Kremnička doma zatiaľ iba víťazí, v tabuľke III. ligy je vysoko + HLASY

0 /

Kremnička netradične v sobotu dopoludnia odohrala domáci zápas s Liptovským Hrádkom a zvládla ho. Po piatich dueloch má tak na konte štyri víťazstvá a jednu prehru.

Kremnička zvládla hlavne prvý polčas, v ktorom premenila šance. Hneď tú prvú zužitkoval útočník Ján Kostúrik v jedenástej minúte. Po centri v obtiažnej pozícii dokázal hlavičkovať a presadiť sa, zariadil tak dôležité vedenie 1:0. Ešte do polhodiny bolo 2:0, keď sa opäť presadil Kostúrik. Tentoraz dostal peknú loptu do úniku a s gólmanom hostí si poradil. Liptovský Hrádok do prestávky znížil. Konkrétne v 39-ej minúte trestal chybu našej domácej defenzívy. Po spornom súboji sa zmocnili hostia lopty a tú upratal za brankára Krejčího Lovás – 2:1. Po zmene strán sa hral stále vyrovnaný duel, no šance z kategórie vyslovene vyložených chýbali. Oba tímy mali príležitosti, ale vždy im niečo chýbalo. Buď razancia, presnosť, alebo aj kúsok šťastia. V závere to bolo trošku nervózne, ale Kremnička si napokon jednogólové vedenie ustrážila a zaknihovala ďalšie tri body do tabuľky. Dvojgólový Ján Kostúrik Bystricovinám povedal:

„Dúfam, že som zmarené šance spred týždňa v Novej Bani týmito mojimi gólmi v tomto zápase odčinil, azda to aj tréner uzná. Prehru zo štvrtého kola však podľa mňa odčinilo celé mužstvo. Pri prvom góle som to chcel dať do zeme k prvej tyči, bolo to ťažké, no podarilo sa mi to trafiť. Čo sa týka druhého gólu, išlo o nájazd a vedel som dopredu, že si musím brankára nejako vychutnať. Mal som dopredu myšlienku, že urobím bicykel a vyšlo to. Sme radi, že sme porazili súpera, ktorý mal rovnaký počet bodov ako my. Teraz sa mu vzdialime, čomu sme radi. Tri body sú doma, aj keď sme si to zbytočne sťažili tým, že sme nepridali tretí gól, respektíve sme inkasovali jeden. S víťazstvom sme však všetci spokojní.“

Tréner Kremničky Norbert Juračka bol po stretnutí spokojný hlavne s výsledkom a plným bodovým ziskom, vyzdvihol bojovnosť a obetavosť svojich zverencov:

„Každý výkon sa odvíja od súpera. Hrádok k nám prišiel ako jedno pripravené, konsolidované mužstvo s dobrou defenzívou. Na toto víťazstvo sme sa nadreli, o to je cennejšie a viac nás teší. Výkon je vždy podmienený aj kvalitou súpera, ktorý bol naozaj na dobrej kvalitatívnej úrovni. Chlapci duel odmakali, oddreli. Možno záver nemusel byť až taký dramatický ak by sme predtým pridali tretí gól. Mali sme v druhom polčase jednu takú situáciu, ale inak nás Hrádok do veľkých šancí nepúšťal. Zápas bol vcelku vyrovnaný. Teší nás, že sme hneď z dvoch šancí dali dva góly na rozdiel od stretnutia minulý víkend v Novej Bani, tam sme totiž nevedeli dať gól z ničoho.“

TJ ŠK Kremnička – ŠKM Liptovský Hrádok 2:1 (2:1)

Góly: 11. a 27. Kostúrik – 39. Lovás. Rozhodca: Halfar. ŽK: Výlupok, Záhradník, Tóth – Borek, Vrlík. Diváci: 50.

Zostava Kremnička: Krejčí – Výlupok, Herich, Bíreš, Záhradník – Kolláti (62. Cimerman), J. Tóth, Vician (79. Buckulčík), Kamenský (62. Rafanides) – Kostúrik, Laksík.

Ostatné výsledky: Martin – Detva 2:1, Pohronie B – Lučenec 2:3, Podbrezová B – Námestovo 0:0, Krásno n. Kys – N. Baňa 2:0, Kalinovo – Čadca 1:2, Makov – Žarnovica 5:1, Lipt. Štiavnica – Bytča 2:0.

Najbližšie sa Kremnička predstaví v nedeľu 5. septembra na v Brezne, kde hrá béčko Podbrezovej, a to o 10.30 hodine.

1. 1. Martin 15b (18:2), 2. Kalinovo 12b (18:5), 3. Makov 12b (18:8), 4. Kremnička 12b (8:3), 5. Podbrezová B 10b (5:2), 6. Námestovo 9b, 7. Lip. Hrádok 9b, 8. Krásno nad Kysucou 8b, 9. Lip. Štiavnica 7b, 10. Lučenec 7b, 11. Čadca 6b, 12. N. Baňa 4b, 13. Bytča 3b, 14. Detva 1b, 15. Pohronie B 0b, 16. Žarnovica 0b.

Autor: (bl), Foto: autor