Jakub a Sásová remizovali, Selce, Hrochoť a Podkonice vyhrali

0 /

V nedeľu sa hralo aj druhé kolo v piatej futbalovej lige a všetci piati zástupcovia z bystrického okresu bodovali. Hrochoť zdolala Prenčov 5:3, nováčik Podkonice zvíťazil doma s Lieskovcom 1:0 a Selce si na svojom štadióne poradili so Bzovíkom 2:0. Sásová remizovala v Dobrej Nive 1:1 a rovnaký výsledok zaknihoval Jakub s Bacúchom.

Sásová sa predstavila v Dobrej Nive, kde chcela bodovať, čo sa jej aj napokon podarilo. V prvom polčase diváci gól nevideli, ani jeden tím nedokázal využiť šance a v podobnom duchu to pokračovalo aj po zmene strán. Až prišli na ihrisko striedajúci hráči a tí napokon dokázali rozvlniť sieť za brankármi. Najprv to bol hosťujúci útočník Peter Murín, ktorý v 77. minúte otvoril skóre duelu. Prešlo však iba osem minút a domácim vyšiel vabank. Vyrovnali zásluhou ofenzívneho hráča Jána Šimka. Body sa teda napokon delili.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Sásová 1:1 (0:0)

Góly: 85. Šimko – 77. Murín. Rozhodoval: Pašák. ŽK: Kolény – Badinský, Kapusta. Diváci: 110.

V nedeľu sa doma predstavil Jakub, ktorý privítal Bacúch. V prvom polčase mali viac šancí hostia. Boli pohyblivejší a ich výpady dopredu boli nebezpečné. V 23. minúte išli do vedenia. Po centri zo strany sa dostala lopta do šestnástky, kde zakončoval presne k žrdi Marek Jakuba. Mohlo byť pre Jakub aj horšie, pretože ďalšie šance mal Švidraň. Prvú mu chytil brankár Filadelfi a potom ešte tento futbalista z Horehronia v tutovke prekopol bránku. Vlastný gól si dal takmer domáci stopér Ondrej Poljovka, ale na bránkovej čiare zažehnal gól jeho spoluhráč Porubský, keď tam ešte číhal hosťujúci Lapin. Náš celok predviedol lepší výkon v druhom polčase. Išiel za vyrovnávajúcim gólom a dosiahol ho. Postaral sa oň útočník Zdenko Cimerman v 55. minúte. V ďalšej časti už diváci gól nevideli, takže aj v tomto stretnutí sa zrodila remíza.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK 09 Bacúch 1:1 (0:1)

Góly: 55. Cimerman – 23. Jakuba. Rozhodoval: Foltán. ŽK: P. Poljovka, O. Poljovka – Švidraň. Diváci: 220.

Hrochoťania privítali doma nováčika z Prenčova a nevyšiel im zrovna najlepšie úvod stretnutia. Rozhodca Belán totiž nariadil v siedmej minúte penaltu, ktorú premenil stredopoliar hostí Blahút. Náš celok však tento moment príliš nerozhodil. Uplynulo iba jedenásť minút a bolo vyrovnané. Postaral sa o to Dorotovič. V 23. minúte sa presadil Pádár, takže domáci otočili výsledok z 0:1 na 2:1. Po polhodine hry však strelil druhý gól v zápase Blahút a bolo 2:2. Ani tento stav netrval dlho. V 36. minúte poslal do vedenia Hrochoťanov Poliak a o dve minúty neskôr zvýšil už na 4:2 Maľa. Prvý polčas bol teda poriadne bohatý na góly. V tom druhom videli diváci len dva. Najprv sa tešili domáci, pretože ďalší presný zásah predviedol Vladimír Maľa – 5:2. O víťazstve tímu z bystrického okresu teda nebolo pochýb, nič na tom nezmenil ani tretí gól Prenčova v podaní Blahúta v 84. minúte. Tento futbalista dosiahol hetrik a bol jediným strelcom svojho mužstva.

ŠK Hrochoť – OFK Štart Prenčov 5:3 (4:2)

Góly: 18. Dorotovič, 23. Pádár, 36. Poliak, 38. a 62. Maľa – 7., 31. a 84. Blahút (prvý z 11m). Rozhodoval: Belán. ŽK: Prostredný, Škamla, Poliak – Židík. Diváci: 150.

Selce hostili na svojom obecnom štadióne ďalšieho nováčika súťaže Bzovík a v prvom polčase sa strelecky trápili. Nedokázali súperovi zasadiť gólový úder. Do šatní sa teda išlo za nerozhodného stavu. Po zmene strán vyšiel domácim úvod druhého dejstva. V 51. minúte otvoril skóre Ondrejka a hneď z následnej ďalšej akcie zvýšil na 2:0 Strečok. Dva rýchle góly podlomili hostí, nedokázali na ne odpovedať, takže tri body získali Selce.

ŠK Selce – TJ Bzovík 2:0 (0:0)

Góly: 51. Ondrejka, 52. Strečok. Rozhodoval: Kaliňák. ŽK: Kľačan, Gajdoš – Marunčiak, Výboh. Diváci: 100.

Na záver sme si nechali prvé domáce vystúpenie Podkoníc v piatej lige. Ich súperom bol Lieskovec a ten rozhodne prišiel na ihrisko ambiciózneho nováčika z bystrického okresu bodovať. V prvom polčase sa mu darilo napĺňať tento predpoklad, pretože hostia neinkasovali gól. Domáci však chceli vyhrať, v útoku mali kvalitu a potvrdili ju hneď na začiatku druhého dejstva. V 50. minúte sa presadil na hrote Kostúrik. V ďalšej časti zápasu sa k nemu už žiadny zo spoluhráčov nepridal, no podstatné bolo, že Lieskovčania nedokázali pokoriť gólmana Gašperana. Pochváliť treba aj domácu defenzívu.

FK Podkonice –  OŠK Lieskovec 1:0 (0:0)

Gól: 50. Kostúrik. Rozhodoval: Tapfer. ŽK: Sedliak – Trnavský. Diváci: 200

Zostávajúce výsledky: Krupina – Ladomerská Vieska 1:0, B. Štiavnica – Lovča 4:2.

V treťom kole piatej ligy skupiny C si v nedeľu 19. augusta o 16.00 hodine zmerajú sily v derby zápase Sásová so Selcami. Ostatné tímy z bystrického okresu hrajú vonku. Jakub sa predstaví v Ladomerskej Vieske, Hrochoť v Lovči a Podkonice v Prenčove.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Jakub - Bacúch)