Futbalová Dukla v generálke na ligu vyhrala v Poprade

9 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly vyhrali v generálke na druhú ligu s FK Poprad pod Tatrami na ihrisku súpera 2:1. O víťazstve rozhodol až v samom závere legionár v našom tíme Momir Zečevič.

Futbalovejší bol prvý polčas posledného prípravného zápasu našej Dukly pred začiatkom druhej ligy v Poprade. Domáci druholigista skupiny Východ (my hráme v skupine Západ) musel byť ostražitý už v prvej minúte, kedy to skúšal náš Erik Hric, spoza 16-ky však mieril vedľa. Územná prevaha bola na strane bystrického mužstva, čo sme pretavili na gól v 24. minúte. Z ľavej strany našiel Saša Savič útočníka Jána Kostúrika a ten krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Veľkú príležitosť potom nevyužil v tridsiatej minúte Haris Garagić a potvrdilo sa nepopulárne pravidlo nedáš – dostaneš. Po akcii J. Zápotoku sa cez Streňu dostala lopta k Róbertovi Ujčíkovi, ktorý sa taktiež presadil krížnou strelou – 1:1. Minútu pred prestávkou mohli domáci aj viesť, ak by Ján Zápotoka uspel po peknej strele.

V druhom polčase viazla súhra na oboch stranách. Oba tímy viackrát striedali hráčov, čo sa prejavilo na obraze hry. Jedinú vážnejšiu príležitosť mal v 56. minúte Popradčan Erik Streňo, urobil si priestor na strelu, ale bránu netrafil. Keď sa už zdalo, že duel skončí remízou, prišiel zmätok v popradskej obrane, z ktorého ťažil v 88. minúte Momir Zečevič. Ten sa napokon postaral o rozhodujúci zásah a zariadil Dukle víťazstvo po výsledku 1:2 z pohľadu domácich.

FK Poprad – FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 31. Ujčík – 24. Kostúrik, 88. Zečevič.

Súpiska Dukly: Boroš – Vodecký, Willwéber, Nikolič, Savič, Hric, Snitka, Hasanovič, Urgela, Garagič, Kostúrik (Šufliarský, Zečevič, Mazič, Šovčík, Fajčík – Polóny)

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook FK Poprad official