli sme tlak Bystrice a dostali taký náhodný gól. Hru sme však vyrovnali a v druhej tretine ju mali pevne v rukách. Hokej bol miestami dosť rozháraný, keďže sa často vylučovalo, najlepší hráči tak boli vyťažovaní viac ako ostatní a v koncovke nám potom chýbali sily. Napriek tomu si víťazstvo ceníme. Boli sme lepší, rovnako ako v Košiciach, no s tým rozdielom, že teraz sme aj naplno bodovali.“

1. Košice 46 26 3 2 1 5 9 123:90 94
2. Banská Bystrica 46 25 1 4 2 3 11 159:116 90
3. Nitra 46 24 2 4 3 2 11 164:116 89
4. Zvolen 46 25 2 1 2 3 13 153:132 86
5. Poprad 46 24 3 3 0 1 15 144:99 85
6. Trenčín 46 18 3 6 1 2 16 111:92 75
7. Martin 46 13 1 5 4 4 19 113:131 59
8. Piešťany 46 12 1 3 3 3 24 123:168 50