Na Záhorí prehrali Barani po nájazdoch, Anderssona striedal Košarišťan + hlasy

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v piatok večer predstavili na ľade Skalice, ktorá bojovala o záchranu v súťaži a to sa aj prejavilo na ľade. Rýchlo išla do vedenia 3:0, našim chlapcom sa síce podarilo vyrovnať, no nájazdy už nemali potrebné šťastie.

Skaličania mali výborný vstup do zápasu. Do vedenia išli po 97 sekundách, keď si nášho brankára Anderssona položil na ľad Bruno Mráz – 1:0. O osemdesiat sekúnd neskôr už bolo 2:0. Bezúch sa preštrikoval po pravej strane, z boku vlietol pred bystrického gólmana a poľahky ho nielenže prekonal, ale poslal bez jediného úspešného zákroku aj na striedačku. Medzi žrde išiel Košarišťan, ktorý zachraňoval tím v následných troch šanciach súpera, likvidoval Štumpfovu delovku, potom príležitosti Gašpara so Šimíčkom a zapotil sa aj potom, čo nás pritlačila Brendlova formácia. V trinástej minúte však kapituloval, keď spoza bránky Chylo nabil Vaškovičovi a ten pohotovo zblízka zakončoval – 3:0. Záhoráci potom hrali dve presilovky, no počas nich mohli práve naši hráči znížiť. Brankár Romančík bol však proti a Heizer nemieril presne.

V druhej tretine mali najprv viac z hry Skaličania. Hrozil najmä Dresler, ktorý dokonca trafil žŕdku. Tlak i šance domácich sme ustáli a udreli v 35. minúte. Presadila sa naša prvá formácia, ktorá výborne zakombinovala a po prihrávke Hudeca tak mohol skórovať nepokrytý Tomáš Matoušek peknou strelou ponad vyrážačku Romančíka. Tento moment nás povzbudil a do konca strednej časti hry sme stihli znížiť na 3:2. V presilovke pálil od modrej Bambúch, k vyrazenému puku sa dostal Michal Handzuš a nezaváhal.

Na začiatku tretej tretiny nevyšlo pred Košarišťanom zakončenie Zálešákovi. Na opačnej strane sa pokúšali o vyrovnanie Matoušek a Kudrna. Nebezpečná bola Kousalíkovka delovka v 44. minúte. Potom po strete s Brendlom odišiel s bolesťami kolena z ľadu náš Surový a spomínaný skalický hráč mohol pridať štvrtý gól svojho mužstva, no jeho strely Košarišťan kryl. Najväčší tlak mali ´barani´ po 50-tich minútach hry, ale do vyloženej šance sa nedostali. Skórovať sa im napokon podarilo po tlaku z presilovky. V nej najprv neuspel Handzuš, no o pár sekúnd sa to už podarilo Michalovi Hudecovi – 3:3. Asistoval mu Surový, ktorý sa vrátil na ľad. Náš kapitán mohol dvadsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času rozhodnúť aj o troch bodoch, ale neprepasíroval puk za Romančíka.

V predĺžení hrala Skalica presilovku štyroch proti trom, ktorú naši hráči ustáli a po nej Kudrna ponaťahoval Romančíka. Rozhodnúť mohli aj domáci v prečíslení, Košarišťan zasahoval na čiare po Štumpfovej koncovke. Rozuzlenie teda prišlo v samostatných nájazdoch, v ktorých sa nepresadili White a Handzuš. Košarišťana prekonali Brendl a Bezúch, takže z dvoch bodov sa tešili Záhoráci.

HK 36 HANT Skalica – HC’05 Banská Bystrica 4:3 po samost. nájazdoch (3:0, 0:2, 0:1 – 0:0)
Góly: 2. Mráz (Dresler), 3. Bezúch (Barák, Všetečka), 13. Vaškovič (Chylo, Bezúch), 65. Brendl (rozh. samost. nájazd) – 35. Matoušek (Hudec, Handzuš), 39. Handzuš (Bambúch, Kafka), 57. M. Hudec (Surový). Rozhodovali: D. Konc – Sčensný, Výleta. Vylúčenia na 2. min: 2:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1139

HK 36 Hant: Romančík – Všetečka, Barák, Horváth, Drtina, Dresler, Zukal, Gachulinec, Nechala – Bezúch, Chylo, Vaškovič – Štumpf, Zálešák, Jurík – Mráz, Brendl, Bene – Gašpar, Lantoš, Šimíček
HC’05: Andersson (3. Košarišťan) – Guimond, Gründling, Rosandič, Čížek, Bambúch, Jaborník, Kousalík, Biro – Matoušek, Handzuš, Hudec – Kudrna, Surový, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Preisinger, Kytnár, Kadura

Štefan Mega tréner Skalice: „Pre nás je každý zápas dôležitý hlavne s blížiacim sa koncom základnej časti. Vedeli sme o čo hráme a chceli sme získať tri body. To sa nám napokon nepodarilo. Moje mužstvo malo veľmi dobrý vstup do zápasu, žiaľ v druhej tretine sme dostali zbytočný gól na 1:3. Mrzí ma, že pri dvoch vylúčených hráčov za celý zápas sme dostali dva góly, čo je veľký chyba, ale som rád, že sme konečne vyhrali na samostatné nájazdy a získali veľmi dôležité dva body.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „My sme dnes začali katastrofálne, neviem si vysvetliť prečo. Ped zápasom bolo mužstvo nabudené a prišli sme sem s cieľom vyhrať. Bohužiaľ toto naše predsavzatie zostalo len v kabíne. Opakujem teda, vstup bol katastrofálny, hlavy nám nefungovali a to až do  nášho prvého gólu, ktorý mužstvo našťastie nabudil. Potom sme začali hrať lepšie. Vážim si chalanov, že to nezabalili a dotiahli stretnutie aspoň do predĺženia.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj SITA