Hokejisti HC ´05 pokorili Hradec Králové v nájazdoch, najlepší bol Zigo

0 /

Banskobystrickí hokejisti odohrali na turnaji Mountfield cup v Martine prvý duel. Súperom im bol tím z Hradca Králové. V riadnom hracom čase ´barani´ nevyhrali, ale v nájazdoch boli suverénne úspešní a mohli sa tak napokon tešiť z víťazstva.

Naši hokejisti mali parádny vstup do zápasu. Už po 50-tich sekundách išli do vedenia, keď využili nedorozumenie v obrane súpera, čo vytrestal pohotovo Tomáš Zigo dopravením puku do bránky – 1:0. Potom sme prežili bez ujmy dve minúty v oslabení, no Hradec hral v dvanástej minúte ďalšiu presilovku a tú už využil. V akcii bol Kudrna, ktorý prihral jednoduchým spôsobom voľnému Šimánkovi a ten iba správne nasmeroval puk za nášho Bacashihuu – 1:1. V 15-tej minúte už za rovnovážneho stavu mohol meniť skóre útočník spod Urpína Handlovský, proti bola žŕdka Svobodovej svätyne. Na prestávku sa teda išlo za nerozhodného stavu.

V druhej tretine sa najprv Bystričania snažili získať vedenie na svoju stranu, no postupne ožili aj ´kosačky´ z Hradca Králové. Napokon sa tešili z gólu v 28. minúte po rýchlom protiútoku. Založil ho Frühauf, Červený sa pred našou bránkou nerozhodol vystreliť, umne poslal puk Troligovi, ktorý svoju príležitosť využil – 1:2. Vyrovnanie mal v polovici zápasu na hokejke Handlovský, ale aj súper mohol pridať ďalší zásah, najbližšie k tomu boli Šimánek, Knotek a najmä Kukumberg, podržal nás Bacashihua. Na koňa dostala ´baranov´ presilovka, mali v nej tlak, no chýbali šance. V závere strednej časti hry sme miernu prevahu nedokázali pretaviť na vyrovnávajúci gól, hoci dvakrát zvonila konštrukcia bránky.

Aj úvod tretieho dejstva patril nášmu HC ´05. V dobrej šanci sa hneď ocitol Lamper, strieľal pohotovo, no tesne minul svätyňu Svobodu. Veľmi dobrú príležitosť mal v 46. minúte Sonne, po chybe zadákov Hradca sa ocitol sám pred bránkou, ale ani on nebol úspešný. Na opačnej strane sa ocitol v úniku Dej, ten našťastie stroskotal na betóne Bacashihuu. Viac sa však tlačili dopredu Bystričania, zaujímavý bol strelecký pokus Pašeka, ale nemieril medzi žrde. Následne sme nevyužili ani početnú dvojminútovú výhodu, no nepoľavili sme v aktivite. Matoušek to skúšal bekhendom, Svoboda bol pozorný. K slovu sa však dostal aj Hradec, trestuhodne zahodil šance hlavne Šimánek, keď si neporadil so skákajúcim pukom. Český tím potom nevyužil presilovku, hoci mal ku gólu blízko a napokon pykal. Už v pätici sa ´barani´ presadili. Šmach naskočil na ľad z trestnej lavice, dostal sa k nemu puk a išiel sám na bránku. V nej mu Svoboda síce prekazil koncovku, no do odkrytej obrany prenikol aj Ivan Ďatelinka a ten v 57. minúte už iba rutinérsky trafil voľný priestor medzi žrďami – 2:2.

Po nerozhodnom výsledku nasledovali teda samostatné nájazdy a v nich sme boli úspešní. Hneď v prvej sérii skóroval Marek Loskot a v druhej pridal poistku aj novic Majdan. Keďže Hradec Králové nemal úspešného exekútora v nájazdoch, mohli sme sa tešiť z víťazstva. Za najlepšieho hráča Banskej Bystrice bol vyhlásený Tomáš Zigo.

HC’05 Banská Bystrica – Mountfield Hradec Králové 3:2 po sn. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 1. Zigo, 57. Ďatelinka (Šmach), rozhod. nájazd Loskot – 12. Šimánek (Kudrna, Čáp), 28. Troliga (Červený, Frühauf). Rozhodovali: Lokšík – Farkaš, Hanko. Vylúčení na 2. min: 5:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 300.

HC ´05 iClinic: Bacashihua – Čížek, Šmach – Homer, Ďatelinka – Jankovič, Gründling – Jendroľ, Petran – Sonne, Galamboš, Majdan – Lunter, Pašek, Loskot – Handlovský, Kytnár, Di Diomete – Matoušek, Zigo, Lamper

Mountfield HK: Svoboda – Vydarený, Frühauf – Čáp, Pláněk – Jank, Pilař – Vašíček, Dietz – Šimánek, Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Köhler – Kopta, Ihnacak, Krátoška – Červený, Tvrdík, Troliga

Autor: (bk), Zdroj: Video TV ESO, Foto: ilustračné, facebook