Kremnička v šlágri vyhrala u lídra v Martine, nezaváhali ani Medzibrod a Jupie

2 /

Cez víkend sa hralo 25. kolo v tretej futbalovej lige, v ktorej sa oči upierali hlavne na šláger prvého Martina s druhou Kremničkou. Náš celok z okrajovej časti Banskej Bystrice dokázal u lídra súťaže vyhrať gólom Lukáša Laksíka. V štvrtej lige si poradil Medzibrod s Veľkým Krtíšom a Jupie Podlavice Badín vyhralo nad oslabeným Málincom.

III. LIGA

Kremnička sa predstavila v Martine s odhodlaním zdolať istého víťaza tretej ligy. Ustála počiatočnú prevahu domáceho tímu, ktorý si však výrazné šance nedokázal vypracovať. Po štvrťhodinke sa postupne hra začala vyrovnávať a nebezpečnejší začali byť i naši futbalisti. V 24. minúte sa ujala pekná strela Lukáša Laksíka spoza šestnástky, ktorý otvoril skóre – 0:1. Bystrický celok bol v tejto fáze lepší, mal aj ďalšie príležitosti, no nedotiahol ich do úspešného konca. Martinčania až v závere polčasu začali viac útočiť, no šance z ich strany absentovali. Po prestávke domáci túžili vyrovnať, boli aktívnejší, viac držali loptu na kopačkách, no Kremnička zodpovedne bránila a súpera nepúšťala do nebezpečných situácií. Domáci zakončovali zväčša zo stredných vzdialeností, s čím brankár Krejčí problém nemal. Náš celok smerom dopredu predviedol iba dva dobré výpady a aj keď mu v závere ubúdali sily, umnou hrou doviedol duel do víťazného konca.

Tréner Kremničky Norbert Juračka nám po zápase povedal: „Z oboch strán to bol veľmi dobrý zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, útoky sa prelievali z oboch strán. Vedenia sme sa ujali po naozaj peknej strele Laksíka spoza pokutového územia. Domáci mali miernu prevahu iba v úvode a v závere polčasu. V jeho strede sme boli my lepším mužstvom. Po zmene strán Martinčania mali aktivitu, chceli vyrovnať, ale hrali sme zodpovedne a umne, takže víťazstvo sme si udržali. Som spokojný s troma bodmi i s výkonom. Boli fázy, v ktorých bol súper lepší, ale hrali sme u víťaza tretej ligy, takže sa dalo očakávať, že sa dostane do prevahy. Všetci moji hráči podali veľmi dobrý výkon, ak bol nejaký rozdielový hráč, tak ním sa stal Lukáš Ševčík. Teší ma aj to, že v posledných zápasoch dáva góly Laksík, ktorý je platný i v defenzíve. Patrí tiež k našim najlepším hráčom, no v Martine som ho musel nútene striedať, pretože mal už v prvom polčase nepríjemnú zrážku s domácim futbalistom a zdravotný stav mu nedovolil pokračovať v hre. Verím, že to nebude nič vážne a už v ďalšom zápase nastúpi.“

MŠK FOMAT Martin – TJ ŠK Kremnička 0:1 (0:1)

Gól: 24. Laksík. Rozhodca: Halfar. ŽK: Burger – Výlupok. Diváci: 300.

Zostava Kremnička: Krejčí – Výlupok, Bíreš, J. Tóth, Šufliarský – Rafanides (55. Kolláti), Herich, Ševčík, Cimerman (88. Buckulčík) – Laksík (58. M. Sokol), Kostúrik

Ostatné výsledky: Žarnovica – Námestovo 2:1, Lučenec – Detva 0:0, Pohronie B – Lip. Hrádok 0:11 (!), Bytča – Čadca 1:4, Lip. Štiavnica – N. Baňa 4:2, Makov – Podbrezová B 3:1, Kalinovo – Krásno n. Kys. 4:0.

Aj ďalší zápas odohrá Kremnička mimo svojho domovského stánku, pretože pyká za nadávky jedného svojho fanúšika, ktorý sústavne uráža rozhodcov. Tentoraz v predohrávanom 30. kole privíta v Priechode v stredu 1. júna o 17.30 hodine Lučenec.

1. Martin 64b, 2. Kremnička 53b, 3. Lip. Hrádok 50b, 4. Námestovo 47b, 5. Žarnovica 46b, 6. Makov 45b, 7. Kalinovo 40b, 8. Čadca 39b, 9. Podbrezová B 38b, 10. Lip. Štiavnica 34b, 11. Krásno n. Kys. 30b, 12. Lučenec 29b, 13. Bytča 29b, 14. Detva 28b, 15. N. Baňa 25b, 16. Pohronie B 1b.

IV. LIGA

V štvrtej lige Medzibrod cestoval do Veľkého Krtíša v úlohe favorita, čo aj na ihrisku potvrdil. Domáci okupujú spodné priečky tabuľky, pričom náš celok je v tejto súťaži na druhom mieste iba o bod za vedúcim Fiľakovom a netají postupové ambície do tretej ligy. V tomto stretnutí sa ujal vedenia už v ôsmej minúte, keď sa presadil Vančo strelou spoza 16-ky. Lopta sa odrazila od žrde do bránky. Potom hostia poľavili, podali slabší výkon, hralo sa bez väčších šancí. Ďalšie góly pridal Medzibrod až po zmene strán. Najprv sa presadil Klinec v 48. minúte, keď dostal dobrú loptu do pokutového územia a prepálil gólmana Krtíša. Mužstvo z bystrického okresu upokojil v 59-tej minúte definitívne Pribula z dorážky a bolo prakticky vymaľované . V závere sa ešte ujala strela Luptáka z dvadsiatich metrov a po kolmej prihrávke išiel sám na brankára striedajúci Pavol Haviar, ktorý strelou povedľa neho upravil výsledok na konečných 0:5.

FK FC Baník Veľký Krtíš – TJ Sokol Medzibrod 0:5 (0:1)

Góly: 8. Vančo, 48. Klinec, 59. Pribula, 79. Lupták, 85. Pav. Haviar. Rozhodoval: Kapusta. ŽK: Šiket – Samuelčík. Diváci: 110.

Zostava Medzibrodu: Petrík – Gregor (73. Pav. Haviar), Belluš, Rajčok, Pet. Lupták – Samuelčík, Sokol st., Pipich, Vančo – Pribula (65. Bobok), Klinec (81. Huťka).

Jupie Podlavice Badín sa stretlo taktiež s mužstvom, ktoré okupuje spodné priečky. Doma hostilo Málinec, ktorý sa nečakane ujal vedenia v desiatej minúte. Kolmú prihrávku Ďuricu využil Becáni a bolo 0:1. Náš tím sa snažil aktívnou hrou predčiť súpera, čo sa napokon aj podarilo. Po prihrávke Boháčika vyrovnal strelou po zemi z jedenástich metrov Veselovský. Obrat privodil v 28. minúte Ulehla. Ten usmernil strieľanú prihrávku Boháčika medzi žrde a z 0:1 bolo razom 2:1. Hostia začali pôsobiť bezbranne po vylúčení Beľu, ktorý najprv vysokou nohou trafil protihráča do hlavy a druhú žltú videl za podrazenie zozadu. Napriek tomu mal prácu i gólman Jupie Škubák, ktorý zneškodnil jeden dobrý pokus futbalistu Málinca. Na opačnej strane neskončili sľubné pokusy Plška a Hudeca gólmi. Až po zmene strán pridali domáci tretí vytúžený upokojujúci zásah. Po rohu Ulehlu brankár podbehol loptu, tá sa dostala k Veselovskému a ten sa nemýlil – 3:1. Následne sa hral slabší a nie príliš záživný futbal. Oslabení hostia napokon v samom závere dokázali znížiť. Lopta sa dostala za obranu nášho celku a Becáni pridal aj druhý svoj gól v zápase, ktorým iba upravil konečný stav na 3:2.

JUPIE Podlavice Badín – TJ Jednota Málinec 3:2 (2:1)

Góly: 18. a 48. Veselovský, 28. Ulehla – 10. a 87. Becáni. Rozhodoval: Doval. ŽK: Škubák, Švec – Beľa. ČK: 37. Beľa (po 2ŽK). Diváci: 30 (!).

Zostava Jupie: Škubák – Pšida, Boháčik, Hroš, M. Baláž – E. Hudec (46. Marchuk), Plško – Švec, Veselovský, Ulehla – Gajan

Ostatné výsledky: Revúca – Fiľakovo 0:4, Kováčová – Divín 3:1, Vinica – Poltár 3:0, Slovenské Ďarmoty – Hriňová 0:0, Zvolen B – Pliešovce 3:2.

V najbližšom kole Medzibrod privíta doma béčko Zvolena a Jupie sa predstaví na pôde lídra súťaže vo Fiľakove. Oba duely sa hrajú v nedeľu 5. júna o 17.00 hodine.

1. Fiľakovo 57b, 2. Medzibrod 56b, 3. Slovenské Ďarmoty 50b, 4. Zvolen B 48b, 5. Revúca 36b, 6. Hriňová 35b, 7. Jupie Podlavice-Badín 34b, 8. Pliešovce 31b, 9. Vinica 29b, 10. Kováčová 27b, 11. Poltár 23b, 12. V. Krtíš 16b, 13. Málinec 9b, 14. Divín 6b.

Autor: (job), Foto: facebook + archív Bystricoviny