Kremnička opäť víťazne, vyhralo aj Brusno, Rakytovce zase nehrali

0 /

V tretej futbalovej lige stred sa v stredu predohrávalo 15. kolo. Naši zástupcovia v ňom uspeli, vyhrali Kremnička i Brusno. Rakytovce v Lučenci nehrali pre nespôsobilý terén.

Stredajší program predohrávaného 15. kola obstaral pre tímy z banskobystrického okresu dva súboje. Rakytovce nehrali pre nespôsobilý terén v Lučenci, kam ani nevycestovali, pretože tamojší klub im to už oznámil v utorok. Takže sa náš záujem sústredil do Novej Bane, kde hrala Kremnička a do Námestova, kde sa predstavilo Brusno.

Kremnička uhrala v Novej Bani bezgólový polčas, inak v slušnom stretnutí, kde padla iba jedna žltá karta. Aj tá prišla až v druhom polčase, rovnako tak aj gól. Postaral sa oň v 75. minúte Michal Kamenský a stalo sa tak po tom, čo domáci využili prvé a zároveň aj jediné striedanie hráča v zápase. Už na začiatku zápasu sa nášmu tímu z okrajovej časti Banskej Bystrice zranil René Kočan, ktorého vystriedal Straka, no ten zrejme trénera Juračku nepresvedčil, pretože ho vystriedal v 72. minúte, teda ešte pred rozhodujúcim gólom, keď na ihrisko prišiel tvorivý Radovan Kulík. Kremnička sa po víťazstve v Novej Bani drží v hornej polovici tabuľky. Mecenáš klubu Milan Smädo pre Bystricoviny potvrdil, že TJ ŠK Kremnička v súčasnosti nerieši problémy typu, ktoré má banskobystrická Dukla.

MFK Nová Baňa – TJ ŠK Kremnička 0:1 (0:0)

Gól: 75. Kamenský. ŽK: 53. Herich. Rozhodovali: Hraško – Dodok, Gregorec. Diváci: 220

Súpiska Kremničky a striedania: Krejčí – Sádovský, Herich, Bíreš, Ševčík, Kočan (9. Straka, 72. Kulík), Pikoš, J. Tóth, Sámel, Kamenský (82. Tužinský), Laksík

V ďalšom zápase sa predstavilo Brusno v Námestove a šokujúco si z hornej Oravy vezie všetky body. Postaral sa o to Tomáš Giertl, ktorý na začiatku druhého polčasu premenil pokutový kop. Brusňania odcestovali na pôdu súpera v oklieštenej zostave, striedali iba jeden krát, na lavičke totiž bol iba jeden náhradník do poľa. Záver duelu bol hektický. Námestovo sa snažilo o vyrovnanie, ale hostia obetavou hrou jednogólový náskok udržali.

MŠK Námestovo – FK 34 Brusno-Ondrej 0:1 (0:0)

Gól: 48. Giertl (z 11m). ŽK: 55. Čiernik – 10. Bošela, 86. Sokol, 87. Szczepaniak. Rozhodovali: Králik – Butora, Rojček. Diváci: 300.

Súpiska Brusna a striedania: Gardošík – Hrabáč, Borbély, Giertl, Bošela, Furman, Szczepaniak, Bobok (84. Kelemach), Sokol, Kukula, Kováčik.

Ostatné výsledky: Pohronie B – Martin 0:3, Žarnovica – Kalinovo 5:3, Bytča – Krásno n. Kysucou 4:1, Teplička n. Váh – Lipt. Hrádok 5:1, Čadca – Makov 1:1.

Najbližšie sa hrá riadne 8. kolo v sobotu a nedeľu. Naše mužstvá hrajú svoje zápasy v nedeľu nasledovne: Sobota 20.9 o 15.00 hod: Rakytovce – Nová Baňa. Nedeľa 21.9 o 10.30 hod: Kremnička – Krásno n. Kysucou a o 15.00 hod: Brusno – Kalinovo.

1. 1. Martin 18b (26:8), 2. Teplička n. Váh 18b (16:4), 3. Makov 17b (20:7), 4. Kremnička 15b (15:18), 5. Námestovo 14b (13:6), 6. Lučenec 13b (12:14), 7. Žarnovica 13b (13:20), 8. Lipt. Hrádok 12b (18:19). 9. N. Baňa 11b (14:7), 10. Kalinovo 11b (13:11), 11. Bytča 11b (14:14), 12. Brusno – Ondrej 7b (8:14), 13. Krásno n. Kys 7b (9:18), 14. Rakytovce 7b (9:18), 15. Pohronie B 6b (5:18), 16. Čadca 5b (8:17).

Autor: Jozef Balko, Foto: archív Bystricoviny