Kremnička nepokorila lídra z Martina, Medzibrod i Jupie vyhrali

3 /

Cez víkend sa hralo 10. kolo v tretej a štvrtej futbalovej lige a nás zaujímal hlavne šláger v Kremničke, ktorá hostila vedúci Martin. Ten potvrdil úlohu favorita a vyhral, i keď duel bol vcelku vyrovnaný a remíza by mu svedčala viac. V štvrtej lige potvrdil rolu favorita vedúci Medzibrod. Jupie sa nečakane vytrápilo na ihrisku predposledného Málinca, napokon však zvíťazilo.

III. LIGA

Šláger kola sa hral v Kremničke, ktorá hostila lídra tabuľky Martin. Duel (zachytený aj v našej fotogalérii) bol medzi šestnástkami vyrovnaný, avšak nebezpečnejšie príležitosti si vytvorili pred bránkou hostia. Tí skórovali už po štvrťhodinke hry. Z pravej strany prešiel k šestnástke Ďanovský, vystrelil spoza nej a tečovaná lopta zmenila smer, takže brankár Maťašovský nemal žiadnu šancu – 0:1. Domáci si vypracovali určité možnosti na vyrovnanie, najväčšiu Kolláti, ktorý si v pokutovom území zasekol loptu, avšak namieril do martinského stopéra. Vedúci tím súťaže mohol pred prestávkou vyhrávať 2:0, pretože do malého vápna putoval pekný center na osamoteného Ďanovského, ten však hlavičkoval nad brvno.

V druhom polčase sa Kremnička snažila streliť pred slušnou diváckou návštevou vytúžený gól. Bola častejšie na lopte, avšak súperovi sa núkali brejky. Do jedného sa dostal útočník Ďanovský, prešiel cez nášho brankára, no v čase keď zakončoval sa už stihol vrátiť Herich, ktorý gólu zabránil. Domáci pohrozili najmä v 66. minúte. V dobrej príležitosti sa ocitol Urgela, vystrelil, avšak tentoraz bol proti hosťujúci stopér a kapitán Romančík. Ďalšie pološance nášho tímu Martinčania prežili bez ujmy, v závere hrali takticky a vydolovali tak tri body. Po stretnutí hodnotil duel tréner Kremničky Norbert Juračka: „Možno to bolo v poli vyrovnané, ale Martin bol o niečo úspešnejší v šestnástke, resp. pred bránkou. Vďaka tomu zvíťazil. Gól bol síce náhodný, teda tečovaný, no hostia mali väčšie príležitosti ako my. Vo finálnej fáze sa moji zverenci nevedeli presadiť. Aj keď sa dostali do zakončenia, brankára výrazne neohrozili.“

Za Kremničku nastúpili v rámci striedavého štartu aj dvaja hráči banskobystrickej Dukly, brankár Maťašovský a stredopoliar Urgela. Kouč Juračka k tomu poznamenal: „Využili sme to, keďže druhý brankár Gašperan je mimo Slovenska na celý mesiac, takže chytal Maťašovský v Kalinove i teraz proti Martinu. Adam Krejčí to pochopil, táto situácia potrvá zhruba tri – štyri zápasy iba. Myslím si, že aj druhý hráč z Dukly Denis Urgela dobre zapadol do mužstva.“

TJ ŠK Kremnička – MŠK Fomat Martin 0:1 (0:1)

Gól: 18. Ďanovský. Rozhodca: Libiak. ŽK: bez kariet. Diváci: 150 (oficiálne).

Zostava Kremnička: Maťašovský – Výlupok, Herich, J. Tóth, Rafanides – Kolláti (76. Cimerman), Záhradník, Urgela, Vician (46. Boháč) – Kostúrik, Laksík (76. M. Sokol)

Ostatné výsledky: Námestovo – Žarnovica 6:0, Detva – Lučenec 1:1, Čadca – Bytča 4:2, N. Baňa – Lip. Štiavnica 6:2, Podbrezová B – Makov 2:1, Lip. Hrádok – Pohronie B 4:0, Krásno nad Kysucou – Kalinovo 1:1.

Najbližšie odohrá Kremnička zápas na ihrisku súpera. V nedeľu 11. októbra o 14.30 hodine sa predstaví v Makove.

1. Martin 29b, 2. Kalinovo 26b, 3. Makov 22b, 4. Námestovo 22b, 5. Kremnička 19b, 6. Čadca 19b, 7. Lip. Hrádok 17b, 8. Krásno n. Kys. 17b, 9. Podbrezová B 16b, 10. Žarnovica 15b, 11. Detva 12b, 12. Lučenec 11b, 13. N. Baňa 10b, 14. Lip. Štiavnica 10b, 15. Bytča 6b, 16. Pohronie B 0b.

IV. LIGA

Líder súťaže Medzibrod privítal v nedeľu doma Veľký Krtíš a nikoho nenechal na pochybách, že zápas s papierovo slabším súperom zo spodných priečok tabuľky zvládne. Na gól však čakali diváci pomerne dlho, až do 29-tej minúty, keď sa presadil útočník Pipich. Do prestávky sa k nemu ešte pridal Vančo, takže domáci odchádzali do kabín spokojní po výsledku 2:0. Na začiatku druhého polčasu opäť skóroval Vančo a definitívne upokojil medzibrodské rady. Hostia sa na nič nezmohli, pricestovali totiž iba s jedným náhradníkom, ktorý musel do hry už v štvrtej minúte za zraneného spoluhráča. Takže Krtíšanom sily ubúdali a po hodine hry inkasovali i štvrtý gól, jeho autorom bol Peter Haviar. Na konečných 5:0 uzavrel zápas v 75. minúte Belko.

TJ Sokol Medzibrod – FK FC Baník Veľký Krtíš 5:0 (2:0)

Gól: 29. Pipich, 41. a 48. Vančo, 63. Pet. Haviar, 75. Belko. Rozhodoval: Olšiak. ŽK: bez kariet. Diváci: 3O0.

Zostava Medzibrodu: Vaník – Sokol st., Belko, Pet. Haviar (74. Pav. Haviar), Belluš (44. Lupták) – Vančo, Rajčok, Samuelčík, Bobok (60. Tešlár) – Pipich, Klinec.

Naše Jupie odohralo nedeľný zápas v Málinci, ktorý ešte nevyhral v tejto sezóne, takže mal veľkú motiváciu pokoriť známy tím preslávený menom Hamšíka. Prvý polčas vyzeral z tohto pohľadu sľubne. Domáci išli do vedenia Melichom v dvadsiatejdruhej minúte a polčas vyhrali 1:0. Po zmene strán si však dali vlastný gól, jeho autorom bol v 52. minúte Urda, takže bolo 1:1 a Jupie dostalo vzpruhu. Tú mu však pribrzdil rozhodca, ktorý udelil útočníkovi Štulajterovi v 54. minúte červenú kartu. Odôvodnil to násilným chytením Málinčana Poliaka za krk a potom nasledovalo aj sotenie na zem mimo súboja o loptu. ´Podlavickí Badínčania´ teda hrali v oslabení, no nepoddali sa. Chceli zvíťaziť a napokon sa troch bodov dočkali. Postaral sa o to v 88. minúte Marek Plško, ktorý zariadil napokon tesnú výhru.

TJ Jednota Málinec – JUPIE Podlavice Badín 1:2 (1:0)

Góly: 22. Melich – 52. Urda (vlastný), 88. Plško. Rozhodoval: Kuchárský. ŽK: Machala (Málinec). ČK: 54. Štulajter (Jupie). Diváci: 100.

Zostava Jupie: Škubák – Boháčik, M. Baláž, Švec, Ľ. Ďuriš – Glovňa (61. Hudec), Zehnal, Konder, Plško – Ďurta, Štulajter.

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Revúca 3:0, Divín – Kováčová 0:3, Poltár – Vinica 1:0, Hriňová – Slov. Ďarmoty 0:0, Pliešovce – Zvolen B 0:2,

Najbližšie sa predstaví Medzibrod v nedeľu 11. októbra o 14.30 hodine vo Zvolene, kde si zmeria sily s tamojším béčkom Lokomotívy a Jupie Podlavice Badín v ten istý deň v rovnakom čase hostí doma Fiľakovo.

1. Medzibrod 26b (35:2), 2. Zvolen B 25b, 3. Fiľakovo 25b, 4. Slovenské Ďarmoty 23b, 5. Hriňová 17b, 6. Jupie Podlavice-Badín 14b, 7. Pliešovce 14b, 8. Revúca 13b, 9. Poltár 12b, 10. Vinica 12b, 11. Kováčová 10b, 12. V. Krtíš 7b, 13. Málinec 1b, 14. Divín 1b.

Autor: (bk), Foto: autor