VIDEO, FOTO: Barani nad Slovanom vyhrali prvú tretinu a bitku + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice odohrali prípravný prestížny zápas s účastníkom KHL Slovanom Bratislava v Brezne pred vypredaným hľadiskom. Favorit duelu bol jasný a svoju úlohu aj potvrdil. Hoci po prvej tretine vyznieval výsledok v prospech nášho tímu. Napokon sme však prehrali 1:4.

V úvodnej vyrovnanej tretine mali najprv šance Bratislavčania. Netík neuspel sám pred brankárom Wiikmanom a Surový mieril do žŕdky. Záver prvého dejstva však vyšiel našim chlapcom. Často strieľali na gólmana Backlunda, no prekonali ho až v presilovke, keď sa po strele od modrej presadil z dorážky kapitán Michal Hudec.

V druhej tretine mal navrch Slovan. Vyrovnal pomerne skoro, už v 23. minúte. Po snahe Hudáčka pri pravom mantineli sa ocitol pred bránkou voľný Tičar a nemýlil sa. Tičar mal na hokejke aj druhý gól o dve minúty neskôr, tentoraz sám pred našim gólmanom neuspel. Podarilo sa to až v presilovke Nagyovi. Belasí si vytvorili tlak a v 27. minúte ho zužitkoval spomínaný strelec po šikovnej koncovke z pravého kruhu. To však nebolo všetko. O 59 sekúnd vyviezol z obranného pásma puk Bartovič, obišiel dvoch hráčov a prihral voľnému Bližňákovi, ktorý nezaváhal pri pravej žrdi – 1:3. Početné trénerské kvarteto ´baranov´ si vyžiadalo oddychový čas, prestriedali sa brankári, keď medzi žrde putoval Vilim Rosandič a ten dlho držal čisté konto, keď mu pomohla aj žrď, no predviedol i viacero pekných zákrokov.

Hlavne v úvode tretej tretiny sa náš gólman nenudil. Vychytal Vondrku i Nagya. Šance sme však mali aj my, hlavne Nicastro, Hudec a Larson. V 49. minúte sa ocitol sám pred Backlundom Kafka, ale neprekonal ho. Na brankára Slovana neplatil ani bekhend Hayesa, či strela Konečného. Bystričania nevedeli využiť ani dve presilovky v tesnom slede a prišiel trest. V 53. minúte vyhral buly White, ktorý následne tečoval Mihálikovi strelu spoza kruhu a stanovil tak výsledok na 1:4. V 56. minúte ešte zaujala bitka medzi Hudecom a Hudáčkom, v ktorej triumfoval kapitán ´baranov´, keď zložil súpera na ľad takpovediac K.O. systémom. Bratislavčania však mohli pridať aj piaty gól, Bližňák totiž už prekonal Rosandiča, ale na čiare ho zastúpil Nicastro.

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 20. M. Hudec – 23. Tičar, 27. Nagy, 28. Bližňák, 53. White. Vylúčenia na 2.min: 6:7 Vyššie tresty: Hudáček 10 min. za nešportové správanie. Rozhodovali: J. Konc – Moravec, Číž. Diváci: 3000

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Richard Zedník (asistent trénera HC 05): „Nebolo jednoduché prvý krát takto koučovať na striedačke. Byť v strehu, reagovať na chyby hráčov a poradiť im, zareagovať. Najťažšie chvíle boli v druhej tretine, mali sme v nej hluchú desaťminútovku, nevedeli hráči čo majú hrať v strednom pásme a robili chyby. Museli sme mužstvo upokojiť a vrátiť ho k svojej hre. Niektorí sa ešte potrebujú vžiť s tímom, čo urobia nielen zápasy, ale aj tréningy.“

Michal Hudec (kapitán a autor gólu Banskej Bystrice): „Neviem, čo sme si mysleli po prvej tretine, ktorú sme vyhrali. Možno sa niektorí zľakli, alebo si mysleli, že sme Slovanu vyrovnaným súperom a v pohode to dohráme, no realita bola iná. Zaspali sme osem minút, odišli sme od toho, čo sme plnili v prvej tretine a inkasovali tri góly. Zrazu bol Slovan v kľude a nám to už išlo ťažšie, miestami to bolo z našej strany dosť kostrbaté. Čo sa týka mojej bitky s Hudáčkom, išiel som naplno, vždy idem naplno proti hociktorému súperovi. Všetci to o mne vedia . Išiel som teda naplno aj do súboja s Liborom a keď sa už začal biť, tak sa začal biť. Aj kebyže hráme proti New York Rangers, tak treba dať do toho všetko a výsledok by bol iný.“

Mário Lunter (útočník Slovana Bratislava, odohral iba prvú tretinu): „Som rád, že som v Slovane Bratislava, no musím viac na sebe zamakať a hrať častejšie. Musím odohrať celý zápas, nie iba prvú tretinu. Úvodnú dvadsaťminútovku sme nehrali v Brezne dobre. Povedali sme si v šatni čo treba zmeniť, prišli góly a upokojili sme hru, potom to už s prehľadom spoluhráči dohrali.“

Autor: Jozef Balko, Zdroj: Video TV ESO, Foto: Mirka Chabadová