Kremnička a Rakytovce nasúkali súperom zhodne po štyri kusy

0 /

V tretej futbalovej lige sa v stredu predohrávalo 30. kolo a naši dvaja banskobystrickí zástupcovia si počínali dobre. Rakytovce vyhrali nad Lučencom 4:0 a rovnakým výsledkom vyhrala aj Kremnička s Novou Baňou. Diváci v týchto mestských častiach teda neboli o nič ochudobnení.

Kremnička v slušnom zápase bež žltých kariet strelila Novej Bani gól už v štvrtej minúte. Presadil sa Miroslav Sokol. Stav 1:0 trval viac ako hodinu. Hostia sa márne snažili o vyrovnanie, naopak po príchode dvoch nových domácich hráčov na ihrisko inkasovali v 67. minúte aj druhý zásah, tentoraz sa oň postaral Jakub Tóth. To však nebolo zďaleka všetko, pretože v osemdesiatej minúte zvýšil na 3:0 obranca Igor Hrabáč a o dve minúty neskôr zasadil súperovi posledný gólová klinec do ´rakvy´ Michal Kamenský. Mužstvo z Pohronia nedokázalo zaznamenať ani čestný úspech a tak odchádzalo z Banskej Bystrice sklamané. Zverenci trénera Norberta Juračku potešili iba 50 prítomných divákov.

TJ ŠK Kremnička – MFK Nová Baňa 4:0 (1:0)

Góly: 4. Sokol, 67. Tóth, 80. Hrabáč, 82. Kamenský. Rozhodca: Petrinec. ŽK: bez kariet. Diváci: 50.

Súpiska Kremnička: Gašperan – Tóth, Hrabáč, Bíreš, Kolofík, Pikoš, M. Sokol, Cimerman (77. Ďurič), Kočan (55. Kukula), Vician, Kostúrik (61. Kamenský).

Aj na súboj Rakytoviec s Lučencom bolo zvedavých iba 50 divákov a taktiež videli štyri góly. Postarali sa však o ne iba dvaja strelci. V prvom polčase úradoval v útoku bývalý hrajúci tréner mužstva Peter Murín. Skóre otvoril v 22. minúte, keď si pekne zasekol obrancu hostí a účinne zakončil. O ďalšie dve minúty pridal aj druhý gól, trestal zaváhanie lučenského zadáka a zariadil tak polčasové vedenie 2:0. Pri oboch zásahoch mu asistoval Kohút. Mohlo byť však do prestávky ešte veselšie ak by Podkonického strela neskončila na žrdi. Po hodine hry Murín síce odišiel z ihriska, ale Rakytovce mali v zostave aj ďalšieho zápasového kanoniera. Bol ním pre zmenu Róbert Greško. Ten v sedemdesiatej minúte zvyšoval stav na 3:0, keď sa po autovom vhadzovaní Rafanidesa aj so šťastím dostal pred šestnástku, no odtiaľ mieril presne k tyči. V 81-ej stanovil konečný výsledok na 4:0 po rýchlom brejku vedno s Kohútom. Aj Greško bol po dvoch presných zásahoch vystriedaný za potlesku verných fanúšikov. Rakytovčania sa týmto víťazstvom definitívne zachránili v tretej lige.

FK Rakytovce – FK LAFC Lučenec 4:0 (2:0)

Góly: 22. a 24. Murín, 70 a 81. Greško. Rozhodoval: Dodok. ŽK: 47. Považanec – 90. Nociar. Diváci: 50.

Zostava Rakytovce: Škubák (81. Mráz) – Styk, Gašpar, Sylvestr, Podkonický – Považanec, Turčan – Rafanides, Greško (83. Záhradník), Kohút – Murín (61. Bobok)

Ostatné výsledky: Martin – Pohronie B 1:1, Kalinovo – Žarnovica 9:2, Krásno nad Kysucou – Bytča 1:1, Liptovský Hrádok – Teplička nad Váhom 0:1, Makov – Čadca 1:0.

Najbližšie bude na programe riadne 26. kolo. V sobotu 30. mája hostia Rakytovce doma Kalinovo o 17.00 hodine a v nedeľu 31. mája privíta Kremnička o 10.30 hodine Lučenec.

1. Teplička n. Váh 58b, 2. Martin 51b, 3. Námestovo 45b, 4. Makov 42b, 5. Kalinovo 38b, 6. Kremnička 37b, 7. Lučenec 34b, 8. Lipt. Hrádok 34b, 9. N. Baňa 33b, 10. Rakytovce 32b, 11. Bytča 29b, 12. Pohronie B 28b, 13. Čadca 25b, 14. Krásno n. Kys. 21b, 15. Žarnovica 20b.

Autor: (job), Foto: autor (archívne)