Naši hokejisti futbalovo vyhrali s Trenčínom po nájazdoch, Preisinger vie prečo

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice privítali v dohrávke druhého kola extraligy Duklu Trenčín a podobne ako s Košicami nedokázali na domácom ľade streliť počas hry gól. Ešteže sa to rovnako nedarilo ani hosťom. Za celých 65 minút puk za brankárov neprekĺzol a tak duel dospel k samostatným nájazdom. Rozhodovalo sa až v šiestej sérii, hrdinom bol Miroslav Preisinger.

V prvej tretine Trenčania častejšie strieľali, no úvodné minúty boli viac v našej réžii. V 49. sekunde strieľal mladý Róth a puk lízal ľavú žrď svätyne Konráda. V piatej minúte po strele Hudeca letel puk ponad gólmana hostí a spadol priamo pred žŕdku. Potom prišli šance trenčianskej Dukly. Najprv sa Mikula dostal po pravej strane až pred bránku, ale Wiikmana nepokoril. Rovnako neuspel zblízka v dvoch šanciach Stantien. Považania nevyužili ani 86-sekundovú presilovku piatich proti trom, v nej zaujala strela Kozáka a semafor bystrického gólmana. V závere ešte po Šišovského strele z metra zvonila horná žŕdka na našej bránke.

Ani druhá tretina gól nepriniesla. Mali sme v nej navrch, ale Kafka s Preisingerom nedokázali ani na viac pokusov dostať v 24. minúte puk za Konráda. Na opačnej strane to skúšal neskôr Komínek – mal rýchlosť, bol úplne voľný, no s jeho koncovkou z ľavého kruhu si Wiikman poradil. V 37. minúte operovali pred trenčianskym gólmanom Hudec s Kytnárom, neboli úspešní. Potom hrali ´barani´ presilovku, v ktorej si vytvorili veľký tlak, no bez gólového efektu, pretože Konrád doslova exceloval, stihol dokonca ramenom vytlačiť puk z vinkla po Kytnárovej strele.

Aj v tretej tretine sme dobývali trenčiansku bránku na čele s ich gólmanom. Nedarilo sa to ani v presilovke a ani v hre piatich proti piatim. Hostia sa spoliehali na brejky a po jednom mohli ísť do vytúženého vedenia, keď v 48. minúte prenikol pred Wiikmana Šišovský, no mieril do hornej žŕdky! S pribúdajúcim záverom riadneho hracieho času stúpala aj nervozita, no predovšetkým neutíchala snaha oboch tímov o gól. Bližšie k tomu mal Trenčín, keď v závere tretiny ako aj na začiatku predĺženia hral presilovku, no nevyužil tohto faktu. Po nej sa ocitol v dobrej šanci Mikula, ale s vyšším pukom si brankár HC 05 poradil. Duel teda dospel po futbalovom stave 0:0 do nájazdov, kde sa presadil hneď v prvej sérii Melichárek, v tretej zachraňoval situáciu náš Kafka a v šiestej rozhodol o dvoch bodoch pre Banskú Bystricu Miroslav Preisinger.

HC’05 B. Bystrica – Dukla Trenčín 1:0 po sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Gól: Preisinger (rozhod. samostatný nájazd). Rozhodovali: P. Jonák – Gajan, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 5:6. Vyššie tresty: 38. Kozák (TN) 10.min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1341

HC’05 B. Bystrica: Wiikman – Predajnianský, Bambúch, Gachulinec, Biro, Rosandič – Block, Kytnár, Hudec – Lamper, Zigo, Róth – Kafka, Preisinger, Handlovský – Matoušek

Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Novajovský, Habšuda, Zošiak, Husák – Melichárek, Nemec, Mikula – Šišovský, Petrovický, Gašparovič – Komínek, Stantien, Hlinka

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Prvých päť minút sme začali dobre, mali sme šance, ale gól nám tam nepadol. Vedeli sme, že Trenčín hrá dobre v defenzíve, nedostáva veľa gólov, teda že to bude tesné. Celý zápas sme hrali na päť obrancov, bolo to pre nich ťažké, no neinkasovali sme. Zabrali aj brankári, bolo to o obranách. Škoda pre divákov, že nepadol gól, ale berieme aj tieto dva body. Bol to preložený zápas, Luža a Jaborník neboli vtedy naši hráči, z juniorov sme tiež nemohli nikoho zobrať, hrali sme v zúženej zostave, no zvládli sme to.“

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: „Hral sa veľmi dobrý hokej z oboch strán. Začiatok bol pre nás horší, prvých päť minút nás Bystrica zatlačila, no potom sme sa zlepšili a šance boli na oboch stranách. Výkon bol z našej strany dobrý, hokej rýchly agresívny, divákom sa musel páčiť, iba góly chýbali. V predĺžení sme nevyužili presilovku, čo nás stálo body. Nájazdy sú už lotéria. Bystričania boli šťastnejší. My sme vcelku spokojní aj s bodom.“

Miroslav Preisinger, autor rozhodujúceho gólu: „Brankár Konrád je veľký v bránke, ťažko ho prekonať. Neviem či má väčšiu výstroj, alebo dačo iné. Poznám sa s ním už dlho, viem že ak sa mu naznačí strela, veľmi sa nepohne, tak som to hneď vystrelil a padlo to tam. Som rád, že sme vyhrali, pretože sme točili päť obrancov a zvládli to. Bezgólový zápas si už ani nepamätám, asi sa tak stalo preto, že sme včera pozerali futbal. Tuším Dolné Vestenice hrali v Podbrezovej (smiech). No a k tomu prečo raz dáme veľa gólov a potom ani jeden? Musíme držať fanúšikov v napätí aby sa vrátili na ďalší zápas (úsmev).

Autor: Jozef Balko, Foto: Zdroj: SITA + Bystricoviny