0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo taktiež prvé jarné kolo, v ktorom sa predstavili tímy z bystrického okresu. Doma uspel Jakub, ktorý rozdrvil Banskú Štiavnicu v druhom polčase (viac v našej fotogalérii). Potešili nás aj Priechodčania víťazstvom nad Lovčou. Selce si udržali druhé miesto po výhre v Hliníku nad Hronom, žiaľ Sásová prehrala na pôde vedúceho Čierneho Balogu jasne až o štyri góly. Hrochoťania remizovali v Dobrej Nive.

Selce sa predstavili v Hliníku nad Hronom a o svojom víťazstve rozhodli v prvej štvrťhodine zápasu. V siedmej minúte otvoril skóre Koctúr a v trinástej nevýšil vedenie Kurta. Potom sa hostia strelecky odmlčali, rovnako však aj domáci. V 80. minúte si náš celok skomplikoval situáciu, keď druhú žltú kartu dostal za nešportové správanie, okríknutie rozhodcu, Strečok, ale Hliníčania početnú prevahu v závere nepretavili do gólovej podoby.

TJ PS Hliník n. Hronom – ŠK Selce 0:2 (0:2)

Góly: 7. Koctúr, 13. Kurta. Rozhodoval: Bánovský ŽK: Polc – Strečok, Rakyta. ČK: 80. Rakyta po 2ŽK (Selce). Diváci: 100.

Sásová už v sobotu odohrala neúspešný duel na ihrisku lídra súťaže v Čiernom Balogu. Domáci nenechali nič na náhodu a už v prvom polčase sa strelecky presadzovali. Gólmi Petríka, Mózera a Daxnera viedli v 34. minúte 3:0. Nášmu celku sa nedarilo vpredu, po hodine hry prehrával o štyri góly zásluhou M. Giertla. Znížiť dokázal v 74. minúte Maroš Choma na 4:1, ale posledné slovo mal v závere duelu Betka, ktorý stanovil konečný výsledok na 5:1.

ŠK Partizán Čierny Balog – ŠK Sásová 5:1 (3:0)

Góly: 7. Petrík, 11. Mózer, 34. Daxner, 65. M. Giertl, 86. Betka – 74. Choma. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: J. Auxt, Vozár, Pečovský – Čavoj, Choma, Kapusta, Stacho, R. Kollár. Diváci: 100.

Jakub privítal doma Banskú Štiavnicu a herne dominoval. V prvom polčase boli šance na oboch stranách, no nepatrili do kategórie obzvlášť vyložených. Po zmene strán hostia prakticky ani nehrozili, začala sa prejavovať vyššia kvalita na strane nášho tímu, ktorý sa začal aj strelecky presadzovať. Po hodine hry mieril presne z vnútra šestnástky Mišány, o desať minút na to sa presadil po dobrom centri v pokutovom území Chrenovský. V 78. minúte slávila úspech pekná akcia Jakuba po ľavej strane s presnou koncovkou Čiefa. Potom sa ujala aj akcia z pravej strany, keď sa v päťke efektnou pätičkou presadil znovu Chrenovský. Demoláciu súpera dokonal po peknom centri hlavou Bielik v 87. minúte. Z tohto zápasu sú aj zábery v našej fotogalérii.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK Sitno Banská Štiavnica 5:0 (0:0)

Góly: 64. Mišány, 74. a 81. Chrenovský, 78. Čief, 87. Bielik. Rozhodoval: Šmidriak. ŽK: Číž, Pažout, Hanzlík. Diváci: 120.

Priechod v prvom jarnom kole hostil na úvod svojho úhlavného konkurenta v boji o udržanie Lovču. Lepšie začali práve agilnejší a behavejší hostia, technicky ladenejšej zostave. Domácim robil spočiatku problémy ťažší jarný terén. Za Lovču v prvej polhodine hrozil najmä rýchlonohý krídelník Jozef Arvaj, no jeho finálna fáza a zakončenia žiadali ďaleko racionálnejšie uvažovanie. Za Priechodčanov mal prvú vážnejšiu šancu Róbert Hejčík, no po prihrávke Šulaja pálil nepripravene z prvej tesne vedľa. Následne zo strany nášho celku vzišla brilantná pasáž, v ktorej za 15 minút vyškolil súpera v efektivite a poslal ho „k vode“. V 27. minúte sa už ekipa Stanislava Baláža dočkala gólovej radosti. Aktívny Hejčík na hranici polovice ihriska vybojoval faul, z následnej štandardky Penov poslal nadýchaný center presne na hlavu Hejčíka, ktorý i s prispením chyby brankára skóroval – 1:0. O sedem minút sa domáci radovali už druhý krát, opäť v tom bola dobre hrajúca dvojica Penov – Hejčík. Tento krát si svoje role vymenili, Hejčík po zakončení z uhla a následnej ruke hosťujúceho obrancu vybojoval penaltu, ktorú Peter Penov poľahky premenil na 2:0. V 42. minúte došlo azda ku kľúčovému momentu zápasu a opätovnému a hlavne ukážkovému potvrdeniu pravidla „nedáš – dostaneš!“. Na gólmana Vesela sa rútil útočník Patrik Neuschl, jeho strela však skončila len na brvne. Odrazenú loptu stopér a novopečený kapitán Priechodu Filip Vajda vyhlavičkoval na nohy novej posily Petra Zehnala, ten perfektným prenesením hry našiel nabiehajúceho krídelníka Šulaja, ktorý half-volejom na zadnú žrď nedal gólmanovi šancu – 3:0. V druhom polčase sa síce Lovča značne osmelila, nahrával však tomu najmä fakt, že celok z nášho bystrického okresu s luxusným trojgólovým náskokom hral príkladnú „údržbársku“ hru. Väčšie starosti narobil Balážovi prechod formácie hostí na troch útočníkov. Hneď z prvej akcie gól nepadol, no od jeho istoty ho zachránil skvelým zákrokom David Vesel. Z druhej šance sa už súper tešil, na ľavej strane osamotený Patrik Neuschl si spracoval dlhú loptu za obranu a obstrelom znížil na konečných 3:1. Záver zápasu už domáci zvládli.

OFK 1950 Priechod – TJ Lovča 3:1 (3:0)

Góly: 27. Hejčík, 34. Penov (z 11m), 42. Šulaj – 81. Neuschl. Rozhodoval: Kaliňák. ŽK: Šinkovkin (Priechod). Diváci: 160.

Hrochoťania cestovali do Dobrej Nivy a zápas si rozbehli dobre. V siedmej minúte išli do vedenia po góle Poničana. Polčas teda vyhral náš celok, no hneď po prestávke inkasoval. Presadil sa Kyslý. Mužstvu z bystrického okresu potom pomohol vlastný gól Petra Kováča z 53. minúty – 1:2. Následne však videl druhú žltú kartu strelec úvodného gólu Poničan a Hrochoťania hrali viac než polhodinu oslabení o jedného hráča. Domáci tohto faktu využili, keď v 72. minúte zariadil remízu 2:2 Hrčka.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Hrochoť 2:2 (0:1)

Góly: 47. Kyslý, 72. Hrčka – 9. Poničan, 53. Pet. Kováč (vlastný). Rozhodoval: Dobrík. ŽK: Zbončák, Baláž, Farkaš – Mazúch, Poničan, Sláva, Pádár. ČK: 57. Poničan po 2ŽK (Hrochoť). Diváci: 130.

Ostatné výsledky: Krupina – Štiavnické Bane 3:0, H. Nemce – Lieskovec 0:1.

Budúci víkend sú na programe zápasy 15. kola. Priechod sa predstaví v Banskej Štiavnici už v sobotu 1. apríla o 15.30 hodine. Potom o deň neskôr, teda v nedeľu 2. apríla v tom istom čase druhé Selce privítajú vedúci Čierny Balog, Sásová hostí posledné Hontianske Nemce a v okresnom derby sa stretne Hrochoť s Jakubom.

1. Č. Balog 32b, 2. Selce 27b, 3. Krupina 25b, 4. Sásová 21b, 5. Jakub 20b, 6. Hliník n. Hr. 19b, 7. D. Niva 18b, 8. Priechod 18b, 9. Štiavnické Bane 18b, 10. Lovča 17b, 11. Lieskovec 16b, 12. Hrochoť 16b, 13. B. Štiavnica 16b, 14. H. Nemce 9b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Jakub - B. Štiavnica)