Jediná prehra nášho HC ´05 na Mountfield cup-e, Handlovského gól nestačil

0 /

Banskobystrickí hokejisti si zaknihovali na turnaji Mountfield cup v poslednom zápase s Mladou Boleslavou prehru. Dali totiž iba jeden gól, čo bolo v konečnom zúčtovaní málo. Prišli tak o prípadné prvenstvo na turnaji v Martine. To si vybojoval práve český extraligista.

Prvá tretina nezačala pre naše mužstvo najlepšie. Najprv sme sa ubránili v oslabení tlaku súpera, ale aj po ňom mal český tím viac z hry i šance. V siedmej minúte nás podržal brankár Bacashihua, keď Urban šikovne nadvihol pred ním puk. V deviatej však už ´barani´ inkasovali. Boleslav predviedla rýchlu akciu, do bránkoviska sa natlačil Lenc a keďže sme puk nestihli upratať, skončil za čiarou – 0:1. Prehrávať mohli bystrickí hokejisti aj vyšším rozdielom, ale Bacashihua bol proti pri príležitostiach Lenca a Pacovského. Vyrovnanie mali pre zmenu na hokejkách Lunter a najmä Lamper, ktorý sa ocitol sám pred gólmanom Rittichom. Toho neprekonal následne ani Zigo v presilovke, hrali sme až dve početné výhody v rade, no gólový efekt sa nedostavil.

Na začiatku druhej tretiny to skúšali na nášho Bacashihuu Lenc a Hyka. Bystričania sa nenechali zahanbiť a Galamboš s Majdanom taktiež zamestnali Ritticha. Striedali sa pekné hokejové momenty na oboch stranách. Dôležité bolo, že sme ubránili dve presilovky súpera a po nich sme udreli. Lukáš Handlovský podnikol v 37. minúte rýchly výpad do útoku a zakončil ho podľa predstáv – 1:1. Nedisciplinovanosť v tejto fáze stretnutia nás pripravila o možnosť dotiahnuť strednú časť do víťazného konca. Za držanie totiž išiel na trestnú lavicu Rosandič a Mladá Boleslav toho využila. Hyka vracal puk pred bránku, kde ho perfektne trafil 66 sekúnd pred klaksónom Pacovský1:2.

V tretej tretine si mužstvá nič nedarovali. Hralo sa tvrdo a útočne. My sme mohli vyťažiť vyrovnávajúci gól z presilovky, ale v nej sme nemali vyloženú šancu. Ako sa má hrať početná výhoda ukázala opäť Boleslav. V 48. minúte sa síce Hruškova strela neujala, no následne Hyka už vedel čo urobiť s pukom – 1:3. Dvojgólové manko sa už doháňalo ťažko, hostia nás totiž držali na dištanc a nepúšťali nás do príležitostí. Strelecké pokusy Majdana, Kytnára, Lampera či Pašeka vyriešila defenzíva, respektíve brankár českého tímu. Navyše v 59. minúte vyšiel Boleslavčanom rýchly protiútok – Točinský poslal do nájazdu Hyku a ten sa nemýlil – 1:4.

Bystrickí hokejisti na turnaji v Martine teda po výhre na nájazdy s Hradcom Králové a výhre v riadnom hracom čase s Martinom tentoraz prehrali s Mladou Boleslavou. Najlepším útočníkom na Mountfield cup-e sa stal Bystričan Tomáš Zigo.

HC’05 Banská Bystrica – BK Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 7. Handlovský – 9. Lenc (Holub), 39. Pacovský (Hyka, Hruška), 48. Hyka (Hruška, Pacovský), 59. Hyka (Trončinský). Rozhodovali: J. Konc – Znak, Farkaš. Vylúčení na 2. min: 5:3. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 300.

HC ´05 iClinic: Bacashihua – Šmach, Jankovič – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Sonne, Pašek, Loskot – Handlovský, Kytnár, Hudec – Matoušek, Zigo, Lamper

BK: Rittich – Stříteský, Voráček – Tončinský, Holub – Ovčačík, Kočí – Robar, Trška – Jarůšek, Urban, Bárta – Pacovský, Hruška, Klimenta – Hyka, Lenc, Pabiška – Kotala, Kubica, Ďurač

Autor: (bk), Zdroj: Video TV ESO, Foto: ilustračné