V meste pod Urpínom sa stretávajú hasiči z celého sveta

ŠPORT
0 /

Aj rok po zisku titulu Európske mesto športu sa v Banskej Bystrici konajú zaujímavé podujatia, ktoré sú spojené s aktívnym pohybom. Už od stredy sa stáva naše mesto dejiskom významnej súťaže svetového charakteru.

Na štadióne SNP štartujú  Majstrovstvá sveta v hasičskom športe, ktoré sa každý rok konajú v jednej z členských krajín Medzinárodnej športovej federácie hasičov a záchranárov. Na Slovensku sa uskutočnia po prvý raz v histórii.

V stredu 12. septembra  od 10:00 do 14:00 hod. sa konajú prvé súťaže – výstup do druhého či štvrtého nadzemného podlažia cvičnej veže. Slávnostné otvorenie o 17:00 hod. bude spojené so semifinále a finále v tejto disciplíne, tiež s oceňovaním prvých víťazov.

hasici3

„Takmer každý chlapec aspoň raz zatúžil stať sa hasičom. Je to prospešná práca hodná obdivu, pri ktorej bol zachránený nejeden ľudský život. Veľmi ma teší, že prvým slovenským mestom, ktoré sa stane dejiskom Majstrovstiev sveta v hasičskom športe, je práve Banská Bystrica. Všetkým držím palce a verím, že súťažiacich príde podporiť čo najviac divákov,“

hovorí primátor Ján Nosko.

O najcennejšie kovy zabojuje viac ako 600 športovcov z radov profesionálnych a dobrovoľných hasičov.  Až do soboty 15. septembra 2018 sa Banskobystričania stanú súčasťou 14. ročníka mužských a 5. ročníka ženských majstrovstiev sveta v hasičskom športe. Sily si zmerajú tímy z približne 30 krajín.

1

Počas štyroch súťažných dní si na svoje prídu malí i veľkí. Muži i ženy sa predstavia v štyroch základných disciplínach hasičského športu. Okrem výstupu do podlažia cvičnej veže si nenechajte ujsť ani beh na 100 metrov s prekážkami, štafetu na 4 x 100 metrov či požiarny útok. Vstup na podujatie je zdarma.

Viac informácií o programe nájdete na webovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky www.minv.sk.

pozvánka

Zdroj: Dominika Mojžišová, Foto: mesto BB a Mirka Chabadová ilustr.