Kruté prehry Šalkovej a Rakytoviec v samom závere, nevyhrala ani Kremnička

2 /

Cez víkend sa hrali zápasy tretej a štvrtej ligy a v nich sa našim mužstvám nedarilo. V tretej lige Kremnička iba remizovala doma s Novou Baňou po výsledku 1:1. V štvrtej lige Jupie v Badíne nezaknihovalo výhru nad nováčikom z Olovár, taktiež hralo nerozhodne 1:1. Medzibrod navlas kopíroval naše dva spomínané tímy v domácom dueli s Kováčovou. Šalková prehrala s Tornaľou na vlastnom ihrisku gólom z 88. minúty a Rakytovce podľahli vo Vinici tamojšiemu celku po góle v 90. minúte.

III. LIGA

Kremnička privítala doma Novú Baňu a v prvom polčase ťahala za kratší koniec. Súper bol lepší, futbalovejší a nebezpečnejší. Výraznú šancu si však nevypracoval žiaden tím. Cez prestávku preto tréner nášho mužstva zdvihol v šatni varovný prst a jeho debata so svojimi zverencami priniesla ovocie. V druhom polčase totiž boli domáci hráči aktívnejší čo vyústilo i do vedúceho gólu v 53. minúte. Dal ho Miroslav Sokol hlavou z dorážky, keď sa k nemu dostala lopta od brvna. Podobná situácia nastala po hodine hry. Tentoraz Ševčík pálil do brvna a hlavou z dorážky mohol pridať druhý gól Kostúrik, ten však brankára Tatára neprekonal. Namiesto 2:0 bolo 1:1. Nová Baňa mala po sedemdesiatej minúte krátku medzihru vo svojich rukách a z nevinnej rýchlej brejkovej akcie po pravej strane skórovala. Peknou strelou sa presadil Matej Starší. Kremnička mala v závere duelu jasnú prevahu, vytvorila si šance, no v nich pohorel najmä Kostúrik a po hlavičke Sokola lopta len tesne minula ľavú žrď.

Tréner Norbert Juračka hodnotil duel nasledovne: „Prespali sme prvý polčas. Hostia v ňom boli lepší. Až po mojom dohovore cez prestávku sme začali po zmene strán hrať to, čo sme mali od začiatku. Dali sme gól po našej aktivite, no futbal bol dnes spravodlivý. Hostia vyrovnali, i keď z ojedinele druhopolčasovej akcie, z protiútoku. Duel teda skončil spravodlivou remízou. My sme síce nevyužili niekoľko šancí po hodine hry, ale to ma až tak netrápi ako ten prespatý prvý polčas. Ak by sme ho zvládli lepšie, mohli sme vyhrať.“

TJ ŠK Kremnička – MFK Nová Baňa 1:1 (0:0)

Góly: 53. M. Sokol – 76. M. Starší. Rozhodca: Jaroščiak. ŽK: Herich – Tatár. Diváci: 100.

Zostava Kremnička: Krejčí – Výlupok, Bíreš, J. Tóth, Sádovský – Ševčík, Herich, Urgela (15. Búry, 80. H. Kollár), Kamenský (46. M. Sokol) – Laksík, Kostúrik

Ostatné výsledky: Žarnovica – Čadca 2:0, Detva – Lučenec 3:3, Lip. Hrádok – Fiľakovo 4:0, Podbrezová B – Stráža 1:3, Krásno n. Kys. – Makov 5:1, Teplička n. Váh. – Lip. Štiavnica 2:4, Kalinovo – Námestovo 2:0.

Najbližšie sa Kremnička doma o dva týždne v nedeľu 4. septembra o 10.30 hodine a privíta Liptovskú Štiavnicu. Zápas 4. kola v Námestove je totiž preložený na 14. septembra.

1. Kalinovo 10b, 2. Lip. Hrádok 9b, 3. Stráža 8b, 4. Krásno n. Kys. 7b, 5. Žarnovica 7b, 6. N. Baňa 7b, 7. Námestovo 6b, 8. Kremnička 6b, 9. Podbrezová 6b, 10. Čadca 6b, 11. Lučenec 5b, 12. Fiľakovo 4b, 13. Lip. Štiavnica 3b, 14. Makov 3b, 15. Detva 2b, 16. Teplička n. Váh. 0b.

IV. LIGA

Medzibrod privítal v domácom prostredí Kováčovú a v prvom polčase išiel do vedenia. V 22. minúte sa presadil Ivan Pipich a výsledkom 1:0 skončil prvý polčas. V druhom náš tím z bystrického okresu nedokázal poistiť vedenie a ani ho udržať. Naopak hostia vyrovnali v 66. minúte kapitánom Kudlíkom. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, takže oba tímy si body napokon delili.

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Prameň Kováčová 1:1 (1:0)

Góly: 22. Pipich – 66. Kudlík . Rozhodoval: Mosor. ŽK: Pipich, Haviar, Belko – Hradňanský, Majerčík, Shuper, Kudlík. Diváci: 150.

Jupie Podlavice Badín privítalo doma nováčika OFK Olováry. Hostia boli bez bodu v tabuľke a práve v Badíne sa snažili túto nelichotivú bilanciu zmeniť. V prvom polčase to už vyzeralo, že diváci gól neuvidia. No v 42. minúte sa presadil Žingor, čo znamenalo, že náš tím inkasoval nepopulárny gól do šatne. Po prestávke Jupie pridalo na aktivite, ale dokázalo iba vyrovnať. Olováry si počínali v sedemdesiatej minúte nedovolene v šestnástke, nasledoval teda pokutový kop, ktorý premenil brankár Jupie a zároveň kapitán Dominik Škubák. Aj vďaka nemu sa napokon body delili, keďže jeho spoluhráči nedokázali pridať presný zásah priamo z hry a ani zo štandardiek.

JUPIE Podlavice Badín – OFK Olováry 1:1 (0:1)

Góly: 71. Škubák (z 11m) – 42. Žingor. Rozhodoval: Botka. ŽK: Veselovský, Ďurta – Régi. Diváci: 100.

Šalková privítala doma Tornaľu a v prvom polčase mohla ísť do vedenia ak by po prihrávke z pravej strany presnejšie mieril voľný Palovič. Potom sa za obranu hostí dostal Chovanec a rútil sa na gólmana Völgyiho, no už tiesnený recept na neho nenašiel. Vzápätí rozhodca sporný moment v šestnástke na Rusnáka neposúdil ako nedovolený, takže aj z prípadnej penalty vzišlo. Peknú akciu potiahol ešte do prestávky po ľavej strane Debnár, ideálne naservíroval loptu pred bránku Palovičovi, no ten zahodil aj druhú šancu nepresnou koncovkou. V druhom polčase hýril aktivitou súper, Gól mal na kopačke unikajúci Boháčik, no domáci zadák sa stihol vrátiť a v rozhodujúcej chvíli zasiahnuť. Tento hráč Tornale mohol skórovať o pár minút neskôr po dlhom centri do šestnástky. Tentoraz hlavičkoval, no chýbala mu o niečo presnejšia muška. Mrzieť ho tom napokon nemuselo. Hostia druhopolčasovú prevahu premietli do vytúženého presného zásahu v samom závere. Po vyšachovaní domácej defenzívy v 88. minúte Juhász našiel striedajúceho a hlavne úplne voľného Miglavica, ktorý sa pred Vernarským nemýlil a rozhodol tak o troch bodoch pre svoj tím.

FK Šalková – FK Mesta Tornaľa 0:1 (0:0)

Gól: 88. Miglavic. Rozhodoval: Ploštica. ŽK: Rusnák, Chovanec – Boháčik, Miglavic. Diváci: 220.

Rakytovce odohrali ´divoký´ zápas vo Vinici. Ponúkame vám text z webu FK Rakytovce:

Rakytovce začali na horúcej pôde vo Vinici výborne, v tretej minúte potiahol loptu Bútora a presnou prihrávkou našiel Malatinca, ktorý otvoril skóre zápasu. Domácim sa podarilo však v 18. minúte vyrovnať, keď bývalý kanonier Medzibrodu Klinec dostal dostatok priestoru a času v pokutovom území a technickou strelou vyrovnal. Potom sa hral vyrovnaný futbal, akcie hostí boli vždy zastavené verdiktami postranného rozhodcu a tak šance sa rodili ťažko. V 43. minúte Hámorník šikovne vysunul Vargu no ten mieril vedľa. Druhý polčas začal tlakom domácej Vinice, v 57. minúte sa dostala vyrazená lopta ku Klincovi, ktorý trafil brvno. V 62. minúte to skúšal technickou strelou Szilágyi a loptu zastavila žrď rakytovskej brány. V 70. minúte hlavný rozhodca podľahol tlaku publika a po nafilmovanom páde Ondrika, poslal Malatinca po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. Raky sa aj paradoxne počas oslabenia dokázali dostať do šancí, v 75. minúte sa šikovne domáceho obrancu zbavil Schillinger no Petrík skvele vyrazil jeho strelu na roh. V 84. minúte sa otočil s loptou Varga a jeho strelu už videli diváci v bránke, no opäť Petrík vyrazil loptu na roh. Náš tím za nevyužité šance pykal v závere, keď po štandardnej situácii najskôr domáci opečiatkovali žrď a loptu do brány dokopol Ondrik. Bolo to už dávno po základnom hracom čase ako aj nadstavenej pasáži. Rakytovce opäť nezískali bod, no treba dodať, že hrať proti trinástim a navyše o vylúčeného hráča menej je veľmi náročné…

ŠK Vinica – FK Rakytovce 2:1 (1:1)

Góly: 18. Klinec, 90. Ondrik – 3. Malatinec. Rozhodoval: Nedbal. ŽK: Rácz, Čonka, Ondrik – Malatinec, Kohút, Gašpar, Považanec, Varga. ČK: 70. Malatinec (po 2ŽK). Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Pliešovce – Revúca 1:0, V. Krtíš – Poltár 3:0, Slovenské Ďarmoty – Hriňová 1:0.

Budúci víkend sa hrá štvrté kolo, v ktorom v sobotu 27. augusta o 16-tej hodine privítajú Rakytovce doma Hriňovú Tornaľu. V nedeľu 28. augusta sa o 16.00 hodine predstavia Šalkovčania v Olovároch, Medzibrod pocestuje do Poltára a Jupie Podlavice Badín odohrá duel v Revúcej.

1. Pliešovce 9b, 2. V. Krtíš 7b, 3, Slovenské Ďarmoty 7b, 4. Vinica 6b, 5. Jupie Podlavice Badín 5b, 6. Kováčová 5b, 7. Šalková 4b, 8. Medzibrod 4b, 9. Tornaľa 4b, 10. Rakytovce 3b, 11. Revúca 3b, 12. Olováry 1b, 13. Hriňová 0b, 14. Poltár 0b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny