Medzibrod nevie nik prekonať, Kremnička prehrala vyhratý zápas

0 /

V tretej a štvrtej futbalovej lige sa hralo štvrté kolo aktuálnej jesennej časti sezóny a my môžeme stále konštatovať, že Medzibrod ešte neinkasoval žiadny gól. Tentoraz síce nevyhral, ale aj bezgólová remíza v Poltári ho drží na čele súťaže. Jupie Podlavice Badín taktiež remizoval, výsledok 1:1 z Revúcej sa cení. Žiaľ v tretej lige neuspela Kremnička, ktorá zbytočne stratila všetky body po zahodených šanciach a jasnej prevahe v Novej Bani.

III. LIGA

Kremnička už v sobotu cestovala do Novej Bane, kde odohrala smolný zápas. Bola totiž jednoznačne lepšia, vytvorila si niekoľko šancí, no nevedela ich využiť. Prvý polčas náš tím jednoznačne dominoval na ihrisku, zahodil vari päť vyložených príležitostí, v druhom polčasu ďalšie tri, v tomto ukazovateli vynikal hlavne Kostúrik, no brankára Pronaja mohli pokoriť aj Kolláti či Cimerman. Domáci viac menej iba nakopávali vysoké lopty, čo naša stopérska dvojica zvládla na jednotku. Za nevyužité šance prišiel krutý trest v 87. minúte. Nová Baňa z jedinej šance zápasu dokázala skórovať. Kminiak pretlačil loptu v šestnástke, uvoľnil sa a z hranice jedenástky prekonal brankára Kremničky Krejčího. Nuž i taký žiaľ býva futbal, čo dokumentoval svojimi slovami pre Bystricoviny tréner nášho tímu Norbert Juračka: „Nestratili sme bod, ale tri. Do inkasovaného gólu sme boli lepší, ale nepremenili sme niekoľko vyložených šancí. Dokonca ani tú, keď sme išli traja na jedného. Ak by sme dali prvý gól, verím, že vyhráme aj vyšším rozdielom. Hlavne v prvom polčase sme mohli dať góly a bolo by po zápase. Celý zápas sme boli lepším tímom, moji zverenci mali pohyb, no ak nedáme góly, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Prehra nás mrzí, je nezaslúžená.“

MFK Nová Baňa – TJ ŠK Kremnička 1:0 (0:0)

Gól: 87. Kminiak. Rozhodca: Libiak. ŽK: bez kariet. Diváci: 250.

Zostava Kremnička: Krejčí – Výlupok, Bíreš, Buckulčík, Pikoš – Kolláti (85. Rafanides), J. Tóth, Cimerman (66. Kamenský), Vician – Kostúrik (81. M. Sokol), Laksík.

Ostatné výsledky: Námestovo – Lipt. Štiavnica 2:2, Lučenec – Makov 3:1, Žarnovica – Martin 0:3, Detva – Kalinovo 1:4, Čadca – Krásno nad Kysucou 2:0, Bytča – Pohronie B 5:2, Lip. Hrádok – Podbrezová B 2:0.

Najbližšie sa Kremnička predstaví už v sobotu 29. augusta na domácom ihrisku, kde o 10.30 hodine privíta futbalistov Liptovského Hrádku.

1. 1. Martin 12b, 2. Kalinovo 12b, 3. Makov 9b (13:7), 4. Kremnička 9b (6:2), 5. Lip. Hrádok 9b (5:1), 6. Podbrezová B 9b (5:2), 7. Námestovo 8b, 8. Krásno nad Kysucou 5b, 9. Lip. Štiavnica 4b, 10. N. Baňa 4b, 11. Lučenec 4b, 12. Čadca 3b, 13. Bytča 3b, 14. Detva 1b, 15. Žarnovica 0b, 16. Pohronie B 0b.

IV. LIGA

V štvrtej lige juh naše celky z bystrického okresu remizovali na ihriskách súperov. Medzibrod cestoval do Poltára a domácim nedovolil streliť gól. Šance boli na oboch stranách, ale náš tím z bystrického okresu hral disciplinovanejšie, videl iba jednu žltú kartu, no to zisk všetkých bodov nestačilo. Navyše po polhodine musel z ihriska odísť ofenzívny Tešlár, nahradil ho Belko. Oba tímy chceli a túžili vyhrať, v závere mali k víťazstvu bližšie Medzibrodčania, domáci vyfasovali dve karty na konci zápasu, celkovo až päť, ale napokon je z toho deľba bodov. Napriek tomu Medzibrod s impozantným skóre 16:0 a s desiatimi bodmi vedie po štyroch kolách štvrtú najvyššiu slovenskú súťaž. Druhé Fiľakovo má však zápas k dobru a ešte neprehralo, má na konte tri zápasy a všetky sú víťazné, taktiež neinkasovalo od súperov žiadny gól.

TJ Sklotatran Poltár – TJ Sokol Medzibrod 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Slašťan. ŽK: Šuška, Berky, Kelement, Segeč, Marcinek – Belluš. Diváci: 400.

Súpiska Medzibrodu: Petrík – Belluš, Pipich, Rajčok, Pet. Haviar, Samuelčík (Sokol ml.), Bobok, Sojak, Klinec, Vančo, Tešlár (31. Belko)

Jupie Podlavice Badín cestovalo do Revúcej a odohralo tam dobrý zápas. Tristo divákov čakalo na gól pomerne dosť dlho. Po bezgólovom polčase otváral skóre až po hodine hry, konkrétne v 63. minúte, Podlavičan Peter Zehnal. Vyzeralo to pre náš tím nádejne, avšak domáci zdvihli hlavu a vyrovnali. V 79. minúte pokoril Škubáka v bránke Revúčan Majerčík. Aj tu sa teda napokon body delili po remíze 1:1, s čím bolo Jupie v závere duelu spokojné.

MFK Revúca – Jupie Podlavice Badín 1:1 (0:0)

Góly: 79. Majerčík – 63. Zehnal. Rozhodoval: Dodok. ŽK: Majerčík, Švec – Sanitra, Konder, Škubák. Diváci: 300.

Súpiska Jupie: Škubák – Hroš, Švec, Baláž, Konder, Lešták (77. Ďuriš), Ďurta, Zehnal, Nemec (69. Veselovský), Sanitra (63. Plško) Kubinec.

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Slov. Ďarmoty 3:0, Vinica – Zvolen B 1:3, Kováčová – V. Krtíš 1:1, Divín – Málinec 1:1, Hriňová – Pliešovce 3:1.

Najbližšie sa predstavia obaja naši zástupcovia v domácich podmienkach, konkrétne v nedeľu 30. augusta o 16-tej hodine. Medzibrod privíta tretiu Hriňovú a v Badíne hostí naše Jupie posledný Divín.

1. 1. Medzibrod 10b (16:0), 2. Fiľakovo 9b (6:0), 3. Hriňová 9b (9:4), 4. Revúca 7b (10:5), 5. Jupie Podlavice Badín 7b (7:3), 6. Zvolen B 7b (8:4), 7. Slovenské Ďarmoty 7b (8:5), 8. Vinica 6b, 9. Kováčová 4b, 10. Pliešovce 4b, 11. Poltár 2b, 12. Málinec 1b, 13. V. Krtíš 1b, 14. Divín 1b.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny